Női Amatőr: Nagyüzem Törekvés-bravúrokkal
31
2021
2021. május 31.  |  11:47
Igazi szezonzárás előtti "nagyüzem" volt a héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, amelyben jó néhány halasztott mérkőzést is pótoltak. A piros csoportban a Csata csapata három mérkőzést játszott a héten 2-1-es mérleggel, a zöldben pedig a Törekvés bravúrjai kívánkoznak az élre: a már bajnok TFSE-MTK U23-as csapata, valamint a Dávid Kornél KA otthonában is nyerni tudott.

Sportdarázs-SMAFC - NKA-Pécs-PEAC 68-38

Szünet után nagy fölényben játszva győzte le Bakó Patrícia (21 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk) és Varga Sára (15 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével biztosan a soproni együttes az igazán jól csak a második negyedben játszó pécsi együttest, amelynek legeredményesebb játékosa Orbán Alexandra (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) volt.

Kanizsai Vadmacskák SE - PINKK-PVSK U23 50-75

Minden negyedet megnyerve aratott a Borbás Panni (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Pucz Eszter (15/3 pont, 3 eladott labda)-Kovács Kitti (12 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Jáhni Zsófia (10 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) kvartett vezetésével magabiztos győzelmet a PINKK a legeredményesebb játékosát, Baa Dominikát nélkülözve Jurkó Noémi (19/3 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Zsámár Panna (14/12 pont, 3 eladott labda) és Füredi Linda (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.

Radobasket - Csata DSE 62-65

A végig szoros első negyedet követően a másodikban fokozatosan elléptek a jórészt Gelei Karola (17/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Strausz Edina (16 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) és Polgári Melinda (11/9 pont) eredményességére építő vendégek, akiknek 13 pontos előnyük is volt. A félidő egy 8-1-es hazai rohammal, és 6 pontos Csata-vezetéssel ért véget. Szünet után a Radobasket Gróf Júlia (18/3 pont, 8 lepattanó), Munteán Lili (12/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Gróf Tímea (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével gyakorlatilag végig üldözte ellenfelét, többször is felzárkózott 1 pontra, de egyenlíteni vagy fordítani nem tudott a kritikus pillanatokban rendre újítani képes Csata ellen.

Bajai NKK - BEAC Újbuda 60-84

Egy negyed után 3 ponttal még a Tamás Gréta (20/3 pont, 3 gólpassz)-Pap Regina (17 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) kettős vezette hazai együttes állt jobban, a második félidőre viszont már a fővárosiak fordultak ugyanekkora előnnyel. Szünet után Boros Júlia (28/12 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Laufer Gabriella (2/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Zsámár Lili (15/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) ponterőssége révén 19-4-re nyerve a harmadik etap első felét közel 20 pontos előnyt szereztek a BEAC fiataljai, s ezzel eldöntötték a maguk javára a mérkőzést.

Ajka - Csata DSE 59-56

Az első negyed hajrájában egy 8-2-vel megugrott a Csata. A második etapot 9-1-es rohammal kezdve hamar fordított az Ajka. Továbbra is hullámzó volt a játék, egy újabb 8-2-vel ismét a vendégeknél volt az előny, de a fordulatos félidő 2 pontos hazai vezetéssel zárult. Szünet után a harmadik negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd a szakasz második felében egy 11-0-lal megugrott a Foltin Blanka (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 blokk), Shirian Fatime (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Szabó Bettina (10/6 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő hazai együttes, amely 8 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek első felében tartották 8-10 pontos előnyüket a vendéglátók, majd a hajrában Szörényi Laura (11/9 pont, 4 lepattanó) vezérletével egy 8-0-lal 2 pontra feljött a Csata, de fordítani nem tudott.

MTK-TFSE - Sportdarázs-SMAFC 78-60

A színvonalas, kiegyenlített első negyedet követően a másodikat 2 triplával és egy 10-2-es rohammal kezdte az MTK-TFSE, amely ezt követően a második negyedben a Benke Sára (25/12 pont, 3 szerzett labda)-Szeitl Vanessa (16/6 pont, 3 szerzett labda) kettős vezetésével egyértelműen dominálva szünetre közel 20 pontos előnyt szerzett. A második félidőben a soproniak Varga Kamilla (15/3 pont, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Bakó Patrícia (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Szeli Kitti (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 100-49

A harmadik nap alatt a harmadik mérkőzését játszó Csata a Toman Petra (25/12 pont - 4/4 tripla -, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Szörényi L. (22/3 pont), Bajzáth Lili (11/3 pont, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) és Farkas Léna (10/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a második negyedtől egyértelműen rákényszerítette akaratát a szekszárdiakra, így fölényes győzelmet aratott. A vendégektől egyedül Holcz Rebeka (12 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) jutott 10 pont fölé, Németh Lili 9/3 pontot és 7 lepattanót szerzett, 3 blokkolással.

BEAC Újbuda - MAFC 84-68

Parádés 11-2-es 3 perccel kezdtek a BEAC előző napon Baján diadalmaskodó fiataljai, akik ezt követően Boros J. (23/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Laufer G. (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) és Zsámár L. (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kosaraira alapozva a harmadik negyed közepéig sokáig tartották 10 pont körüli előnyüket. Ekkor egy 7-2-es rohammal 6 pontra feljött a dr. Varga Barbara (12 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Aradi Zsanett (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Németh-Szabó Vivien (10/6 pont, 4 lepattanó)-Horváth Enikő (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet) kvartett vezette MAFC. A BEAC azonban hamar úrrá lett a nehézségeken, s gyorsan visszaállította a 10 pont körüli különbséget, a negyedik negyed első felét pedig 14-4-re nyerve eldöntötte a találkozót.

Bajai NKK - DEAC 74-64

Bár a héten már a második mérkőzését játszotta, egy negyed után úgy tűnt, Pap R. (23-23 pont és lepattanó, 3 blokk), Tamás G. (16/3 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Szöllősi Boglárka (13/9 pont, 9 lepattanó) vezérletével hozni tudja a papírforma-győzelmet az esélyes bajai együttes. A második negyedtől azonban magukra találtak a vendég debreceniek, akik Mezei-Göttlinger Anna (15/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda), Baczuk Virág (15/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Szabó Zita (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) találataira támaszkodva a negyedik negyed közepén átvették a vezetést. Egy 8-0-lal reagálva 7 pontos előny szerzett a Baja, ám egy 7-0-lal 2 perccel a befejezés előtt egalizált a DEAC. A végjáték aztán egyértelműen a hazaiaké volt, akik egy 10-0-lal befejezve az érdekes, fordulatos találkozót, 10 ponttal győztek.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - PINKK-PVSK U23 85-58

Az előző, a Csata otthonában elszenvedett súlyos vereség után ezúttal a páratlan negyedekben mutatott lendületes, pontos, valamint Holcz R. (24 pont, 12 lepattanó, 6 szerzett labda), Renczes Rebeka (16 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Haag Panna (13/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Németh Lili (12 pont, 16 lepattanó) hatékony, eredményes játékának köszönhetően a szekszárdi fiatalok biztosan verték az erősen tartalékos, leginkább Borbás P. (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Horváth Boglárka (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) találataira támaszkodó PINKK csapatát.

NKA-Pécs-PEAC - Kanizsai Vadmacskák SE 79-58

A második negyed közepéig, ahogy mondani szokták, csak egy csapat volt a pályán: az addig megszerzett 25 pontos (36-11) előnyére, valamint Bojtár Boglárka (19 pont, 6 szerzett, 3 eladott labda), Orbán A. (18/12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Laczkó Sára (10/6 pont) kosaraira alapozva a pécsi fiatalok biztosan verték a második negyed közepétől már a feladathoz Jurkó N. (20 pont, 15 lepattanó, 5 eladott labda), Budai Dorina (16 pont - 21 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 eladott labda) és Zsámár P. (11/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) jóvoltából felnövő Nagykanizsát.

BKG Príma Akadémia - MAFC 87-37

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Raus Vivien (13/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Camesha Davis (13/3 pont, 7 lepattanó) vezérletével kerek 50 ponttal a bajnok BKG az utóbbi hetek sorozatterhelésétől nyilván fáradt MAFC csapatát, amelyből egyedül Aradi Zsanett (10 pont, 8 lepattanó) érte el a 10 pontot.

TFSE-MTK U23 - Törekvés SE 77-91

Parádés első félidei játékának, a szünetig szerzett kerek 20 pontos előnyének, valamint az Egri Zsófia (21/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda)-Dobos Kira (20/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Strbik Fanni (20 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) trió ponterős játékának köszönhetően aratott meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Törekvés a Takács Emese (23/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Kelemen Barbara (13/6 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda), Vörösházi Jázmin (11/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Szabó Evelin (11/6 pont, 6 gólpassz) kosaraira alapozó, a bajnokságot már e mérkőzés eredményétől függetlenül megnyerő listavezető TFSE-MTK-fiatalok otthonában.

Szegedi KE - Zsíros Akadémia Kőbánya 51-57

A küzdelmes találkozó szünetében 7 ponttal vezetett az elsősorban Horváth Lili (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Tatár Hanna (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Takács Dorina (9 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő vendég kőbányai együttes. A hazai csapat a negyedik negyed elejére Perényi Lídia (15/6 pont, 4 lepattanó), Ódry Krisztina (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Váradi Nóra (9 pont, 16 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 2 blokk) vezérletével ledolgozták a hátrányukat, de úgy tűnt, ez sokat ki is vett játékosaiból. A fővárosiak a negyed közepén egy 10-0-s rohammal eldöntötték a találkozót a maguk javára.

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Miskolc U23 65-76

Előző napi szegedi sikere után elsősorban Turi Eszter (17 pont, 18 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Lili (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Tatár Hanna (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából a kőbányai hölgyek az első félidőben még tartották a lépést a Diósgyőr fiataljaival. A 16-6-ra megnyert harmadik negyednek, valamint Frindt Nikolett (22/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Oláh Fruzsina (14/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Márkusz Lilla (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) kosarainak köszönhetően azonban végül vendég siker született.

Dávid Kornél KA - Törekvés SE 59-76

Szünetben Szabó Eszter (23/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Vas Beatrix (14/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) és Dávid Mia (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével 9 ponttal még az esélyes hazai együttes állt jobban. A Törekvés azonban egy parádés, 20 ponttal, 29-9-re megnyert harmadik negyedre, valamint Sváb Gréta (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Egri Zsófia (13 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Dobos Kira (12 pont - 13 mezőnykísérlet) és Ferenczi Lívia (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) találataira alapozva fordított és meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - Tatai SE 58-56

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében a Tasi Rebeka (19/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Burján Bianka (16/3 pont, 3 lepattanó)-Bibok Liza (10 pont, 15 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda) trió vezette hazai csapatnak közel 20 pontos előnye volt. A második félidőben feljavult a Tata, amely elsősorban Horváth Dóra (25 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Biszák Otília (12/6 pont, 4 lepattanó) révén fokozatosan csökkentette hátrányát, sőt a végjátékban volt lehetősége egyenlíteni, de 2 pont végül megmaradt a Kecskemét előnyéből.

Szombathelyi Egyetem - Nyíregyházi Kosársuli 79-60

Az első negyedben szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Kovács Georgina (30/15 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 12 gólpassz, 50 VAL), Plózer Petra (15/3 pont, 8 lepattanó), Püspöki Lotti (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Balogh Viktória (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) eredményességére építve győzte le a Szombathely a játékot a második negyedtől Takács Anna (17/15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Karakó Dorina (15-15 pont és lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Homonyik Dorka vezérletével kiegyenlítetté tevő nyíregyházi együttest.

ELTE Fortis - Kiss Lenke KA 66-72

A második negyed közepére 10 pontos előnyt épített föl a Básti Gabriella (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Szabó Enikő (17/9 pont, 3 eladott labda, 10 gólpassz)-Nagy Andrea (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette Kiss Lenke KA. A félidő hajrájában azonban egy 17-2-es "száguldással" fordítani tudott a Nagyi Tímea (20 pont - 21 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Glavinics Anna (13/3 pont, 4 lepattanó, 10 eladott labda, 7 gólpassz) és Orosz Zoé (10/9 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Fortis, amely 3 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Szűk hazai vezetéssel teltek a harmadik negyed első percei, majd a szakasz közepén fordítani tudott a KLKA, amely 2 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd ekkor egy 9-2-vel elléptek a vendégek, s ennek köszönhetően meg is nyerték az összecsapást.

Szegedi KE - Szolnoki MÁV SE 63-46

A második negyed közepéig jórészt Munkácsi Adél (16/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességének köszönhetően szűk vendég vezetés mellett haladtak a felek a "Tisza-parti partin". Ekkor egy 13-2-es rohamot bemutatva 4 pontos hátrányát 7 pontos előnnyé alakította a Váradi Nóra (13-13 pont és lepattanó, 3 gólpassz), Balatoni Zoé (11-11 pont és lepattanó), Horváth Gréta (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Perényi Lídia (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira, no meg a végül 60-27-re megnyert lepattanózásra alapozó hazai együttes, amely ennek köszönhetően 4 pontos vezetéssel fordulhatott. Szünet után gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot Szeged, amely 8 percen át egyetlen ponton tartva ellenfelét 15 ponttal elhúzott, s 11 pontos vezetéssel várhatta a záró etapot. Ezt pedig 10-0-lal indítva el is döntötte a maga javára a találkozót.