Férfi U20-as B divíziós Eb: Nagyon elszúrtuk a csehek elleni első félidőt
13
2018
2018. július 13.  |  16:45
A meccs első szűk két és fél perce finoman szólva is a tapogatózásról szólt, 1-0-ra vezettek a csehek ebben a periódusban, és nagyon nem sikerült ezután sem a támadójátékot összerakni: több mint 5 perc telt el a találkozóból, amikor Pápai Máté egyetlen pontját lehetett felírni a magyar válogatott mellé. A csehek sem sziporkáztak, de jobban álltak a mieinknél (1-7). Németh Ákos hármasa nagyon kellett a hatodik perc közepén, de Pór Péter csapata nem találta elöl a ritmust. Csehország előbb Zikla révén állította vissza előnyét, majd két hármas is beesett ellenfelünknél a játékrész végén, így 10 pont fölé nőtt a távolság (8-19).

A második negyedet is rosszul nyitottuk, Vana és Kolár révén egy gyors 8-0-val kezdtek a csehek, ennek köszönhetően 19 pontra növelték fórjukat kevesebb, mint kettő perc alatt (8-27). Továbbra is nagyon akadozott az előrejáték, de Völgyi Marcell és Kerpel-Fronius Gáspár egy-egy triplájával azért csökkentettük lemaradásunkat (14-27). Büntetőkből sem nagyon tudtunk betalálni ebben a felvonásban, a csehek pedig újabb megindulásukkal a 18. perc felénél 20 pont fölé növelték a távolságot (16-38), a félidőben is 21 pont volt a két fél között (17-38).

A nagyszünet után sem változott sokat a mérkőzés összképe azt leszámítva, hogy a csehek is visszaestek támadásban, így a felvonás első bő hat percét 6-5-re nyerte ellenfelünk (22-44). Gyakorlatilag semmi nem utalt arra, hogy a találkozó ennél lényegesen szorosabb lehet: Fazekas kettő és Völgyi egy kosarával jöttünk közelebb a harmadik 10 perc végére, de még így is 17 ponttal voltunk lemaradva (32-49).

Az utolsó felvonásban Fazekas Csaba két hármasával és Bonifert Bendegúz kosaraival tudtunk közelebb kerülni, 13 pontra csökkent a különbség, és a csehek nagyon megálltak elöl ahhoz képest, amit az első félidőben láthattunk tőlük - amellett, hogy nagy előnyük birtokában ez természetes volt, a magyar válogatott is jobban zárt hátul, mint az első 20 perc során. Kovács Gábor és Fazekas újabb eredményes kísérleteivel 10 pontra zárkóztunk, de a gyenge első félidő után fordítani nem volt esélyünk, 63-50-re győzött Csehország.