26
Aug
2021
2021. augusztus 26.  |  21:45

A hűvösebb időjárás és az egy órával elcsúsztatott kezdés ellenére teli lelátók fogadták a csapatokat a Magyarország – Észtország női derbin a debreceni 3x3-as U18-as világbajnokságon. Bár már mindkét gárda biztosan továbbjutott a csoportból - hiszen mindketten legyőzték Svájcot, a franciák pedig visszaléptek -, a tét így sem volt kicsinek nevezhető, a mérkőzés győztese ugyanis Oroszországgal, míg a vesztes a címvédő Egyesült Államokkal mérkőzhet a szombati negyeddöntőkben.

Horváth Boglárka és Horváth Dóra is faulttal együtt szerzett kosarat az első percben, de a ráadás büntetőt mindketten kihagyták – így is jobban kezdtek azonban a mieink (2-0). Szabó Zita és Nagy Réka is betalált, folytatva az előző magyar mérkőzésen látott tendenciát, miszerint eloszlanak a pontok csapaton belül. 5-1-re léptünk el, a faultok viszont nagyon gyűltek mindkét oldalon, főként a meglepően sok befújt támadóhiba hatott kicsit idegennek a 3x3-hoz szokott szemeknek. 9-3-nál úgy tűnt, kézben van a derbi, ekkor azonban meglett a hetedik csapatszemélyink, aminek következtében védekezésünk felpuhult – sorra dobták a ziccereket az észtek, egyértelmű hullámvölgybe kerültek lányaink. Nagy Réka lépett elő, két közelijével őriztük előnyünket, majd a hazai környezetben játszó Szabó is betalált. 12-11-re zárkóztak az északiak, de ismét Nagy villant, egy üres duplát pedig elpuskázott az ellenfél az utolsó másodpercekben. Egy ziccerrel még visszajött egy pontra Észtország, de összességében megérdemelt magyar siker született – végig vezetve húzták be a derbit, vele együtt pedig a csoportgyőzelmet Földi Attila tanítványai. Ezzel szombaton 10:15-kor az oroszokkal mérkőznek a legjobb négybe kerülésért, míg az észtek az Egyesült Államokkal csapnak össze.