Női Amatőr: Rangadót nyert az MTK-TFSE, rangadót buktak a TFSE-MTK fiataljai
05
2021
2021. április 5.  |  11:15

Simán nyerte az elmúlt hét rangadóját a tartalékos PINKK-fiatalok ellen az MTK-TFSE a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Baján sem botlott a veretlen BKG, a Nagykanizsa pedig színvonalas, izgalmas csatában múlta felül a MAFC-ot. Ugyanezen jelzők "megállnak" a diósgyőri és a TFSE-MTK fiatalok összecsapására is a zöld csoportban: a nagy "hullámvasutazás" végén a hazaiak kerültek felszálló ágba, így "elkapták" a listavezetőt.

MTK-TFSE - PINKK-PVSK U23 87-54

Erősen tartalékos összetételben érkeztek a dobogós csapatok rangadójára a PINKK fiataljai, akik Borbás Panni (16/6 pont), Horváth Boglárka (13 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Pucz Eszter (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából a dobogós csapatokhoz méltó, színvonalas első negyedben még egyenrangú ellenfelei voltak az MTK-TFSE csapatának. A második negyedben nagy fölényben játszott a hazai együttes, amely Benke Sára (20/9 pont, 4 lepattanó), Munkácsi Enikő (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Szeitl Vanessa (12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Hanti Daniella (11/3 pont), valamint a tripla-duplát elérő Karlócai Julianna (10/6 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 12 gólpassz, 37 VAL) vezérletével, a lepattanózásban 46-28-ra felülmúlva a baranyaiakat, végül minden negyedet megnyerve simán győzött.

Bajai NKK - BKG Príma Akadémia 53-77

A szünetig megszerzett 24 pontos előnyére, valamint Camesha Davis (19/3 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda), Suppán Anna (18/9 pont), Lakatos Dóra (17/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Aldazabal Laura (13-13 pont és lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Kenyeres Anett (10/6 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozva győzte le biztosan a BKG a Kucsora Réka (17/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Pap Regina (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette Baja együttesét.

BEAC Újbuda - Csata DSE 56-92

A 8. percben még a hazaiak vezettek, ám a kosarakban gazdag nyitó negyed 9-2-es Csata rohammal és 6 pontos vendég vezetéssel zárult. A második etap közepén egy 13-0-lal közel 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek. A félidő hajrájában egy 9-4-gyel 15 ponton belülre kerültek a BEAC jórészt Laufer Gabriella (25/6 pont, 16 lepattanó) és Csernik Zita (13/3 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) találataira támaszkodó fiataljai. A küzdelmes harmadik negyed első felében kiegyenlített volt a játék, állandósult a 15 pont körüli vendég előny, amely a szakasz végén közel 20-ra nőtt. A negyedik negyed már egyoldalú játékot hozott, amelyben az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Szörényi Laura (15/6 pont, 3 lepattanó), Gyöngyösi Janka (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Rakita Lili (13/3 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), Angyal Nikolett (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Bajzáth Lili (12/6 pont, 3 szerzett labda) és Balogh Liza (10 pont, 6 lepattanó) pontjaira építő Csata fölényessé tette sikerét.

Kanizsai Vadmacskák SE - MAFC 91-85

A nyitó negyed közepén 4 ponttal még a vendég fővárosi együttes vezetett, ám a szakasz második felében egy 9-0-lal fordított, s némi előnyhöz is jutott a Nagykanizsa. A hazaiak a második szakasz elején lendületben maradtak, s egy 10-2-es másfél perccel indítva a második etapot 10 pont fölötti előnyt szereztek. Rendezte sorait, s a szakasz közepére egy 13-3-as rohammal 1 pontra felzárkózott az Aradi Zsanett (22 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Horváth Enikő (17/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Bozsó Katica (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Stekler Kamilla (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda) kvartett vezette MAFC. A fordulatos félidő vége a hazaiaké volt, akik 7 pontos előnnyel fordulhattak.

Szünet után tovább "nyílt az olló", a záró etapnak 15 pontos előnyről vágott neki a Baa Dominika (27/3 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Jurkó Noémi (19/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Budai Dorina (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Füredi Linda (11/3 pont, 6 lepattanó) eredményes és hatékony játékára építő Nagykanizsa. A MAFC azonban nem adta olcsón a bőrét, a negyedik negyed első felét 15-4-re nyerve 4 pontra megközelítette vendéglátóját. Újított a Nagykanizsa, amely a hajrában egy 5 és 10 pont közötti vezetést állandósított. Az utolsó percben még 3 pontra feljöttek a fővárosiak, és az egyenlítéshez is volt labdájuk, de nem találtak be. Így végül hazai siker született az érdekes, a végére izgalmassá váló, színvonalas találkozón.

Szolnoki MÁV SE - Nyíregyházi Kosársuli 53-74

Minden negyedet - volt, amelyet 9, de kettőt is csak 3 ponttal - megnyerve aratott Karakó Dorina (18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Dobó Lilla (11 pont, 3 lepattanó), Kovács Orsolya (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) és Takács Anna (10/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével a Nyíregyháza győzelmet az elsősorban Frank Fanni (15/6 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Emel Gyöngyi (9/6 pont, 3 gólpassz) eredményességére építő Szolnok otthonában.

Szombathelyi Egyetem - Zsíros Akadémia Kőbánya 103-66

A Horváth Lili (22/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Tatár Hanna (13/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda) és Gallyas Andrea (12 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) kosaraira alapozó vendégek csak a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a remek támadójátékkal kirukkoló, s ennek, valamint Kovács Georgina (34/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 15 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (18/12 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Balogh Viktória (16 pont, 7 lepattanó) és Püspöki Lotti (14/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően 100 pont fölé jutó szombathelyi együttesnek.

Szegedi KE - ELTE Fortis 60-66

Az első félidőt 4 ponttal megnyerte a Váradi Nóra (15 pont, 6 lepattanó), Perényi Lídia (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth Gréta (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Nyilas Enikő (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére építő Szeged. A vendég fővárosiak azonban a 24-13-re megnyert második negyedüknek, valamint leginkább Orosz Zoé (18/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagyi Tímea (18 pont, 13 lepattanó) és Benke Annamária (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosarainak köszönhetően fordítottak, és győztek.

DVTK Miskolc U23 - TFSE-MTK U23 80-76

Elképesztően hullámzó, fordulatos rangadót vívott egymással a két U23-as együttes. Az első negyed után úgy látszott, simán nyer az esélyes, a listavezető vendég fővárosi csapat, hiszen 14 pontos előnyt épített föl. Szünetig azonban Frindt Nikolett (37 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Peitl Fruzsina (17 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Márkusz Lilla (10 pont 5 lepattanó) vezérletével 1 pontra felzárkóztak a mérkőzés előtt a tabella 4. helyén álló diósgyőri fiatalok. A harmadik etap - ahogy az első is - a Kelemen Barbara (32 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Takács Emese (17/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott labda) és Vörösházi Jázmin (15/3 pont, 5 lepattanó) ponterős játékára alapozó TFSE-MTK együtteséé volt, amely 9 pontos vezetéssel várhatta a negyedik negyedet. 3 perccel a befejezés előtt is 6 pont volt a vendég előny, ám a hazaiak egy szédületes, 14-4-es rohammal a maguk javára fordították az összecsapást, s "elkapták" az éllovast.