Az Egis Körmend nyerte az idei Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságot
Jun
2021
2021. június 6.  |  18:45
Ma rendezték a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcasdöntőjének helyosztóit.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson egy negyed után 4 ponttal még vezetett a Szántó Levente (22 pont, 29 pattanó, 5 blokk, 4 eladott labda, 52 VAL), Bodorkos Richárd (16 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Amati Kevin Ernő (14 pont, 4 gólpassz, 7 eladott labda) és Balogh Márton (16 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) vezette Budafok-PSE U20, és még a félidőben is csak egypontos hátrányban volt (37-36). A második 20 perc során aztán érvényesítette akaratát a Szántó Dániel (30 pont, 16 pattanó, 10 gólpassz, 3 blokk, 5 szerzett és 6 eladott labda, 57 VAL), Rozs Máté Zoltán (25 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Tamási Péter András (14 pont, 15 pattanó, 5 gólpassz) és Kutrovich Bence Csaba (12 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) fémjelezte TF-BP U20, amely végül meg is szerezte a hetedik pozíciót (92-76).

Az ötödik helyért megtartott találkozón a 8. perc után került komolyabb fölénybe a rendező, Tanoh Dez András (30 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Szatmári Zsombor (19 pont, 12 pattanó), Kármán Domonkos (15 pont), Tóth Bence Miklós (11 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) és Szentirmai Ákos András (10 pont) húzta Budapesti Honvéd SE U20. A fővárosiak legnagyobb előnye 12 pont volt a második negyedben, de még a fordulás után, a harmadik játékrész nagy részében is tartották 6-10 pont között ingadozó fórjukat. Az extrát játszó Benke Krisztián (40 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda, 52 VAL) mellett Váits Olivér (14 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz), Scherer Bálint André (14 pont, 4 gólpassz), Herger Salamon (9 pont, 4 gólpassz) és Kollár Bence (11 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) által vezetett NKA Pécs U20 megpróbált közelebb jönni ellenfeléhez, de a 34. percben is megvolt a 8 pontos differencia (68-60). Herger, Váits és Benke révén kezdett újabb felzárkózásba a mecsekaljai gárda, amelynek sikerült is kiegyenlítenie, és a vezetést is átvette Benke kosaraival. A végjátékban több büntető is kimaradt mindkét oldalon, és végül 78-78-as döntetlennel ért véget a negyedik negyed. A ráadást egy gyors 5-0-lal kezdte a Szatmári és Tanoh által vezetett hazai gárda. Benkével azonban nem bírt a budapesti együttes, Kollárnak és Váitsnak is kifejezetten fontos kosaraik voltak a hosszabbításban, így végül 95-92-re nyert a Pécs és megszerezte az ötödik helyet.

A bronzmeccsen jobban kezdett a Ságodi Róbert (11 pont, 9 pattanó), Balázsi Soma Bence (6 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda) és Pollák Balázs (8 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) vezette DEAC Kosárlabda Akadémia U20. A második negyedtől kezdve azonban egyszerűen jobban játszott ellenfelénél a Sitku Márton (17-17 pont és pattanó, 4 eladott labda), Csátaljai Péter (19 pont) és Schöll Richárd (10 pont, 9 pattanó, 3 blokk) fémjelezte Sopron KC U20, amely végül egészen magabiztos sikert aratott (60-76), és ezzel megszerezte a harmadik helyet.

A fináléban sokkal jobban, 10-0-val rajtolt a Kenéz Csaba (13 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda), Kiss Mátyás (17 pont, 4 gólpassz), Balogh Máté (14 pont, 6 pattanó) és Takács Kristóf (8 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) húzta Egis Körmend U20 - az Alba Fehérvár U20 első pontjait Balsay Ádám (13 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) szerezte a 7. percben (2-10). A Takács Milán (11 pont, 4 szerzett labda), Sodiq Seyi Awogbemi (8 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda), Lukács Norbert (10 pont, 6 pattanó), Takács Martin (10 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) és Balsay által vezetett székesfehérváriak aztán gyorsan reagáltak, és a 13. perc elején Balsay triplájával már vezettek (17-16). A félidő hátralévő részében kiegyenlített volt a küzdelem. A fordulás után megint a Körmend nyitott jobban, megint ellépett 10 ponttal a 26. percre (32-42), de megint reagált erre az Alba, ezúttal leginkább Kass Balázs kosaraival (43-47). Ezúttal hamarabb rendezte sorait a vasi gárda, főként Kiss vezetésével 6 pontra tornázta vissza előnyét a harmadik negyed végére (46-52), és jobban kezdte a pontszegényen induló negyedik felvonást is, újra 10 volt közte Németh András labdaszerzés utáni ziccerével (48-58). Időkéréssel rendezte a sorokat Pethő Ákos, sikeresen - egy 8-0-val visszajött a meccsbe az Alba négy perccel a vége előtt, ráadásul körmendi oldalon gyorsan össze is gyűlt a négy csapathiba (56-58). A vasiak Kiss triplájával és Takács ziccerével megint megléptek kicsit, de újabb székesfehérvári időkérés után megint visszajött a meccsbe az Alba 49.9 másodperccel a vége előtt (60-63). Egy elrontott körmendi támadás után az egyenlítésre is volt esélye a fehérváriaknak, de közelről hibáztak a fehérmezesek, Kenéz a túloldalon bedobta a büntetőket, és itt el is dőlt a találkozó (60-65).

Azok után, hogy az Egis Körmend U20-as együttese elvesztette első meccsét a nyolcasdöntő csütörtöki játéknapján, és így nehéz helyzetbe került a továbbjutás szempontjából, végül országos bajnok lett.