Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság: DEAC-Alba és Körmend-Sopron elődöntőket rendeznek
04
2021
2021. június 4.  |  20:43
A mai napon lejátszották a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcasdöntőjének "maradék" csoportmérkőzéseit, így kialakult a legjobb négy mezőnye.

A tegnapi napot követően az A csoportban maradtak kérdések, és ezek az első két találkozó után is fennálltak. Az első pénteki összecsapáson a Kenéz Csaba (19 pont, 9 gólpassz, 6 szerzett és 7 eladott labda), Kiss Mátyás (18 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Takács Kristóf (19 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Balogh Máté (15 pont, 6 pattanó) vezette Egis Körmend U20 a második, 34-12-re megnyert negyedben eldöntötte a mérkőzés sorsát. A TF-BP U20 Szántó Dániel (23 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 7-7 szerzett és eladott labda) és Karosi Gergely (23 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda) révén a második félidőt 8 ponttal megnyerte, de összességében 20 ponttal győztek a vasiak (73-93).

A második találkozón is érvényesült a papírforma, miután az Alba Fehérvár U20 minden negyedet megnyerve aratott 65-42-es győzelmet Lukács Norbert (13 pont, 6 pattanó), Sodiq Seyi Awogbemi (12 pont, 9 pattanó), Kass Balázs (9 pont, 4 pattanó), Balsay Ádám (10 pont), Takács Milán (9-9 pont és pattanó), illetve Takács Martin (7 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezetésével. Az NKA Pécs U20 legeredményesebb játékosa Rosic Uros volt (12 pont), egyedül ő jutott 10 pont fölé a mecsekaljaiaktól, de a körmendieket legyőző Pécsben ezúttal ennyi volt. Ezzel eldőlt, hogy ha az első esti meccsen érvényesül a papírforma (a Pécs legyőzi a TF-et), akkor ha a Körmend legyőzi az Albát, a hármas körbeverés miatt továbbjut a székesfehérváriakkal együtt, ellenkező esetben viszont a Pécs megy a négy közé.

Az gyorsan eldőlt, hogy nem az 1 győzelmes csapatok között lehet majd holtverseny, hiszen az NKA Pécs U20 este ellentmondást nem tűrően kezdett a TF-BP U20 ellen, 78 pontot dobott az első félidőben, és végül 42 pontos sikert (119-77) aratott Kollár Bence (18 pont), Meszlényi Róbert (14 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Váits Olivér (15 pont, 6 gólpassz), Benke Krisztián (15 pont, 9 pattanó), Scherer Bálint André (12 pont, 4 pattanó), Gáspár Mátyás (9 pont, 5 pattanó), Bálint Bence Zoltán (10 pont, 5 pattanó), Herger Salamon (8 pont, 4 gólpassz) és Lados Erik Botond (8 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezetésével. A fővárosiak legjobbjai Kutrovich Bence Csaba (25 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Rozs Máté Zoltán (19 pont, 5 pattanó), illetve Szántó Dániel (8 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) voltak. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az első és a második meccs között megszületett a TF-BP vezetőedzőjének, Nagy Bálintnak a gyermeke - ezúton is gratulálunk a családnak!

Az esti találkozón tehát egyszerű volt a képlet: Alba Fehérvár U20 győzelem esetén a fehérváriak viszik magukkal a Pécset a négy közé, ha viszont az Egis Körmend U20 diadalmaskodik, bejut az elődöntőbe. Jobban kezdett az Alba, amely Balsay Ádám (8 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) és Takács Martin (13 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda, 4 eladott labda) vezetésével az első félidő nagy részében jobban állt ellenfelénél, nem egyszer 9 ponttal is vezetett - 20 perc után 5 maradt ebből (27-32). A fordulás után bekezdett a Balogh Máté (20 pont, 10 pattanó), Takács Kristóf (20 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Kenéz Csaba (12 pont, 4 pattanó, 9 gólpassz) fémjelezte körmendi gárda, amely gyorsan fordított. Az Alba tudott reagálni, de a negyed végére négy ponttal megugrott a vasi alakulat (47-43). Takács Kristóf és Kiss Mátyás nagyszerűen játszottak a negyedik negyed elején is, vezetésükkel hamar 10 pont fölé nőtt a távolság (57-43), innen pedig már nem volt visszaút a székesfehérvári gárda számára.

Az Egis Körmend végül 69-51-re győzött, így a hármas holtversenyben első lett (+17), megelőzve az Alba Fehérvárt (+5) és a Pécset (-22).

A B csoportban már tegnap eldőltek a leglényegesebb kérdések. A Budapesti Honvéd SE U20 kifejezetten jól játszott, a harmadik felvonást leszámítva mondhatni dominálta a mérkőzést, és végül Szentirmai Ákos András (13 pont, 14 pattanó), Nemes Milán Benedek (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Karakó Bálint (15 pont, 12 pattanó) és Aleksa Panic (14 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) vezetésével sima győzelmet aratott (62-96), ezzel megszerezte a csoport harmadik helyét. A Budafok-PSE U20-nál Dormán Miklós (17 pont, 5 gólpassz) és Balogh Márton (17 pont) kiemelkedtek pontszerzés terén, de igazán hatékonyan csak Dormán játszott ezen a napon.

A csoportrangadó három negyedig szoros volt. A negyedik felvonást aztán egy 12-0-val kezdte a Pollák Balázs (20 pont, 11 pattanó), Balázsi Soma Bence (10 pont, 5 pattanó), Kovács Ákos Bence (13 pont, 10 pattanó) és Neuwirth Bence (17 pont, 5 pattanó) húzta DEAC Kosárlabda Akadémia U20, amely ebben a szakaszban el is döntötte a találkozó sorsát. A Schöll Richárd (15 pont, 9 pattanó), Csátaljai Barna (10 pont, 5 gólpassz) és Sitku Márton (7 pont, 15 pattanó) fémjelezte Sopron KC U20 sokáig teljesen egyenrangú ellenfele volt a hajdúságiaknak, de a záró 10 perc elején összeszedett hátrányából már nem tudott visszajönni a meccsbe (71-62).

Az 5-8. helyért a holnapi nap során Budapesti Honvéd SE U20 - TF-BP U20, illetve NKA Pécs U20 - Budafok-PSE U20 találkozókat rendeznek majd, míg az elődöntőkben DEAC KA U20 - Alba Fehérvár U20, valamint Egis Körmend U20 - Sopron KC U20 összecsapásokra kerül sor.