Férfi NB I B: Tapad a BKG a Nyíregyházára, újpesti siker a zöld csoport rangadóján
08
2021
2021. február 8.  |  12:48
Nagy napjuk volt a Nagy-fivéreknek: az ő vezetésükkel győzte le a BKG a Baját egy összesen 200 pontot hozó találkozón, így a szigetszentmiklósi gárda továbbra is tapad az éllovas, s a Veszprémet 20 ponttal felülmúló listavezető Nyíregyházára az NB I B piros csoportjában. Úgy tűnik, visszatalált a győzelem útjára a Salgótarján és a MAFC, alsóházi rangadót nyert a Miskolc az MTK otthonában, a Vasas viszont két szoros meccset vesztett el saját pályáján a múlt héten. A zöld csoport rangadóján a harmadik negyed végén és a negyedik elején "robbantva" fektette két vállra az Újpest a Ceglédet, nagy hajrával fordítva győzte le a Hódmezővásárhely a Pápát. Nagy küzdelemben tudott nyerni az Óbuda Győrben, a belelendülő Pénzügyőr pedig két fölényes győzelemmel tudta le a múlt hetet.

Vasas Akadémia - Salgótarjáni KSE 64-67

A két, legjobb négy közé igyekvő csapat találkozóját 6-0-lal indítottak a hazaiak, s az első negyedben végig vezettek. A második etap közepén egy 7-0-lal fordított, s szünetben 3 ponttal "ment" a Sömenek Martin (25/12 pont, 8 lepattanó)-Joó Tamás (13/9 pont) kettős vezette Salgótarján. A második félidő elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd a 23. és a 25. perc között egy 12-0-t "repesztettek" a vendégek. A szakasz második felében egy 11-4-gyel 5 pontra feljött leginkább Boros Márk (18/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Krasovec Ádám (15/3 pont, 8 lepattanó) és Farkas Attila (10/6 pont, 3 eladott labda) eredményességére építő Vasas. A záró etapban a hazaiak többször is megközelítették 1 pontra a nógrádiakat, de a kritikus szituációkban rendre újítani tudtak a vendégek. A végén volt esélyük egyenlíteni a vendéglátóknak, de a tripla célt tévesztett, így értékes sikerrel térhetett haza a Salgótarján.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 84-64

A szünetig megszerzett 20 pontos előnyének, valamint Bus Iván (18 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Emmanuel Ubilla (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), dr. Mohácsi Máté (15/9 pont, 3 lepattanó) és Bazsó Brúnó (11/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) eredményes, jó játékának köszönhetően győzte le biztosan a Nyíregyháza a feladathoz a szünet után Szabó Péter (16/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Madár András (14/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Futó Balázs (12 pont, 3 lepattanó) és Nebojsa Dukics (8 pont - 12 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével már felnövő Veszprémet. Döntő volt, hogy a hazaiak gyakorlatilag kétszer olyan hatékonyan (12/34, ill. 6/33) dobták a hárompontosokat, mint a veszprémiek.

MTK-Elite Basket - MEAFC-Miskolc 78-85

Az alsóházi rangadó első 15 percében inkább a 10 meccses vereségsorozatának az előző mérkőzését megnyerve véget vető vendég MEAFC akarata érvényesült. A vendégek a második etap közepén "elővezetett" 8-0-s rohamukkal 10 pont fölötti előnyt szereztek. A félidő hajrájára viszont szinte "megtáltosodott" a Takács András (19 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Jilling László (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Farkas Dániel (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Jakab Péter (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 11 gólpassz) kvartett vezette MTK, amely egy 15-4-es "száguldással" szünetig ledolgozta hátrányát. A második félidő elején fej-fej mellett haladtak a felek, majd a harmadik szakasz közepén egy 9-1-gyel 8 ponttal elléptek a hazaiak. A negyed második felében azonban egy szédületes 16-2-t "repesztve" 6 pontos előnyt szerzett a záró etap előtt a nagyrészt Homoki Donát (22 pont, 8 lepattanó), Kozák Márton (17/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Bence (12/6 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) és Lippai Szabolcs (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraiban bízó Miskolc. Ebben többször is felzárkózott "egy labdára" az MTK, de jó néhány korábbi mérkőzésükkel ellentétben ezúttal a kritikus helyzetekben újítani tudtak a borsodiak, így 10 vereség után megszerezték zsinórban második győzelmüket.

NKA Pécs - Nagykőrösi Sólymok KE 70-75

Sokkal "élesebben", pontosabban kezdtek, s a nyitó etap közepén 20-8-ra vezettek a vendég nagykőrösiek. A szakasz második felében magukra találtak, s egy 14-2-vel ledolgozták hátrányukat a Kocsis Zalán (20 pont, 7 lepattanó), Sedin Karavdic (12 pont) és Lados Erik (10/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó pécsi fiatalok. A nyitó negyed végül 2 pontos vendég vezetéssel zárult. A második negyedben nem eresztették egymást a felek, szünetben is 2 ponttal vezetett a Nagykőrös. A harmadik negyed közepén egy 14-4-es rohammal ellépett a Sólymok Kovács Soma (22/9 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda), Molnár Miklós (19/12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Fehér Péter (14/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével újfent "szárnyra kapó" alakulata, amely 14 pontos előnnyel várta a negyedik negyedet. Ebben az óriásit hajrázó pécsi fiatalok ledolgozták hátrányukat, de a végjátékban, 70-70 után Fehér előbb egyetlen tripláját dobta be, majd értékesített 2 büntetőt, így a vendégek örülhettek a győzelemnek.

MAFC - TF-BP 75-71

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a MAFC, de a 24-15-tel "otthon tartott" második etapnak, valamint Lakits András (22 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda), Tóth Péter (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Csapai Péter (15/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Polgárdy Ádám (12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően legyőzte a vendéglátóját Kerkai Ákos (14/3 pont, 4 lepattanó), Szántó Dániel (14 pont, 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Somogyfoki Péter (13/6 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda), Nagy Szabolcs (11/3 pont, 8 lepattanó) és Csík Richárd (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából többször is megközelítő, de a kritikus helyzetekből rosszabbul "kijövő" TF-BP csapatát.

Salgótarjáni KSE - Budapesti Honvéd SE 74-70

Az első negyed második felében bemutatott 10-2-es rohamának köszönhetően 9 ponttal nyerte a nyitó szakaszt a Salgótarján. A második szakaszban rendezte védekezését, s a félidő hajrájában át is vette a vezetést a Honvéd, ám még szünet előtt dobott 2 duplát, s 2 pontos előnnyel fordult a Salgótarján. A harmadik negyed elején fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a szakasz közepén egy 9-0-t "repesztett" a Kopácsi Ákos (13/9 pont)-Tóth Bence (13/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz)-Tanoh András (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Honvéd. A szakasz második felében azonban egy 13-5-tel ledolgozta hátrányát az egységes csapatjátékra, azon belül pedig Bán Tibor (12/3 pont), Sömenek Martin (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó), Boinitzer Dávid (11/6 pont, 9 lepattanó), Joó Tamás (11/3 pont, 3 lepattanó) és Valentino Karanfilovski (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz) kosaraira építő vendéglátó. A negyedik negyed végig szoros volt, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Három és fél perccel a vége előtt 68-66-ra még a Honvéd vezetett, de a végjátékot 8-2-vel "hozta le", és ellenfele fölé kerekedett a Salgótarján. Kulcsmomentum volt az utolsó perc elején, 70-70-nél Bán 2+1-es akciója.

Vasas Akadémia - PVSK-Cargate 60-63

Az ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozón szünetig az elsősorban Medve Máté (10/9 pont) és Moravcsik Áron (10/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) eredményességére alapozó hazaiak játszottak valamivel hatékonyabban, pontosabban, s az első 20 percben 7 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyed közepén 1 pontra felzárkóztak a PVSK Alekszej Carev (23/9 pont, 5 lepattanó) és Rátvay Balázs (11-11 pont és lepattanó) vezette fiataljai. Ekkor azonban még tudott újítani, s egy 8-2-vel ismét ellépett 7 ponttal a Vasas. A szakaszt egy 9-0-s rohammal zárva a negyedik negyed előtt átvették a vezetést a vendégek. A záró szakaszban sokáig szoros volt az állás: két és fél perccel a lefújás előtt pedig 3 ponttal még a hazai gárda állt jobban. A végjátékban azonban Carev 2 triplájára építve egy 10-4-gyel fordítani tudott a PVSK-Cargate. Az utolsó 10 vendég pont az ő nevéhez fűződött, s mivel hazai oldalon a végjátékban nem volt ilyen vezér, a vendégek örülhettek.

BKG Príma Akadémia - Bajai Bácska FKE 102-98

Végig kiélezett, szoros, izgalmas, látványos találkozót nyert meg Nagy Botond (51/33 pont, 6 gólpassz) újabb parádés mérkőzésével a BKG. A szigetszentmiklósi "nehéztüzérnek" ezúttal leginkább testvére, Nagy Benedek (21/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 13 gólpassz) volt a segítségére, Armaghani Ármin (9 pont, 4 lepattanó) és Buzás Bence (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) járt még közel a 10 ponthoz hazai részről. A záró etap közepén még vezető vendég bajaiaktól 5 játékos - Jakab Péter (33/9 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Pongó Martin (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Goldring József (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Dániel (13/9 pont, 4 lepattanó) és Goldring Gergő (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) - is 10 pont fölé jutott, s a lepattanócsatát is megnyerte 35-28-ra a Baja, de elsősorban az extra egyéni teljesítménynek köszönhetően a hazaiak örülhettek.

DEAC U23 - Pénzügyőr SE 50-79

A nyitó és a záró szakaszban egyértelmű fölényben játszva, a lepattanózást 48-30-ra nyerve aratott Szálas Gábor (20/6 pont, 9 lepattanó), Horváth Barnabás (19/15 pont, 4 lepattanó), Kovács Marcell (14/9 pont - 3/3 tripla -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Baranyi Péter (13 pont, 9 lepattanó) kosaraira, valamint a 9 gólpasszt "kézbesítő" Szekeres Ábel hatékony játékszervezésére építve magabiztos győzelmet a Pénzügyőr az igazán hatékonyan csak a második negyedben játszó, ezúttal Balázsi Soma (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Neuwirth Bence (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezette debreceni fiatalok otthonában.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Óbudai Kaszások KA 75-79

Az első félidő üldözőverseny jelleggel zajlott: időnként elléptek a vendégek, de a szívósan küzdő győri együttes rendre felzárkózott. A harmadik negyed hajrájában ki is egyenlítettek a hazaiak, ám a szakasz óbudai hármassal, s 3 pontos vendég vezetéssel zárult. Ezzel újra indult az üldözőverseny: ellépett 6-tal a Horváth Márton (17 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Vámos László (16/3 pont, 5 lepattanó), a csapatban új, de amúgy rutinos irányító, a bosnyák Zlatko Jovanovic (13/9 pont, 7 gólpassz) és Kovács Barnabás találataira támaszkodó Óbuda, de a szakasz közepéhez közeledve két triplával egyenlítettek a hazaiak. A Győrnek több lehetősége is volt fordítani, közel 3 percen át volt 68-68 az állás. A holtpontról Vámos 4 sikeres büntetőjével a vendégek mozdultak el, ráadásul e dobások egy 9-0-s óbudai rohamot indítottak útjára. Bár a végén egy 7-2-vel ismét szorossá tették a találkozót a Kámán Bálint (20/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Bakon Csanád (17/9 pont, 4 lepattanó), Földesi Marcell (15/6 pont), Berneczei László (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Kertész Dániel (10/6 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) kosaraira alapozó hazaiak, vendég siker született.

Vásárhelyi Kosársuli - Conoil Motax KC Pápa 92-91

Ellentétes félidőket hozó, remek találkozón a szünetben 8 ponttal vezettek a Béres Nándor (18 pont, 7 lepattanó)-Varga Ákos (14/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda)-Bálint Erik (13/3 pont, 5 eladott labda)-Pavlovic Vuk (11 pont, 6 gólpassz)-Molnár Bence (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 eladott labda) "ötösfogat" által "húzott", esélyes hazaiak. Térfélcsere után átvette a játék irányítását az egyik legjobbját, Sonyák Bélát nélkülöző Pápa, amely a tripla-dupla közelében járó Murai Gábor (32/15 pont, 13 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 9 szerzett labda, 44 VAL), valamint Koma Dániel (22 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Hódi Patrik (16/12 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett labda) és Horváth Attila (11/9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével, a lepattanózást végül 45-34-re megnyerve egyértelműen rá tudta kényszeríteni akaratát a Hódmezővásárhely együttesére. Két és fél perccel a vége előtt 5 ponttal már a vendég együttes vezetett, ám a végjátékban 2 technikait is kaptak a pápaiak, s egy 10-1-gyel visszaszerezte a vezetést a vendéglátó. A legvégén Horváth A triplájával minimálisra, 1 pontosra csökkentette veresége mértékét a Pápa, de a Vásárhelyi Kosársuli örülhetett.

EKE Eger KOK - Békési SzSK 66-79

A 24-12-re megnyert nyitó negyedre, valamint jórészt Hargitai Krisztián (19/3 pont, 8 lepattanó), Balog Gábor (16/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Danijel Krsztics (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Cvijin Patrik (12/6 pont, 14 lepattanó) eredményességére alapozva győzött a Békés a Szicsák Bence (21 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ungi Keve (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda), valamint Illés Balázs (7/3 pont - 8 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével igazán jól csak a harmadik negyedben kosarazó Eger otthonában.

Pénzügyőr SE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 99-54

Szünetig több, mint 30 pontos előnyt szerezve, kiválóan triplázva (17/31, 54,84%) győzte le Szálas Gábor (22/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Mihalics Gábor (17/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Baranyi Péter (12/3 pont, 7 lepattanó), Horváth Csanád (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Kovács Marcell (10/6 pont, 3 lepattanó), és a pontot ugyan nem szerző, ám 8 gólpasszt kiosztó Szekeres Ábel vezérletével fölényesen a Pénzügyőr a játékot szünet után Kovács Martin (17/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Asszú Áron (13 pont, 3 lepattanó) jóvoltából helyenként kiegyenlítetté tevő Tiszaújvárost.

Újpest-MT - Ceglédi KE 92-76

Kovács Benedek és Nárai Bence (mindkettő 18 pont, 3 lepattanó), valamint Mészáros Máté (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a harmadik negyed hajrájáig tudta tartani a lépést a csoport nagy rangadóján az éllovas Cegléd az Újpesttel. A harmadik negyed utolsó és a negyedik negyed első 3 percében bemutatott 9-2-vel - összesen 18-4 - az Ivosev Tamás (38/9 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Kelemen Balázs (17/12 pont)-Horváth Ákos (15/6 pont, 5 gólpassz) trió vezette hazaiak megnyugtató előnyt szereztek, s legyőzték a listavezetőt, tovább tömörítve ezzel az amúgy is igen sűrű élbolyt.