A Szegedi KE nyerte a leány serdülő B döntőt
30
2021
2021. május 30.  |  13:08
A héten lejátszották a leány serdülő országos bajnokság B döntőjét is, a helyszín az A döntőhöz hasonlóan a Gabányi László Sportcsarnok volt.

Az első negyeddöntőben az első félidőben még jobban játszott a Hőgye Petra (15 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda), Szanyi Borbála (20 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) és Dömös Hédi (10 pont, 4 pattanó, 3 blokk) vezette PVSK Nemzeti Akadémia/A, amely 8 pontos előnyt birtokolt 20 perc játékot követően (28-36). A második félidőben azonban inkább a Czirkos Anna Panka (37 pont, 10 pattanó, 5 blokk), Babay-Bognár Kinga (11 pont, 10 pattanó) duó fémjelezte Kaszások Akadémia/A volt eredményesebb, és a negyedik negyed második felében szinte végig vezetett. Hőgye révén az utolsó percben, 70-70-nél egyenlített a PVSK, de Czirkos duplája, majd Kronavetter Lili büntetője a Kaszások irányába billentette a mérleg nyelvét (73-70).

A második negyeddöntőben minden negyedet kis különbséggel nyert, de összességében 12 pontos győzelmet aratott a Drahos Leila (18 pont, 7 pattanó, 10-10 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda), Ikládi Anna (10 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Ugrai Dorina Míra (14 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), Kenesey Gréta (12 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda), Rácz Zsófia (8 pont, 4 pattanó, 4 szerzett labda) és Tatai Fanni (7 pont, 5 pattanó) vezette Szegedi KE/A. A Kendelényi Luca (13 pont, 13 pattanó, 3 blokk, 4 eladott labda), Harmati Emma Róza (15 pont, 6 pattanó) és Csercsa Eszter (10 pont, 5 pattanó) húzta Vasas Akadémia nem volt messze a sikertől, az első félidőben szinte teljesen kiegyenlített csatát vívott a szegediekkel, de a 45 eladott labda ezúttal nem fért bele (77-65).

A harmadik keddi összecsapás első félidejében egyértelműen a Josepovits Kinga (14 pont, 16 pattanó, 4 blokk), Pásztor Arina (14 pont, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Takács Mirabel (10 pont) trió vezette Zsíros Akadémia Kőbánya akarata érvényesült, amely 14 ponttal vezetett a nagyszünetben (38-24). A harmadik negyedben a Bokros Boglárka (29 pont, 13 pattanó) fémjelezte Miskolci SI Vadmacskák/A visszajött 10 ponton belülre, és az utolsó percekben már csak 5 pont volt a hátránya. Ennél közelebb azonban már nem tudott kerülni ellenfeléhez a miskolci együttes - a fővárosi gárda összességében magabiztos győzelmet aratott (64-55).

A negyedik negyeddöntő volt a nap legsimább összecsapása, miután három negyedig az történt a pályán, amit a Török Flóris-Törekvés SE/A akart - 30 perc után már 22 ponttal vezetett a Kálmán Hanna (10 pont, 8 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda), Berkli Nóra (14 pont, 6 pattanó), Szikszai Franciska (23 pont), Komlósi-Geri Tímea (11 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) négyesfogat húzta fővárosi gárda. A záró felvonást három ponttal megnyerte ugyan a leginkább Limpek Lilla Julianna (11 pont, 6 pattanó) és Sági Regina Petra (11 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) fémjelezte BEAC-Újbuda KA/B, de összességében nem fenyegette veszély a Törekvés sikerét (49-68).

A csütörtöki napon az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseit és a két elődöntőt bonyolították le. A nap első találkozóján az első három negyed nagyjából kiegyenlített volt, az utolsó 10 perc viszont sokkal jobban sikerült a Harmati Emma Róza (19 pont, 15 pattanó), Kendelényi Luca (14 pont, 15 pattanó, 5 eladott labda), Csercsa Eszter (17 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Szabó Emília Erzsébet (5 pont, 7 gólpassz, 5 eladott labda) és Mészáros Ágota (12 pont, 10-10 pattanó és eladott labda) vezette Vasas Akadémia számára. A Hőgye Petra (18 pont, 11 pattanó, 6 szerzett labda), Dömös Hédi (9 pont, 5 szerzett labda), Linger Boglárka (10 pont, 4 szerzett labda), Csirke Petra (7-7 pont, pattanó és eladott labda, 4 gólpassz, 8 szerzett labda) és Szanyi Borbála (15 pont, 11 pattanó, 5 szerzett és 8 eladott labda) vezette PVSK Nemzeti Akadémia/A 30 percig jól játszott, a végét azonban jobban bírták a pasarétiek (72-84).

A második mérkőzésen a Harka Stefánia Laura (16 pont, 7 pattanó), Limpek Lilla Julianna (11 pont, 8 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), Sági Regina Petra (16 pont, 4 szerzett labda, 5-5 gólpassz és eladott labda), Blaskovits Anna Ibolya (4 pont, 12 pattanó, 3 szerzett labda) és Lenkó Zita Vivien (6 pont, 5 pattanó) vezette BEAC-Újbuda KA/B az első és az utolsó negyedben szerzett előnyével győzött (53-73). A két középső szakaszban felnőtt ellenfeléhez a Miskolci SI Vadmacskák/A alakulata, amelynek legjobbjai Szászfai Zsófia (10 pont, 6 pattanó), Deák Gréta Nóra (6 pont, 8 pattanó) és Bokros Boglárka (11 pont, 5-5 szerzett és eladott labda) voltak ezen a napon. Ez azonban összességében kevés volt a szoros meccshez.

Az első elődöntőben a Drahos Leila (35 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda), Tatai Fanni (5 pont, 9 pattanó) és Rácz Zsófia (2 pont, 13 pattanó, 3 blokk) fémjelezte Szegedi KE/A 23-8-as első negyeddel kezdett, ez pedig meghatározta az egész mérkőzés kimenetelét. A középső két negyedben mindent megpróbált a Czirkos Anna Panka (22 pont, 10 pattanó) és Kronavetter Lili (14 pont, 6-6 pattanó és eladott labda) vezette Kaszások Akadémia/A, meg is közelítette ellenfelét 7 pontra többször is. A záró 10 percben azonban megint a szegediek bizonyultak jobbnak, és a végére nagy különbségű győzelmet arattak (58-74).

A második elődöntőben nem voltak nagy különbségek az egyes negyedeket nézve, az első három felvonást azonban rendre a Josepovits Kinga (18 pont, 20 pattanó, 4 blokk), Tóth Sára (11 pont), Pásztor Arina (11 pont, 4 pattanó) és Takács Noémi (7 pont, 5 pattanó) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya nyerte, amely ekkor már 13 ponttal vezetett. Az utolsó etapot megnyerte ugyan a Tóth Lilien (6 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda), Szikszai Franciska (17 pont, 6 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda) és Komlósi-Geri Tímea (6 pont, 10 pattanó, 3 blokk) vezette Török Flóris-Törekvés SE/A, amely 60-57-nél három pontra közelítette meg ellenfelét. A meccs utolsó perceiben azonban megint eltávolodott a Zsíros Akadémia, amely végül kerek 10 ponttal győzött (71-61).

Az utolsó napon, a hetedik helyért rendezett összecsapás során a Hőgye Petra (22 pont, 14 pattanó, 4 szerzett labda), Szanyi Borbála (21 pont, 9 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda), Dömös Hédi (12 pont, 7 pattanó) és Csirke Petra (11 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) vezette PVSK Nemzeti Akadémia/A egy 26-10-es negyeddel indított. A Miskolci SI Vadmacskák/A leginkább Bokros Boglárka (21 pont, 11 pattanó) révén három pontra zárkózott a második felvonásban. A félidő vége azonban a mecsekaljai alakulaté volt, innentől pedig a PVSK már a kezében tartotta az összecsapás sorsát (84-61).

Az ötödik helyért megtartott találkozón a Kendelényi Luca (19 pont, 15 pattanó, 4 blokk, 5 eladott labda), Harmati Emma Róza (12 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) és Mayr Lara (3 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) húzta Vasas Akadémia jobban kezdett ellenfelénél, és a 26. percben 11 pontos előnye volt (47-36). Innen azonban már a harmadik negyed végén visszajött a meccsbe a Sági Regina Petra (24 pont, 7 szerzett és 5 eladott labda), Limpek Lilla Julianna (9 pont, 10 pattanó, 6 szerzett és 5 eladott labda), illetve Harka Stefánia Laura (7 pont, 11 pattanó) vezett BEAC-Újbuda KA/B. A 38. perc elején az egyenlítés is megvolt a BEAC-nak (57-57), innen viszont a Vasas tudott újítani és győzni (62-60).

A harmadik helyért rendezett mérkőzésen a Szikszai Franciska (24 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Tóth Lilien (8 pont, 6 pattanó), Komlósi-Geri Tímea (9 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) és Berkli Nóra (16 pont) vezette Török Flóris-Törekvés SE/A a második negyedben ellépett ellenfelétől, és az ott megszerzett 10 pontos előnyéből végig jól gazdálkodva győzött (56-63). A Czirkos Anna Panka (19 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda) és Babay-Bognár Kinga (16 pont, 6 pattanó) fémjelezte Kaszások Akadémia/A a mérkőzés nagy részében egyenrangú ellenfele volt a Törekvésnek, de a második felvonásban összeszedett hátrányból nem tudott visszajönni a meccsbe.

A B döntő fináléja már az első félidőben eldőlt: a Drahos Leila (25 pont, 10 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda), Ugrai Dorina Míra (18 pont, 7 pattanó) és Ikládi Anna (9 pont, 7 pattanó) vezette Szegedi KE/A 22 pontos előnyt épített ki magának az első 20 perc során, amely elég volt a végső sikerhez is (83-65). A Josepovits Kinga (21 pont, 18 pattanó,4 blokk), Slett Réka (9 pont, 5 pattanó) és Pásztor Anna (12 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya az utolsó negyedet meg tudta nyerni, de ezzel nem tudta megszorongatni ellenfelét. Az országos 9. helyen tehát a Szegedi KE/A csapata végzett.