NB I B: Hengerelt az Oroszlány a Nyíregyháza ellen
01
2018
2018. október 1.  |  15:15
Remek első félidei teljesítményének köszönhetően az Oroszlány az előzetes erőviszonyok alapján rangadó jellegű mérkőzésen verte fölényesen Nyíregyházát az NB I B piros csoportjában. Ugyanitt a Vasas a Budafokot, a BKG pedig a Békést "gyűrte le". A zöld csoportban az Eger dudaszóra dobott triplával győzött Pápán, a hét vége előtt még nyeretlen Tiszaújváros pedig közel 40 pontos verést mért az előző fordulóban hosszabbítás után diadalmaskodó SMAFC-ra.

OSE Lions - Nyíregyháza Blue Sharks 104-79

Egy kiemelkedő - Bus Iván (22/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) -, valamint két átlagon felülinek mondható - Tóth Gergely (17 pont, 7 lepattanó) és Bazsó Brúnó (12/3 pont, 7 lepattanó) - teljesítmény igen kevés volt a nyíregyháziaktól az újfent remek csapatmunkával kirukkoló oroszlányi együttes otthonában. Az első félidőben parádézó, szünetben 63-41-re vezető vendéglátók Illés Máté (22/6 pont, 3 gólpassz), Remy Christianson (21/12 pont, 6 lepattanó), Anda Dávid (17 pont - 7/7 dupla, 4/4 büntető -, 5 lepattanó) és Sömenek Martin (12/12 pont, 3 lepattanó) ponterősségére építve 20 perc alatt eldöntötték a meccset. A nyíregyházi nevelésű Mohácsi Máté (10/6 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) sokoldalú, hasznos játékkal szomorította nevelőegyesületét, s tett sokat a fölényes oroszlányi sikerért.

Vasas Akadémia - Budafok 91-82

A kiegyenlített, szoros első félidőt követően a távolról remekül dobó (10/16, 62,5% tripla) hazaiak a harmadik negyedben parádés támadójátékot produkálva, a remek napot kifogó Andrássy Géza (29/9 pont - 12/13 mezőnyből -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Katona Róbert (15/9 pont, 5 gólpassz), Kelenföldi Domokos (14/3 pont), a tripla-duplától egyetlen lepattanóval "lemaradó" Moravcsik Áron (11 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz) és a szintén nagy mezőnymunkát végző Boros Márk (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével, csapat szinten 25 gólpasszt kiosztva legyőzték a jól küzdő újoncot. A Budafok első számú játékmestere, Tursics Krisztián nélkül a Varga Dániel (26 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda)-Puszta Dávid (14/3 pont, 7 gólpassz)-Lados Erik (12 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Horváth Márton (11/3 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) kvartett vezetésével jól tartotta magát. Ez részben annak köszönhető, hogy a vendégek nem kevesebb, mint 24 labdaeladásba hajszolták bele az előző évad fináléjának vesztesét.

BKG-Príma SE - Omnia Pub&Food Békés 90-72

A vendég békésiek kezdtek jobban, ám a nyitó etap végén elsősorban a mindössze 18 percet játszó Austin Thornton (26/3 pont, 7 lepattanó), valamint Nagy Benedek (16/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) és Kovács Soma (11 pont, 7 lepattanó) jóvoltából fordított a zöld csoportot veretlenül megnyerő, és így a pirosba felkerülő Szigetszentmiklós. A Békés Danijel Krsztics (18/3 pont, 4 lepattanó), Boinitzer Dávid (16/6 pont - 7/8 mezőnyből -, 7 lepattanó), Koma Dániel (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Kertész Dániel (10 pont, 7 gólpassz) hatékony, jó játéka révén a záró etap közepéig tapadt a BKG-ra, amely ha szűken is, de tartotta 5 pont körüli előnyét. A záró etapban volt, hogy 3/26-on állt a hazai együttes triplamutatója. A hajrában Nagy Botond (20/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével ezt sikerült 20%-osra (7/35) javítaniuk a hazaiaknak, s végül az ő és Thornton kosaraival közel 20 ponttal nyert a BKG, amely alaposan megdolgozott ezért a sikerért a jól küzdő és sokáig jól játszó viharsarkiak ellen.

Concordia Motax KC Pápa - EKE Eger KOK 68-71

A bajnokságot nagy különbségű hazai vereséggel kezdő egri együttes kezdett "élesebben", pontosabban. Az alkatához hasonló izmos dupla-duplával jelentkező Varga Imre (21/3 pont, 14 lepattanó), valamint Máté Balázs (18/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Mészáros Bence (18/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) vezérletével 7 pontos előnyt szerzett az első etap végére a vendég gárda. A folytatásban rendezte sorait és elsősorban védekezését a Pápa, amely a Ryan Cook (21/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Sonyák Béla (17/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) kettős eredményes játékára építve fordított, s 3 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ennek közepéig "nem eresztették" egymást a felek, fej-fej mellett haladt a két csapat. A hajrában 8 ponttal megugrott az Eger, majd villámgyorsan ledolgozta hátrányát a hazai együttes, az utolsó szó azonban Varga triplája formájában a vendégeké volt, így az egriek örülhettek.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - SMAFC 87-49

A mérkőzés a 7. és a 18. perc között dőlt el, 14-10-es vezetése után a Tiszaújváros elsősorban Pongrácz Gergely (17/9 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Pöstyéni Zoltán (11/9 pont, 4 lepattanó), Gáspár Balázs (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Szilasi Bence (10/6 pont) eredményes és jó játékára építve, egy 27-2-es "száguldást" bemutatva közel 30 pontos előnyre tett szert. Szünet után ugyan a múlt hét végi remek teljesítményétől messze elmaradó, de dupla-dupla közelében záró Kovács Benedek (14 pont, 9 lepattanó, 8 eladott labda) és Soós Bence (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) révén már kiegyenlítetté tette a játékot a SMAFC, de első félidei gyengélkedése miatt a súlyos vereséget nem kerülhette el, a borsodiak pedig e fölényes sikerrel megszerezték első győzelmüket.