Női Euroliga selejtező: A Szekszárd 10 ponttal legyőzte a Kayserit
21
Sep
2021
2021. szeptember 21.  |  20:10

A sepsiszentgyörgyi Euroliga selejtező első mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 80-70-re legyőzte a török Kayserit és ezzel egy nagy lépéssel közelebb került a főtáblához. Folytatás szerdán a házigazda Sepsi-SIC ellen.

Szekszárdi részről Nikolina Milic hat pontja vezette fel az összecsapást. A törökök 6-2 után 6-6-nál egyenlítettek, de azt követően ismét pár ponttal a szekszárdiak jártak előrébb. A Kayseri a negyed utolsó két percében rövid időre átvette a vezetést, de Cyesha Goree és Sara Krnjic gondoskodott arról, hogy végül a magyar csapatnál legyen az előny. 10 perc után 18-15 ált az eredményjelzőn.

A második szakasz első pontjait Cyesha Goree szerezte két büntetőből. Utána viszont megtorpant támadásban a Szekszárd. Négy perc telt el a játékrészből, amikor 21-21-nél egyenlítettel a törökök. Zeljko Djokic időt kért, de a folytatásban 23-21-nél a vezetést is átvette a rivális. Nikolina Milic törte meg a kosárcsendet, majd Zala Friskovec triplájával 29-23-ra módosult az állás. Új lendületet vett a Szekszárd és a félidő utolsó három percében 35-24-nél kétszámjegyűre növelte a differenciát. Ebből faragott ugyan a Kayseri, de a 38-31-es félidő így is több, mint biztató volt.

A félidei statisztikát figyelve azt láthattuk, hogy Nikolina Milic már 17 pontnál jár. A Szekszárd 39-ből 16 kísérletet értékesített mezőnyből, a törökök 28-ból 9-et. Ezen felül a mieink a gólpasszokat nézve 14-4-re vezettek, ami hűen tükrözi a két gárda felfogása közötti különbséget. A harmadik negyed elején ellépett 40-31-re a KSC, majd innen 40-36-ra feljöttek a törökök. A folytatásban azonban ismét sikerült elszakadni. Studer Ágnes triplája után 50-40-nél újra 10 ponttal ment a KSC. A szekszárdi irányítót a bokasérülése miatt le kellett cserélni. Szerencsére később visszajöhetett a pályára.

Studer Ágnes kiválása után időre volt szükség, amíg rendezte a sorait a KSC. Ezt kihasználva a Kayseri megfelezte hátrányát, de a vezetés nem forgott veszélyben. 50-45 után 9-0-s futással vett új lendületet a szekszárdi együttes. Miklós Melinda, Nikolina Milic és Leslie Vorpahl talált be ebben az extra sorozatban. Az utolsó 10 percnek 61-52-ről futottak neki a felek. A török gárda másfél perc alatt még 63-58-ra visszajött, de ennél az öt pontnál ezúttal sem került közelebb. Cyesha Goree és Studer Ágnes triplái 69-58-nál visszaállították a kétszámjegyű különbséget. Ekkor 4 perc 40 másodperc volt vissza. Minden pontnak lehet jelentősége, így a különbségre is figyelni kellett. A Szekszárd végig 10 ponton vagy felette tartotta a differenciát. A 80-70-es végeredményt Miklós Melinda két büntetője alakította ki.

BELLONA KAYSERI - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 70-80 (15-18, 16-20, 21-23, 18.19)