NB I B: Élcsapatok bukásai felsőházba igyekvő együttesek pályáin
12
2019
2019. március 12.  |  14:20
Törökbálinton, a legjobb nyolc közé jutásért küzdő MTK otthonában szenvedett meglepő vereséget az előző fordulóban a listavezető Veszprémet veretlenségétől megfosztó Oroszlány a férfi másodosztály piros csoportjában. A hétvégi forduló rangadóját a MAFC nyerte Nyíregyházán, a Veszprém pedig csak nagy nehézségek árán kerekedett a Honvéd fölé. A BKG őszi idegenbeli sikere után saját pályáján is legyőzte a Vasast, a két, az MTK-hoz hasonlóan a legjobb nyolc közé jutásért küzdő együttes ütközetét pedig a Miskolc nyerte a Budafok ellen. Nagykőrösön Fehér Péter 9 triplával vezette győzelemre a hazai csapatot a Békés ellen. A zöld csoportban Egerben született a legnagyobb meglepetés, a felsőházba igyekvő hazaiak "elkapták" a Hódmezővásárhely együttesét, de azért arra sem sokan számíthattak, hogy a sereghajtó SMAFC - Füzi Róbert 39 pontjára építve - 30 pontos veréssel "küldi hazai" az Újpestet.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - PVSK-Kronosz Kiadó 69-108

A hazaiak Tömösváry Máté (16/9 pont, 6 lepattanó) és Pupp Bence (15/3 pont, 6 gólpassz) eredményességének köszönhetően a nyitó és a záró etapban egyenrangú partnerei voltak a pécsi fiataloknak. A két középső etapban azonban egyértelműen a Berkics Bence (24/15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Popgyákunik Balázs (23/6 pont, 6 lepattanó)-Olasz Ádám (20 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Veljko Dragasevic (19/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) kvartett vezette PVSK-Kronosz Kiadó akarata érvényesült, amely végül közel 40 pont különbséggel győzött.

MEAFC-Miskolc - Budafok 95-85

A legjobb 8 közé jutás szempontjából fontos összecsapás fordulatos első negyedét követően fokozatosan lépett el az első félidőben Austin Thornton (28/6 pont, 13 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Kopasz Márton (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), szünet után pedig Takács Dániel (16/12 pont, 10 gólpassz), Lippai Szabolcs (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Szögi Ádám (11/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) eredményességére építve a hazai gárda, amely a harmadik etap végére el is döntötte a találkozót. A budafokiakat sokáig egyedül Varga Dániel (34 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) próbálta versenyben tartani, a záró etapban az ő és Lados Erik (13 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével "kozmetikázott" veresége mértékén a vendég együttes, de a miskolci győzelmet nem tudta kétségessé tenni.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Budapesti Honvéd SE 97-93

Az első három negyed jelentős részében a Mucza Tamás (26/15 pont - 5/7 tripla -, 3 eladott labda)-Horváth Ákos (20/9 pont, 5 gólpassz)-Valerio Vincent (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Debreceni Dávid (14/3 pont, 6 lepattanó) kvartett vezette vendég Honvédnál volt az előny. A fővárosiakat az sem törte meg, hogy a harmadik etap végén átvette a vezetést a veretlenségét az előző fordulóban elveszítő éllovas Veszprém, ugyanis 7-0-lal indították a záró etapot a hazaiak. Egy 6-0-lal egalizált a Veszprém, majd fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. A hajrában 87-86-os Honvéd-vezetésnél egy vendég fault és technikai után egy 5-0-t produkáltak a hazaiak, akik már nem is adták ki kezükből a vezetést, s ha a vártnál jóval nehezebben is, de győztek, mert a hajrában ha nem is feltétlenül jobbak, de fegyelmezettebbek voltak ellenfelüknél.

MTK Törökbálint - OSE Lions 73-70

Nagy meglepetés az előző fordulóban az éllovas Veszprémet veretlenségétől megfosztó Oroszlány veresége a nyolc közé jutásért küzdő törökbálinti gárda otthonában. A remek dobóformát kifogó Horváth Barnabás (20/18 pont - 6/7 tripla), a hatalmas mezőnymunkát végző Jakab Péter (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8-8 lepattanó és gólpassz), valamint Bognár Mátyás (12 pont, 3 lepattanó) és Nagy Szabolcs (11/9 pont, 7 lepattanó) vezérletével szédületes, 22-9-es első negyedet produkált a vendéglátó. A szívósan küzdő oroszlányiak elsősorban Remy Abell Christianson (22/3 pont, 11 lepattanó) és Illés Máté (11 pont, 3 gólpassz) eredményességére építve a záró etap elején 2 pontra jöttek föl, ám egy 7-2-vel ismét elléptek a hazaiak, a végjátékban pedig 1 pontra közelítette meg az MTK-t az OSE, de Jakab büntetői bebiztosították a meglepő, de teljesen megérdemelt hazai győzelmet.

Nagykőrösi Sólymok KE - Calle Pub&Food Békés 87-72

Félidőben még levegőben lógott a meglepetés, a szünetben 7 ponttal jobban állt a hazai együttesnél a Nagy Balázs (21/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Danijel Krsztics (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Kertész Dániel (14/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda) trió vezette Békés. Szünet után aztán átvette a játék irányítását a hazai gárda, amely végül a 16 triplakísérletéből 9-et beemelő Fehér Péter (34/27 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Molnár Miklós (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Andó Levente (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével, a záró etapban triplákkal alaposan "megszórva" ellenfelét 15-tel győzött. Érdekesség, hogy a statisztika szerint a Sólymok csapata nemcsak a pontok, gólpasszok tekintetében is 15-tel múlta fölül a viharsarkiakat (20-5).

Nyíregyháza Blue Sharks - MAFC 77-93

A forduló előtt a negyedik helyen álló szabolcsi legénység fogadta az elmúlt hétvége rangadóján a második MAFC-ot. Szünetben 3 ponttal még az elsősorban Michael Harmon (21/15 pont, 4 eladott labda), Bus Iván (15/3 pont, 4 gólpassz), Czura Attila (11/3 pont, 3 eladott labda) és Tóth Gergely (11 pont, 6 lepattanó) ponterősségére építő hazai gárda vezetett. A második félidő azonban egyértelműen a fővárosi alakulaté volt, amely fokozatosan rákényszerítve akaratát a szabolcsi legénységre, Eric Washington (34/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Katona Bence (18/9 pont, 5 lepattanó) és Csapai Péter (15/3 pont, 9 lepattanó) vezérletével már a harmadik negyedben fordított, s 5 pont előnnyel fordult a záró etapra. A MAFC a mérkőzést egy 9-0-s rohammal zárta le, így végül biztosnak látszó, 16 pont különbségű győzelmet aratott.

BKG-Príma SE - Vasas Akadémia 80-73

A fordulatos első negyed végén 2 ponttal vezetett a leginkább Moravcsik Áron (16/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Boros Márk (12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Kovács Bálint (10 pont, 6 lepattanó) vezette Vasas. A második etap elején aztán egy 10-0-t "futott" a Seth Berger (30/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda)-Nagy Botond (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz)-Tanács Attila (12 pont, 3 eladott labda) trió vezette BKG, amely ettől kezdve szinte végig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét - volt 12, de 4 pont is a különbség - a szívósan küzdő, a hazai gárdára végig "tapadó" Vasas ellen. A kiélezett, kritikus pillanatokban hazai oldalon mindig hozzátett valaki egy kis pluszt a játékhoz, így végül BKG-diadal született a két igen gyengén büntetőző (8/20 - 40%, ill. 10/19 - 52,63%) együttes összecsapásán.

Concordia MOTAX KC Pápa - Alba Fehérvár 88-66

A két középső negyedben Sonyák Béla (26/12 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Murai Gábor (17/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Ryan Cook (16/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Grebenár Péter (10 pont, 5 lepattanó) eredményes, hatékony játéka révén biztosan nyert a Pápa, rákényszerítve akaratát a Balsay Ádám (18/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Takács Martin (13/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Polster Attila (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet)-Varga Máté (10/3 pont, 3 szerzett labda) kvartett vezette fehérvári fiatalokra.

Salgótarjáni KSE - DEAC U23 92-64

Az első három negyedben nagy fölényben játszva, egységes csapatjátékkal úgy verte közel 30 ponttal a tartalékos, fiatal debreceni együttest a Salgótarján, hogy nem kevesebb, mint hat játékosa - Dominik Herendic (18 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Joó Tamás (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Boinitzer Dávid (12/3 pont, 7 lepattanó), Hajdu Márton (12 pont, 4 lepattanó), Piukovics Bálint (11/6 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kovács Martin (11 pont, 7 lepattanó) - is 10 pont fölé jutott. A záró etapot megnyerő vendégek legeredményesebb játékosai Szekeres Ferenc (15/15 pont), Asszú Ádám (14/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Fábián Szabolcs (12 pont, 15 lepattanó) és Zsuga Tamás (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet) voltak.

SMAFC - Újpest-MT 106-76

Minden negyedet megnyerve, különösen a nyitó és a záró 10 percben nagy fölényben játszva aratott váratlanul nagy különbségű, magabiztos győzelmet a SMAFC a Füzi Róbert (39/15 pont, 3 lepattanó), Czukor Bence (25 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz)-Csaplár-Nagy Arnold (17 pont, 9 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és szerzett labda)-Soós Bence (11/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) kvartett vezetésével. Az újpestiek részéről leginkább Jovan Durasevics (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Surmann Gábor (11 pont, 3 eladott labda) próbálta megnehezíteni a sereghajtó soproniak dolgát - kevés sikerrel.

KTE-Duna Aszfalt - Bajai Bácska FKE 61-87

A páratlan negyedekben szinte nyomasztó fölényben játszva, Jakab Péter (29/6 pont, 7 lepattanó)-Kovács Barnabás (14/12 pont, 7 lepattanó)-Mándity Máté (13 pont, 3 lepattanó)-Kővágó-Laska Márk (11 pont, 6 lepattanó) kvartett eredményességére, valamint Pongó Martin (5/3 pont - 8 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 10 gólpassz) mezőnymunkájára és csapata játékának hatékony szervezésére építve nyerte simán a megyei derbit a Baja a Molnár Dániel (26/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Fülöp Bence (14 pont, 12 lepattanó) és Kucsera Dániel (12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 eladott labda) vezette kecskemétiek otthonában.

Óbudai Kaszások - Tiszaújvárosi Phoenix KK 84-73

A 24-10-re megnyert második negyednek, továbbá elsősorban a szédületes dupla-duplát elérő Takács András (23 pont, 18 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Ondima Olivér (20/9 pont, 3 gólpassz), Steve Rosemond (17/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Meleg Károly (15/3 pont, 12 lepattanó) jó és eredményes játékának köszönhetően győzte le az óbudai együttes a jól küzdő, Jaywuan Hill (32 pont, 14 lepattanó)-Gáspár Balázs (15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Pongrácz Gergely (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) trió vezette borsodi gárdát.

EKE Eger KOK - Vásárhelyi Kosársuli 75-72

A nyitó etap után nem úgy tűnt, hogy meglepetés születik, 10 perc játékot követően a forduló előtt 7 ponttal az élen álló, Kovács József (16/12 pont, 8 lepattanó), Varga Zalán (15/6 pont, 5 lepattanó) és Molnár Bence (14 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére építő vásárhelyiek álltak jobban. Két kiegyenlített negyed következett, majd a záró etap elején úgy tűnt, döntésre viszi a dolgot a vendég együttes, amely 11 ponttal vezetett. A szakasz közepén azonban egy 10-0-t "repesztve"  1 pontra feljött a Mészáros Bence (22/18 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Illés Balázs (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Varga Imre (11 pont, 8 lepattanó)-Máté Balázs (10/3 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette Eger. A vendégek azonban újítani tudtak, tartották szűk előnyüket. Másfél perccel a befejezés előtt még 2 pontos vendég vezetést mutatott a tábla, amikor az a Kiss Bálint dobott triplát, aki azt megelőzően mind a 9 dobáskísérletét elrontotta. Ez a találat a végjátékban egy 8-3-as hazai rohamot indított el, amely a legjobb 8 közé jutás szempontjából roppant fontos győzelmet ért az egri gárdának.