21
Jul
2021
2021. július 21.  |  10:17
Tegnap este felkészülési mérkőzést játszott U18-as fiú válogatottunk Ausztriában, St. Pöltenben az osztrákok U19-es nemzeti csapatával.

A mieink jól kezdtek, 13-6-nál 7 pontos előnyünk volt - mint később kiderült, ez volt a legnagyobb különbség a magyar együttes javára. Az osztrákok rendezték a sorokat, 4 pontos hátrányuk volt 10 perc játék után (13-17), és támadólepattanóiknak köszönhetően a második negyed elején fordítottak egy 9-0-s rohammal (20-17). Nem alakult ki nagyobb különbség az első félidőben, 4 ponttal a hazaiak álltak jobban a nagyszünetben (30-26).

A fordulás után az osztrákok megpróbálták dűlőre vinni a mérkőzést, 41-32-nél kialakult a legnagyobb hazai előny, ezúttal azonban a Pethő Ákos alakulata volt az, amely összeszedte magát - ennek ellenére 6 ponttal még mindig a "sógorok" álltak jobban 10 perccel a vége előtt (43-37). 46-41-es hazai előny után aztán mi is futottunk egy 9-0-t, amivel visszavettük a vezetést a záró játékrész közepére (46-50), és végül a 16 pontig, közte 4 tripláig, valamint 9 lepattanóig jutó Ivkovic Milán vezetésével megnyertük a találkozót (55-60).

Ausztria U19 - Magyarország U18 55-60 (13-17, 17-9, 13-11, 12-23)

Felkészülési mérkőzés
Ausztria, St. Pölten, Sportzentrum NÖ
Vezette: Rath, Lucadu, Jäger

Ausztria U19: Zapf 6, Podany 5/3, Tomaschek -, Lohr 6, Mbermba 11/3. Csere: Angerbauer 8, Ndukwe 4, Ringhofer 6/6, Fuchs 4, Vötsch -, Schönbäck 3/3, Ogumalam 2.

Magyarország U18: Tóth 3, Paár 5/3, Hajdu 2, Bánfi 9/3, Csuti 4. Csere: Csendes 3, Meszlényi -, Dunai 8/6, Kalassai 2, Vámos 6, Ivkovic 16/12, Kelemen 2.

Pethő Ákos vezetőedző: Fizikális ellenfél ellen jól védekeztünk, és jó külső dobóhelyzeteket alakítottunk ki. Amivel gondunk volt, az a támadólepattanó engedése, amit a második félidőre javítottunk, valamint rosszul kezeltük az ellenfél 2-2 védését, amiben feltétlenül előre kell lépnünk. Holnap újabb mérkőzés vár ránk, igyekszünk ezekben a dolgokban előrébb lépni. A játékosok hozzáállása és munkamorálja példaértékű, így optimista vagyok.