Férfi NB I B: Hosszabbításos Sólymok-siker, két egypontos meccs a hétközi fordulóban
26
2021
2021. február 26.  |  09:00
Izgalmas hétközi fordulón van túl a férfi másodosztály mezőnye, azon belül is inkább a piros csoport. A Nagykőrösi Sólymok alakulata hosszabbítás után győzött a TF-BP otthonában, emellett két mérkőzésen, a pécsi derbin, valamint a Salgótarján-Veszprém összecsapáson is egyetlen pont döntött. Az éllovas Nyíregyháza színvonalas találkozón győzte le a Vasast, a Honvéd-MEAFC mérkőzés eleje és vége pedig a hazai együttesé volt. A zöld csoportban 35 percig tartotta a lépést a SMAFC Győrben, a végén közel 20 pontos hazai siker született, a Bonyhád pedig visszavágott a Pénzügyőrnek. Az éllovas Cegléd simán nyert a jól kezdő, sereghajtó Eger otthonában, a DEAC fiataljai pedig a harmadik negyed közepéig tudták tartani a lépést az Újpesttel.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 98-81

Nem kis meglepetésre "villámrajtot" vett a vendég Vasas, amely 11-2-re vezetett a nyitó etap közepén. A szakasz második fele nagy dobópárbaj mellett kiegyenlített játékot hozott. A második negyed pedig óriási fordulatot a játék addigi menetéhez képest: az Emmanuel Ubilla (29/9 pont, 6 gólpassz), Bazsó Brúnó (23/15 pont, 12 lepattanó), dr. Mohácsi Máté (15/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Bus Iván (10 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) ponterős, jó játékára alapozó hazaiak már-már A-csoportos szintű játékkal és védekezéssel egy őrületes, 19-3-as 7 percet produkálva alakították 7 pontos előnnyé az első negyed végi 8 egységnyi hátrányukat. A félidő hajrájára magára találó Vasas szünetre 3 pontra csökkentette hátrányát.

Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a fővárosi együttes kezdte jobban, ezúttal 6-2-vel, s ismét előnybe került. Ezt követően váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyed közepén ismét "elsüthető" volt a fifty-fifty, hiszen 50-50-re állt a találkozó. A szakasz második felében aztán ismét "bepörögtek" a hazaiak, és egy 21-4-es rohammal 17 pontos előnyre tettek szert. A Vasas Moravcsik Áron (20/15 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Boros Márk (19/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Sólyom Botond (10/3 pont, 6 lepattanó) és Kelenföldi Domonkos (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a nagy hátrány ellenére nem adta olcsón a bőrét, a negyedik negyed közepén egy 12-2-vel a 10 pontos lélektani határon belülre került. Időkérés után azonban két triplával lezárta a színvonalas találkozót, s tovább erősítette vezető pozícióját a Nyíregyháza.

NKA Pécs - PVSK-Cargate 77-76

A pécsi házi rangadón az első negyed hajrájáig szűk hazai vezetéssel haladtak a csapatok, ám a negyed hajrájában egy 7-0-lal fordítottak a Vasút-fiatalok. A második etapot egy 12-2-es három és fél perccel indítva visszaszerezte a vezetést a Sedin Karavdic (21/3 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz), Rosic Uros (16/12 pont, 4 lepattanó) és Scherer Bálint (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) találataira, no meg a végső soron 47-32-re megnyert lepattanózásra alapozó NKA csapata. A második negyed második felében egy 6-0-lal "visszajött" a PVSK, amely 2 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A harmadik negyedben váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a szakaszt egy 9-0-s rohammal, s 7 pontos vezetéssel zárta a vendéglátó. A negyediket pedig egy triplával indítva 10 pontos előnybe került az NKA, ám a szakasz közepén egy 9-2-vel szorossá tette a derbit az első csapatból "lejátszó" amerikai Michael Lewis (32/15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Alekszej Carev (16/3 pont - 1/8 tripla -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Rátvay Balázs (12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Meleg Gergő (10 pont, 6 lepattanó) kosaraiban bízó PVSK-Cargate, amely a hajrában tapadt ellenfelére. Másfél perccel a befejezés előtt 1 pontra zárkózott föl a vendég gárda, s a végjátékban több esélye is volt a maga javára fordítani az összecsapást. Több kosár azonban már nem esett, így 1 ponttal az NKA nyerte a baranyai presztízs rangadót.

Salgótarjáni KSE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 92-91

Az első negyed közepére 9 pontos előnyt szereztek a hazaiak. A szakasz második felében hatalmas "dobóverseny" alakult ki: a vendégek négy triplát is dobtak az első szakaszban, mégis állandósult a nógrádi legénység 5 és 10 pont közötti előnye - 6 pontos hazai vezetésről indult a második szakasz. A második etapban sem "lassítottak" a felek, az első 8 triplakísérletéből hatot is beemelő vendégek a szakasz közepén 2 pontra zárkóztak föl. A félidő hajrájában újítani tudott a Salgótarján. Hazai részről is jöttek a triplák - az első félidőben 8-8 hárompontost dobott mindkét csapat -, így 7 pontos előnnyel térhetett pihenőre a Sömenek Martin (25/3 pont, 11 lepattanó)-Boinitzer Dávid (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Dominik Herendic (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 11 gólpassz)-Nshimba Joel (13 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Joó Tamás (11/3 pont) "ötösfogat húzta" Salgótarján.

A második félidőt egy 11-2-es 3 perccel indítva 16 pontosra hizlalta előnyét a hazai együttes, majd állandósult a 15 pont körüli különbség. A záró etapnak nagy elszántsággal vágott neki a Veszprém, amely egy 12-4-es "attakkal" a szakasz közepén 10 ponton belülre került. A hazaiak talán túlságosan is megnyugodtak: "megállt" támadásban a Salgótarján, a Madár András (42/24 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Nebojsa Dukics (23/6 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Szabó Péter (16/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős játékára építő Veszprém pedig vérszemet kapott, s a "szárnyaló" Madár vezérletével 2 perccel a befejezés előtt egyetlen triplányira, az utolsó percre fordulva pedig egyetlen pontra csökkentette hátrányát. A vendégek legjobbja nem sokkal ezután kipontozódott, és bár a veszprémieknek több lehetőségük is volt a maguk javára fordítani a mérkőzést, ám a kísérletek nem jártak sikerrel, így végül a hazaiak örülhettek.

TF-BP - Nagykőrösi Sólymok KE 80-82 hosszabbítás után

Az első negyed hajrájában 6 ponttal megugrottak a hazaiak, akik a második szakaszban végig tartották 5 pont körüli előnyüket. A harmadik negyed elején állandósult az 5 és 10 pont közötti hazai vezetés, majd a közepén egy 7-0-s "részhajrával" 10 pont fölé növelte a különbséget a Kutrovich Bence (19/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz), Nagy Szabolcs (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Karosi Gergely (15/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kerkai Ákos (13 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) ponterősségére támaszkodó TF-BP. A szakasz hajrája a Sólymok együtteséé volt, amely a záró szakasz előtt egy 9-0-lal 3 pontra csökkentette hátrányát. A negyedik negyed elején lendületben maradt, s egy 5-0-lal fordított a Molnár Miklós (24/3 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz)-Mácsai Károly (17/6 pont, 8 lepattanó)-Bartos Bálint (17/6 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)- Lakosa Ákos (10/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) kvartett vezette Nagykőrös. Ezt követően váltott vezetéssel haladtak a felek. A rendes játékidőben nem is született döntés, Molnár büntetői után "hetvenkedős" 70-70-es állásról kezdődhetett a hosszabbítás. Ez pedig olyan volt, mint a rendes játékidő hajrája: váltott vezetés mellett zajlott. Az utolsó percre 1 pontos hazai előnnyel fordultak a csapatok. Ezt egy büntetővel megduplázta a TF-BP, ám utána a vendégek dobtak 2 duplát, így ők örülhettek a hosszabbításos csata végén.

Budapesti Honvéd SE - MEAFC-Miskolc 92-81

Az első negyedben remek dobóformát (6/10 tripla) mutató hazaiak Tichov Dominik (17/9 pont, 3 gólpassz), Szatmári Zsombor (12/6 pont, 5 lepattanó) és Tóth Bence (12/3 pont, 5 gólpassz) vezérletével tetemes, 14 pontos előnyt szereztek. A kisszünet megtörte a Honvéd lendületét: a második etap első felét 14-5-re nyerve szorossá tette a találkozót a MEAFC, amely az első félidőben lepattanózásban vendéglátója fölé nőtt (15-24), s szünetig 1 pontra felzárkózott - méghozzá úgy, hogy a félidő végén a fordításhoz is volt labdája. Ha az első félidő végén nem is, a második elején átvette a vezetést a Homoki Donát (17 pont, 11 lepattanó), Kozák Márton (16 pont, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Tóth Viktor (16 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Lippai Szabolcs (11 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő MEAFC, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A szakasz hajrájában egy 7-2-es rohammal ellépett, s 5 pontos előnnyel várhatta a záró etapot a Honvéd. A szívósan küzdő MEAFC a negyedik negyed közepén kiegyenlített, de fordítani nem tudott. A hajrában egy 10-2-vel "lerázta magáról" ellenfelét a Honvéd, s fölé kerekedett még úgy is, hogy a második negyedtől a triplamutatója 3/22 volt, igaz pattanózásban azért 43-39-re felzárkózott.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - SMAFC 80-62

Az első negyed hajrájában egy 7-0-lal elléptek a hazaiak a megyei rangadón, s ettől kezdve egy amolyan húzd meg, ereszd meg jellege volt a találkozónak. A Győr többször is ellépett 6-8 ponttal, de a SMAFC rendre felzárkózott - félidőben 7 ponttal vezettek a vendéglátók. A második félidő elején még 8-cal "ment" a Kámán Bálint (15/6 pont), Földesi Marcell (12/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Lógár Bence (12 pont, 9 lepattanó) és Kertész Dániel (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő győri gárda. Egy 6-0-lal azonban feljött, s ezt követően tapadt a vendéglátókra a Papp Barna (21/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Kovács Benedek (14 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Bakk Krisztián (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Márkus Tamás (10 pont, 3 gólpassz) vezette soproni együttes. Egészen a záró etap közepéig, amikor a SMAFC belefáradt ellenfele üldözésébe, az utolsó 5 percet 18-3-ra nyerve végül közel 20 ponttal győzött a Győr.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Pénzügyőr SE 69-56

Másfél hete Budapesten találkozott egymással a két együttes, s akkor küzdelmes mérkőzésen 4 pontos Pénzügyőr-siker született. A visszavágón jobban kezdett, s a nyitó szakasz közepén 6 ponttal ellépett a Bonyhád. Két triplával azonban gyorsan ledolgozták hátrányukat a fővárosiak, s ettől kezdve szünetig nem "eresztették egymást" a felek -félidőben 1 ponttal a hazaiak álltak jobban. A harmadik negyed első felét 12-4-re nyerve 7 ponttal megugrott a szinte kizárólag Szálas Gábor (23/18 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Kiss Lajos (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Marcell (10/3 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodó Pénzügyőr. A szakasz hajrájában azonban egy 9-0-lal visszavette a vezetést a Pajor Dávid (13/6 pont, 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda)-Dorogi Gergő (12 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda)-Baki Sándor (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Bonyhád. A hazai együttes a záró szakaszban is lendületben maradt: a szakasz első felét 13-4-re nyerve 10 pontos előnyre tett szert, s visszavágott a fővárosi vereségért a negyedik negyedre "elfogyó" Pénzügyőrnek.

Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 101-64

Az esélytelenek nyugalmával, bátran, pontosan kezdő vendégek Lajsz Gergely (22/3 pont, 9 lepattanó), Szilasi Bence (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Orliczki Bence (14 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével 18-8-ra vezettek a nyitó etap közepén. Ekkor kezdett "éledezni" a Hódmezővásárhely, amely egy 9-0-lal felzárkózott. A második szakaszban átvette a játék irányítását a hazai gárda: a Tiszaújváros nem nagyon tudott mit kezdeni a hazai rohamokkal, a nagy fölényben játszó vendéglátó 16 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A harmadik negyed közepéig tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét a Varga Ákos (24/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Bodócsi Benjámin (15/3 pont), Molnár Bence (13/3 pont, 5 gólpassz), Bálint Erik (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és a tripla-dupla közelében járó Pavlovic Vuk (11/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) kosaraira alapozó hazai együttes. A szakasz közepén egy 7-0-lal 25 pontosra növelve a különbséget eldöntötte a mérkőzést a Vásárhely, amely végül fölényes győzelmet aratott.

EKE Eger KOK - Ceglédi KE 56-80

Bár egy negyed után még 9 pontos hátrányban voltak a sereghajtó hazaiak az éllovassal szemben, a második negyedet remekül kezdve a szakasz közepén 2 pontra feljöttek a Máté Balázs (14// pont), Pomázi Patrik (12/12 pont) és Szicsák bence (11 pont, 5 lepattanó) vezette egriek. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a vendéglátókból: a félidő utolsó 4 percét 14-2-re nyerve szünetre 16 pontos előnyt szerzett az egri körülményeket meglehetősen jól ismerő Tóth Zoltán (14/6 pont, 7 lepattanó), Fekete Viktor (14/6 pont) és az új légiós, Charleston Dobbs (11/9 pont, 10 lepattanó) találataira, valamint az 52-35-re megnyert lepattanózásra támaszkodó listavezető Cegléd. Ezzel lényegében el is dőlt a találkozó: szünet után tovább "nyílt az olló", s bár nem indult könnyen, az éllovas érvényesítette a papírformát.

Újpest-MT - DEAC U23 93-66

Nem kis meglepetésre a második negyed közepén még a vendég debreceni fiatalok vezettek a Hepp-kupa friss bronzérmesének otthonában. A félidő hajrájában viszont egy 14-0-t "repesztett", s 10 pontos előnnyel fordulhatott az újpesti gárda. Nem tört meg a DEAC Neuwirth Bence (18/12 pont, 8 lepattanó)-Pollák Balázs (16 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette U23-as gárdája, amely 10-2-vel indítva a második félidőt a harmadik negyed közepén 2 pontra felzárkózott. Ezzel azonban a vendégek gyakorlatilag "ellőtték puskaporukat": a hátralévő másfél negyedben már nyomasztó fölényben játszott, s végül közel 30 pontos győzelmet aratott Mészáros Bence (21/15 pont, 3 szerzett labda), Ivosev Tamás (21/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), a legújabb szerzemény, Peringer Balázs (13 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Horváth Kristóf (11/9 pont, 4 lepattanó, 10 gólpassz) vezérletével az Újpest.