Férfi NB I: Az Alba és a Szolnok is a négy között
21
2018
2018. május 21.  |  22:25
A bajnok jutott először a négy közé

Sok rossz dobással kezdtek a csapatok az elején, Harris szerezte az első pontokat, Simpson két látványos zsákolásával pedig már 6-0 volt az állás. Légiós-pontokkal, 7-0-val feleltek a vendégek, fordult is a kocka. De csak egy pillanatra. Két és fél perccel a negyed vége előtt, 16-9-nél Csirke Ferenc kérte ki a meccs első idejét. Családias, baráti hangulatban csordogált a meccs. Lett volna esély a baranyai felzárkózásra, de rosszul dobtak Brooksék, így tíz perc után 21-13 volt az állás.

Antóni triplája nyitotta a második negyedet. Ugyanaz volt a forgatókönyv: elment nyolccal a bajnok, de visszajött a PVSK. A játékrész felénél, Durham hármasa után, 29-24-nél Dzunics kért időt. A 17. percben szerezte meg első pontját Lóránt, aki a félidő végére belelendült, és 39-30-ra módosította az eredményt.

A fordulás után Horton zsákolt, majd Harris erőszakolt be egy duplát, kialakult a legnagyobb különbség (43-30). Alig telt el két perc, 48-32-nél máris időt kellett kérnie Csirke Ferencnek, mert kezdett elúszni a hajó csapata számára. Hiába, teljesen kicsúszott a meccs a pécsiek alól, 49-35-nél Budimir ellen sportszerűtlen-, Brooks ellen pedig technikai hibát ítéltek. Alig telt el némi idő, 54-35-nél Csirke megint felmutatta a T-betűt. A nagy előny birtokában elkezdett könnyelműsködni az Alba, 60-44-ről indult a záró felvonás. A nagy kérdések eldőltek, ráadásul Brooks addig reklamált, amíg technikait nem kapott.

Simpson értékesítette a büntetőt, majd a sarokból beemelt egy trojkát is. Próbálkoztak becsülettel a fekete mezesek, de fizikálisan sokkal erősebb volt az Alba, és ezt érvényre is juttatta. Közel hét perc még hátra volt, amikor 71-47-nél még időt kértek a vendégek. Végül sikerült húszon belül maradniuk, de a fehérvári győzelemhez kétség sem férhetett. Söprés lett a párharc vége, Dzuniccsal idén is elődöntőbe jutott az Alba, a PVSK számára pedig ennyi volt a szezon, a kérdés már csak az, hogy a hetedik, vagy hatodik pozícióban – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 77-58 (21-13, 18-17, 21-14, 17-14)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum  V.: Cziffra Cs., Pálla Z., Rácz Zs. (Hartyáni Zs.)

Alba: Hill 8, Harris 15/3, Simpson 17/6, Lóránt 9, Keller Á. 4. Csere: Mohammed 10/3, Horton 11, Filipovity 3/3, Kovács Á. -, Keller I. -.

PVSK: Durham 15/6, Brooks 9, Antóni 3/3, Budimir 20/12, Harazin -. Csere: Simon 5/3, Supola -, Sarlija 4, Bíró 2, Demeter -.

A párharc végeredménye: 3-0, az Albának.

A kupagyőztes is várja ellenfelét az elődöntőben

Az egyik oldalon Vojvoda, a másikon Tarrant hiányzott, illetve Ruják átöltözött ugyan, de végül nem állt be. Barnies egy, Perry pedig másfél perc után szerezte meg csapata első pontjait. Közel sem volt telt ház, de a hangulatra nem lehetett panasz a Tiszaligetben. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-6 után megálltak a pontgyártásban. Elég gyenge színvonalú volt az első negyed, melyet végig uralt az Olaj, és a végén 18-14-re vezetett.

Medve triplájával egyre hozta fel az ASE-t, majd nem sokkal később az ő sportszerűtlen faultja után kezdtek újra meglépni a hazaiak (14. perc: 31-22). Ez a negyed nem a védekezésről szólt, Ford dobott két triplát zsinórban, 37-25-nél időt kért Schmidt Béla. Volt már tizenhat is közte, a félidőre 47-36-ra visszajöttek a vendégek.

Perry triplája nyitotta a második játékrészt, majd egy labdaszerzés után zsákolt is egyet. A színvonal nem javult, Guinn faultolta sportszerűtlenül Kovácsot. Több, mint négy és fél percig nem talált be az Atom. Eilingsfeld törte meg a tolnai kosárcsendet, távolról volt eredményes (53-38). Mindössze négy pontra volt képes a Paks ebben a felvonásban, 61-40 állt a táblán az utolsó tíz perc előtt.

Ford tett rá egy hármast a különbségre. A 34. percben a harminc is meglett közte (74-44). Mindenki már a végét várta, lehetőséget kaptak a fiatalok is, az Olaj a papírformának megfelelően kisöpörte ellenfelét, amely a nyolcadik helyen zárta a szezont – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 82-56 (18-14, 29-22, 14-4, 21-16)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,  V.: Papp P., Frányó P., Kovács N. (Faidt M.)

Szolnok: Perry 17/9, Kovács P. 3, Browning 17/3, Ford 15/9, Tóth Á. 3. Csere: Andric 3, Milosevics 15/9, Polyák 5/3, Tóth Z. 2, Csák 2, Taiwo -, Frikker -.

ASE: Hinds 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, Eilingsfeld 12/6, Guinn 8/6. Csere: Ogunyemi 5, Gulyás 1, Garamvölgyi -, Pajor -, Szalai -.

A párharc végeredménye: 3-0, a Szolnoknak.