Női Hepp-kupa: BKG-Csata döntő lesz Szekszárdon
29
2021
2021. január 29.  |  20:27
A Szekszárdon zajló TARR női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa első elődöntőjében a BKG PRIMA Akadémia 57-38-ra legyőzte az MTK-TFSE csapatát.

Az ANB Piros csoportját veretlenül vezető BKG PRIMA Akadémia az első percekben lépéselőnybe került. Camesha Davis, Aldazabal Laura és Suppán Anna találataival 8-0-ra léptek el. Hat perc játék után Király Andrea triplája jelentette az MTK-TFSE első pontját, majd Dömötör Petra is betalált távolról. Játékba lendült a fővárosi gárda, így az első szakasz végére 12-10-re felzárkóztak. A második negyed elején a vezetést is átvette az MTK-TFSE. Benke Sára triplája után 15-13-ra módosult az állás. Innentől fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok.

A második negyedben kifejezetten kemény, küzdős mérkőzést láthattunk. A védekezés dominált, míg a támadásokat tekintve egy-egy szép távoli dobást emelhetünk ki. Például a játékrész közepéről Raus Vivien és Király Andrea hárompontosait. Az MTK-TFSE 21-20-as vezetése után a félidőig 12 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Aldazabal Laura villanásaival 8-0-s futást csinált a BKG. A jelentősebb előnyét azonban nem tudta megtartani. A fővárosiak 28-27-re felzárkóztak a szünetig. A harmadik negyed újabb fordulatot hozott, BKG 6-0-val indított, így 34-27-nél újra megugrott a differencia a felek között.

Összességében a harmadik etapra sem változott a játék képe. Jellemzően a BKG járt előrébb, a legnagyobb különbség 9 pont volt, de a döntő futást nem tudta bevinni. Amikor Raus Vivien hármasával 37-29-re módosult az állás, Király Andrea azonnal válaszolt szintén távolról, így újra visszajött az MTK-TFSE. A harmadik negyed hajrájában Raus ismét betalált távolról, majd Suppán duplájával 43-32-re ment a BKG. Innen futottak neki a csapatok a záró szakasznak és azóta már tudjuk, hogy ezek a villanások a mérkőzést elődöntő sorozat felvezetései voltak. Több, mint nyolc percen át mindössze egy büntetőt értékesített a negyedik negyedben az MTK-TFSE. Ez idő alatt 55-33-ra ellépett a BKG PRIMA Akadémia, mely a második félidőben végig fölényben játszva megérdemelt vívta ki a fináléba kerülést.

MTK-TFSE - BKG PRIMA Akadémia 38-57 (10-12, 17-16, 5-15, 6-14)

Hepp Kupa elődöntő
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Drenyovszki D. , Dr. Szalóki B., Zahorán K. (Téczely T.)

MTK-TFSE: Dúl P., Benke 8/6, Miháczi, Munkácsi 2, Király 9/9. Csere: Sólyom 8/6, Szeli 2, Szeitl, Hanti, Dömötör 3/3, Burján, Karlócai 6.

BKG PRIMA Akadémia: Suppán 14/6, Raus 11/9, Davis 2, Nyulasi 4, Aldazabal 19. CSere: Bodnár, Kenyeres, Pál 3, Varga, Lakatos 4.

A Csata DSE lesz a BKG PRIMA Akadémia ellenfele a TARR női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa szombati fináléjában. A második elődöntőben a Csata 75-70-re múlta felül a házigazda Atomerőmű KSC Szekszárdot.

Mindkét gárda az elérhető egyik legerősebb összeállításában lépett pályára. A mérkőzés elején a Szekszárd Renczes Rebeka triplájával került előnybe és innentől sokáig fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül azonban 12-10-es hazai vezetést követően a Csata 13-0-val zárta az első szakaszt és így 23-12-re vezetett 10 perc játékot követően. Gyöngyösi Janka 8, Mányoky Réka 7 pontnál járt Bódi Ferenc együttesében. A második etap elején Holcz Rebeka 2+1-es megoldása 23-15-re módosította az eredményt.  A különbség 27-17-ig 8-10 pont környékén alakult, de innen Gereben Lívia öt pontjával és Miklós Melinda duplájával felzárkózott a Szekszárd.

Mányoky Réka és Gyöngyösi Janka triplái törték meg 27-24 után a vendégek kosárcsendjét. Remek megoldásokat hozó küzdelmes, fordulatos igazi kupameccset láthattunk. Az új lendületet kapó Csata 38-29-re ellépett a folytatásban. Studer Zsuzsa időt kért és a csapata a félidő hajrájában ismét közelebb került riválisához. A szünetben 41-34 állt az eredményjelzőn. Hazai oldalon Gereben Lívia már 14 egységnél tartott ekkor. A Csatánál továbbra is a Mányoky – Gyöngyösi kettős remekelt, ketten együtt 30 pontot jegyeztek. A harmadik negyedet Angyal Nikolett és Miklós Melinda kosárváltása vezette fel. Végig ez a 7-9 pontos különbség határozta meg a játék képét ebben a periódusban.

A Csata összességében magabiztosan menedzselte előnyét. A Szekszárdnak 45-40-nél akadt egy jobb szakasza, de innen 11-2-es sorozattal 56-42-re szakadt el a fővárosi gárda. A záró etapnak 60-50-ről futottak neki a csapatok. Gereben Lívia triplája indította a negyedet, de Gyöngyösi Janka és Balogh Liza gyorsan visszaállította a 10 pont feletti differenciát. Hazai oldalon Gereben Lívia mellé Miklós Melinda lépett fel támadásban. Sokáig úgy nézett ki azonban, hogy a 10 egység környéki differenciát tartva léphet be a fináléba a döntő szituációkban pontosabb Csata.

Két perc volt hátra, amikor az egész szezonban remek formát mutató Mányoky Réka triplája még 73-63-ra módosította az állást. Ez volt a 10. hárompontosa a fővárosi együttesnek. Időkérés után Pop Anamaria hármasa 73-66-ra hozta vissza a Szekszárdot, majd Gereben Lívia harcolt ki és értékesített négy büntetőt. A legszorosabb állást 73-70-nél rögzíthettük. A Csata utolsó támadásánál Angyal Barbara keze nem remegett meg két büntetőnél, így végül 75-70-es győzelmet aratott Bódi Ferenc együttese.

Atomerőmű KSC Szekszárd II. - Csata DSE 70-75 (12-23, 22-18, 16-19, 20-15)

Polonkai B., Gaál N., Dr. Danka P. (Vághy T.)

Atomerőmű KSC Szekszárd II.: Gereben 25/6, Miklós 21/3, Németh 2, Horváth 6, Renczes 5. Csere: Pop 6/6, Holcz 5, Vincze, Andi.

Csata DSE: Angyal B. 13/3, Rakita 5/3, Toman 5/3, Mányoky 22/12, Angyal N. 7. Csere: Gyöngyösi 18/6, Balog 5/3, Strausz.