Arena Savaria
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Papp Péter, Nagy Viktor, JAKAB László Imre (dr. Gincsai János Péter)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Nagyon örülök a mai győzelemnek, igazi csapatmunka volt. Az elejétől kezdve meg tudtuk valósítani azt, amit megbeszéltünk. Tudtam rotálni a csapatot, és büszke vagyok arra, hogy csapatként játszottunk. Sajnos volt kétszer 2-3 perces rövidzárlatunk, ami most belefért, de ezzel foglalkoznunk kell. Ezeket a periódusokat meg kell állítanunk. Lehet már az Alba meccsen is probléma lehet ez. Még egyszer örülök, hogy ilyen jól kezdtük el a bajnokságot.

Vendég edző nyilatkozata
Dragan Aleksic : Mindig nehéz a regnáló bajnok otthonában kezdeni a bajnokságot. Főleg az Arena Savariában fogadja a csapatokat komoly atmoszféra. Ez most sem volt másképp. A Falco az elejétől kezdve nekünk esett, nem jól kezdtük a mérkőzést. Biztos vagyok benne, hogy lesz ez még jobb is, de az első 20 percben mutatott játékkal nehéz dolgunk lesz. A mai meccset el kell felejtenünk és készülünk a DEAC elleni, vasárnapi derbire.

Hazai játékos nyilatkozata
Váradi Benedek : Nagy élmény volt újra 2000 ember előtt játszani. Külön ki szeretném emelni, hogy jó érzéssel töltött el minket, hogy rengeteg fiatalt láthattunk a nézőtéren. Motivált minket, hogy példát mutassunk nekik, hisz ez egy jó lehetőség bemutatni, a profi sportoló mentalitását. Remélme a szezon további részében is sok fiatal fog kilátogatni a meccseinkre. A mérkőzésről annyit, hogy jó ritmusban kezdtünk és betartottuk az edzői utasításokat, ennek meg is lett az eredménye. Nem engedtük ki az előnyünket, és magabiztosan, igazi csapatjátékkal győztük le a Pécs csapatát.

Vendég játékos nyilatkozata
Bíró Olivér : Először is gratulálni szeretnék a Falco csapatának, akik az első perctől kezdve fölénk nőttek. Voltak jó periódusaink a második félidőben, de a 20 pont közeli hátrányt már nem tudtuk ledolgozni. A szezon első meccse volt, van még időnk és van is hova fejlődnünk. Vasárnap a Deac ellen folytatjuk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

3 0 0 0 0 0 0 1 1 100 1 1 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 2 1
Összesen 5 99 30 37 81 2 7 29 8 18 44 40 62 65 11 18 61 26 4 30 9 8 17 15 31 4 1 151 200

Viktor
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás