(33-36, 14-26, 13-13, 25-21)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Kapitány Gellért, Boros Tamás, Kovács Nimród (Forrai Sámuel)

Hazai edző nyilatkozata
Bencze Tamás : Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Kaposvár. Nehéz bármit is mondani akkor, amikor a csapatom 62 pontot kap két negyed után, úgy hogy az elmúlt meccseken is gondunk volt a védekezéssel. Az első félidőben nagyjából semmit sem valósítottunk, meg amit elterveztünk. A félidőben az volt a változtatás, hogy egész pályán próbáltuk kontrollálni a labdásokat és ez már nem az a ritmus volt, amit megszokott a Kaposvár az első félidőben. Emiatt tudtunk visszajönni és partiban maradni. Jó ritmusba kerültünk és volt néhány jó percünk és öt pontra feljöttünk. Volt még időnk a végén, de újabb hibákat csináltunk és vége is volt a meccsnek. Az első félidőbe szégyen volt, amit csináltunk és megérdemeltük a közönség kritikáját. A második félidő már más volt és arra mindenképpen rávilágított, ha ez másképpen nem fog menni. Ez a Kaposvár, már nem az a Kaposvár, mint az alapszakasz elején, és ez be is bizonyították ma este.

Vendég edző nyilatkozata
Fekete Ádám : Az idei szezon során először játszhattunk teljes kerettel, ami nagy segítség volt számunkra. Amióta megtörténtek a változások és az elmúlt mérkőzések adtak olyan önbizalmat a csapatnak, hogy azok a hullámvölgyeket, amik jöttek, főleg egy Zalaegerszeg ellen, akik bármikor meg tudják fordítani a mérkőzést, tudtuk kontrollálni. A sikerhez sok minden kellett, a lepattanózás, amit megnyertünk és támadásban is megvolt az egyensúly. Ami fontos, hogy az elmúlt időszakban 5-6 játékos is hoz egy szint feletti játékot és ez megadja az önbizalmat és a stabilitást a csapatnak. A ZTE-nek erőltetett menete van, ami kétféleképpen is elsülhetett volna, ma mi voltunk a frissebbek és ez döntőnek bizonyult.

Hazai játékos nyilatkozata
Dustin Ware : Úgy érzem, hogy jól felkészült belőlünk az ellenfelünk és jól ismerték a játékunkat is. Nagyon sok hibára késztettek bennünket. Az első félidőben hagytuk őket abban a ritmusban játszani, amiben tudnak. A második félidőben, amikor mindenki megfelelően agresszív volt, akkor feljavultunk támadásban, de nagy volt az előnyük, amit már nem tudtunk ledolgozni.

Vendég játékos nyilatkozata
Emmanuel Ubilla : Tudtuk előre, hogy itt mindig kemény meccs vár ránk. Az első negyedben próbálta mindkét csapat megismerni a másikat, de akkor még az időzítésekkel voltak kisebb problémák. A harmadik negyedben kicsit megtorpantunk, feljött a ZTE, de alapvetően megvalósítottuk, amit szerettünk volna és egy kemény mérkőzésen nyertünk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Martin
Összesen 5 85 15 21 71 6 15 40 9 24 38 30 60 50 16 20 80 16 6 22 9 11 18 22 9 2 2 104 200

Zalán
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás