Hanga Ádámék kikaptak az Euroliga döntőjében
30
2021
2021. május 30.  |  22:53
Ma este lejátszották az Euroliga döntőjét, amelyben érdekelt volt Hanga Ádám csapata, az FC Barcelona is.

A katalánok jól kezdtek - védekezésben megfogták Vaszilije Micicset, támadásban pedig jól pörögtek az első negyedben, vezettek is 10 ponttal a második szakasz elején (25-15). Ezt követően aztán az Anadolu Efes akarata érvényesült, amely már a félidőben is vezetett (36-39), majd 8-10 pontos előnyben kosárlabdázott a negyedik negyed közepéig.

69-69-nél utolérte ellenfelét a katalán gárda, de a végjátékban megállíthatatlan volt a Micics-Shane Larkin duó, így végig az Efesnél volt az előny. Sarunas Jasikevicius csapata hibázott előbb, így a törökök irányították a végjáték menetét, végül pedig 86-81-re győztek, és fennállásuk során első alkalommal nyerték meg az Euroligát.

Hanga Ádám 7 másodpercet töltött a pályán.