Férfi NB I B: Őrült hajrával fordított a BKG a MAFC otthonában
18
2021
2021. január 18.  |  10:00
Megtorpant a Salgótarján, a többi élcsapat azonban győzött a múlt héten a férfi másodosztály piros csoportjában. Ezen együttesek közül messze a BKG-nak volt a legnehezebb dolga: a szigetszentmiklósiak bő két perccel a befejezés előtt még 9 pontos hátrányban voltak a MAFC otthonában - innen tudtak fordítani. A zöld csoportban egy meglepetés született: a Pénzügyőr "elkapta" a Vásárhelyi Kosársuli együttesét.

Salgótarjáni KSE - TF-BP 83-85

Ellentétes félidők mérkőzésén a "védekezés nélküli", közel 60 pontot hozó első szakaszt követően a második negyed közepéig a hazai gárda akarata érvényesült, amely a 14. percben 14 ponttal vezetett. Ezt követően egy 11-2-es rohammal a félidő hajrájára szorossá tette a meccset a fővárosi együttes, ám az első 20 perc egy 6-0-s hazai rohammal, s 11 pontos nógrádi vezetéssel zárult. Ez azonban nem törte meg a TF-BP együttesét, amely előbb a szakasz közepén 1 pontra feljött, majd egy 9-3-mal a szakasz második felében fordítani is tudott. Ahogy a második, úgy a harmadik negyed vége is a Boinitzer Dávid (16/9 pont, 12 lepattanó), Sömenek Martin (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Bán Tibor (14/12 pont, 4 lepattanó), Valentino Karanfilovski (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Nshimba Joel (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kosaraira alapozó hazaiaké volt, akik egy 8-0-lal és 5 pontos vezetéssel zárták le az etapot. Az üldözőverseny a negyedik negyedben is folytatódott: a szakasz elején kiegyenlített a TF, majd a szakasz közepén egy 12-4-es rohammal 8 pontos előnyt szerzett, s győztesnek látszott a Salgótarján. Egy 10-0-lal a hajrában azonban fordított a Somogyfoki Péter (22/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Karosi Gergely (16/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Szántó Dániel (16/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Nagy Szabolcs (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezette vendég együttes. A drámai utolsó percre egy triplával a vendéglátók fordultak minimális előnnyel, majd többször is fordult a kocka - az utolsó szó végül Somogyfoki révén a vendégeké volt.

MTK-Elite Basket - PVSK-Cargate 81-71

Az alsóházi rangadó elején "nekiesett" a pécsi fiataloknak, s a nyitó etap közepén 19-8-ra vezetett az MTK, de a negyed második felében a vendégek ledolgozták hátrányukat. A hullámzó játék folytatódott: szünetben 6 ponttal az MTK, a záró etap előtt viszont 2 ponttal már az Alekszej Carev (18/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz)-Rátvay Balázs (12 pont, 5 lepattanó)-Erdei Ádám (11/9 pont, 8 lepattanó) trió vezette PVSK-Cargate állt jobban. A 34. percben egy triplányi előnyük volt a vendégeknek, ám a szakasz közepén egy huszáros, 16-2-es rohamot "kivágva" a nagyrészt Takács András (25 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Jakab Péter (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz), Farkas Dániel (12/12 pont, 3 lepattanó) és Juhász Kájusz (12/6 pont, 8 lepattanó) találataira alapozó MTK nyerte a találkozót.

MAFC - BKG Príma Akadémia 87-89

A két csapat a közelmúltban a Hepp-kupa negyeddöntőjében találkozott, akkor fölényes BKG-siker született. Hogy ez a bajnokin ne így történjék, arról a szünetig 24 pontig jutó, s mind a 6 triplakísérletét a "helyére küldő" Tóth Péter (37/21 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) gondoskodott. A nyitó etapot - köszönhetően a szakasz közepén bemutatott 6-0-s "részhajrájának" - a BKG nyerte, de a második szakasz első felében egy 16-5-öt "repesztve" 8 pontos előnyt szerzett a MAFC - szünetben mégis 1 ponttal a vendégek "mentek". Érdekesen alakult a második félidő. Hazai oldalon az első félidőben sziporkázó Tóth mellé feljavult Polgáry Ádám (16/9 pont, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Csapai Péter (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó), s bő 2 perccel a befejezés előtt még 9 ponttal vezetett, s közel állt a bravúrhoz a Bordács Soma-Misek Levente-Lakits András triót ezúttal is nélkülöző MAFC. A végjátékban azonban az addig pont nélkül álló Nagy Benedek (9/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) három triplájára építve előbb egyenlített, majd Armaghani Ármin (8 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kosarával nyert is a főként Nagy Botond (39/24 pont, 7 eladott labda, 3 gólpassz) és Buzás Bence (16/6 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda) ponterős játékára építő BKG. A vendégek szinte a sírból hozták vissza a meccset, és egy 15-4-es utolsó bő két perccel fordítottak és győztek.

NKA Pécs - Salgótarjáni KSE 70-65

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a szakasz döntetlennel zárult. A második etapban "szigorított" védekezésén a Salgótarján: a szakasz első felében egy 9-0-s rohammal ellépett a pécsi fiataloktól, s Dominik Herendic (22 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Sömenek Martin (15/3 pont, 7 lepattanó) vezérletével 6 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A küzdelmes harmadik etap után már 9 ponttal "ment" a nógrádi legénység. Ebből az előnyből 5 a záró szakasz közepén is megmaradt, ám ekkor egy 7-0-lal fordítottak a hazaiak. A pécsiek lendületbe jöttek, megérezték az esélyt, s végül óriásit küzdve, a záró etapban jól is játszva, javarészt Sedin Karavdic (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Benke Krisztián (12/6 pont), Váits Olivér (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Rosic Uros (10/6 pont) révén a maguk javára fordították a találkozót.

Nagykőrösi Sólymok KE - MEAFC-Miskolc 93-77

Az első negyedben váltva vezettek a csapatok - a szakaszt egy 6-0-s rohammal, s 3 pontos előnnyel zárta a Nagykőrös. A második etap elején lendületben maradt, s azt egy 12-0-lal kezdve megnyugtató, 15 pontos előnyt szerzett a Kovács Soma (21/9 pont, 13 lepattanó), Fehér Péter (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Lakosa Ákos (15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Mácsai Károly (12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz, 2 blokk), Bartos Bálint (11 pont, 9 lepattanó) és Molnár Miklós (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) pontjaira, no meg a 47-32-re megnyert lepattanózásra alapozó hazai gárda. Ezt követően kiegyenlített játék folyt a pályán, állandósult a 15 pont körüli hazai vezetés. A negyedik negyed közepén feljött 10 pontra a Tóth Viktor (16/6 pont)-Orliczki Mátyás (13/9 pont)-Kozák Márton (13/3 pont, 5 lepattanó, 7-7 gólpassz és eladott labda) Lippai Szabolcs (11 pont, 7 lepattanó)-Tóth Bence (10/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) ötös vezette MEAFC. Ekkor azonban egy 6-0-lal a Nagykőrös végleg lerázta magáról ellenfelét, s összességében simán nyerte az alsóházi rangadót.

TF-BP - Vasas Akadémia 71-88

A kamaraerdei Sport 11 két "albérlőjének" összecsapásán a 22-9-re megnyert második negyednek, továbbá főként Boros Márk (22/9 pont, 6 gólpassz), Krasovec Ádám (15/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Farkas Attila (12/12 pont, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően aratott összességében biztosnak mondható győzelmet a Vasas a Kerkai Ákos (16/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Szántó Dániel (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Somogyfoki Péter (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) vezette TF-BP "otthonában".

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - MTK-Elite Basket 87-59

Szünetig több mint 20 pontos előnyt szerezve juttatta Kiss Benedek (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Czinger Zoltán (14 pont - 7/7 mezőnyből -, 8 lepattanó, 3 blokk) és dr. Mohácsi Máté (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével érvényre a papírformát a Nyíregyháza a hét közben fontos győzelmet arató, ezúttal leginkább Jakab P. (13 pont, 3 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), Bognár Mátyás (11/6 pont) és Takács A. (11/3 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó törökbálintiak ellen.

Budapesti Honvéd SE - PVSK-Cargate 101-66

A nyitó etapban megszerzett 10 pontos előnyét követően, a második etapot egy 16-6-os két és fél perccel kezdve a 13. percben már 20 ponttal vezetett a Honvéd. A folytatásban is a leginkább a Tichov Dominik (17/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Kármán Domonkos (12/6 pont), Tanoh Dez András (12 pont, 4 lepattanó), Takács Dániel (10/6 pont, 7 gólpassz) és Stefán Dávid (10 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira építő hazai gárda akarata érvényesült. Folyamatosan "nyílt az olló", s végül 100 pont fölé jutva nyertek simán a fővárosiak a Martinez Ralf (17/9 pont, 8 lepattanó, 3 blokk)-Bor Sándor (12/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz)-Rátvay B. (10 pont 4 lepattanó) trió vezette pécsi fiatalok ellen. Lepattanózásban 50-28-ra, gólpasszok tekintetében pedig 29-12-re múlta fölül a Honvéd a PVSK-Cargate erősen tartalékos csapatát.

Ceglédi KE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 95-58

A második negyed közepéig nagyon, mondhatni látványosan érződtek a hazaiakon a két nappal korábbi Hepp-kupa negyeddöntő fáradalmai - a Tiszaújváros elsősorban Szilasi Bence (22/6 pont, 8 lepattanó) és Kovács Martin (10/6 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott labda) kosaraira építve addig tartotta a lépést a hazaiakkal. A félidő hajrájában egy 19-3-mal megnyugtató előnyt szerzett a Cegléd, a második félidő pedig már egyoldalú játékot hozott. A hazaiak végül Hegedűs Gergely (14/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Nárai Bence (13 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Fekete Viktor (12/3 pont, 4 gólpassz) és Kovács Bálint (10 pont, 4 lepattanó, 3 blokk) vezérletével végül közel 40 pontos győzelmet arattak.

Conoil Motax KC Pápa - DEAC U23 93-72

A második negyed második felében bemutatott 16-2-es rohamnak, no meg Koma Dániel (26/3 pont, 6 lepattanó), Sonyák Béla (23/9 pont, 4 lepattanó), Kiss Kornél (14/3 pont) és Murai Gábor (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességének köszönhetően győzte le összességében biztosan a Pápa a Neuwirth Bence (30/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Sólyom Bence (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette debreceni fiatalokat.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - EKE Eger KOK 87-80

A mezőny messze legeredményesebb játékosa, Máté Balázs (35/21 pont, 12 lepattanó), valamint Szabó Martin (10/6 pont, 6 lepattanó) vezérletével csaknem 38 percig üldözte a hazai együttest az Eger, amely bő két perccel a befejezés előtt át is vette a vezetést. A fordítás azonban a jelek szerint sokat kivett a vendég csapat játékosaiból. A végjáték a Kámán Bálint (24/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Lógár Bence (16 pont, 13 lepattanó)-Földesi Marcell (12/3 pont)-Nagy Tamás (11/6 pont) kvartett vezette győri gárdáé volt, amely egy 13-5-ös utolsó két perccel végül "legyűrte" a jól küzdő egri legénységet.

Békési SzSK - SMAFC 85-74

Az első negyedet még "elvitte" a SMAFC, ám a második etapot 6-0-lal indítva fordított a Békés. A soproniak azonban igazolva, hogy utóbbi jó eredményei nem véletlenek, Bakk Krisztián (16/12 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Kovács Benedek (15 pont, 7 lepattanó), Márkus Tamás (13/3 pont, 4 lepattanó) és Papp Barna (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) eredményessége révén tapadtak a viharsarkiakra. A záró etap elején csupán egyetlen triplányi volt a hazai előny, a hajrában viszont rendre hárompontos kosarakat szerzett a Békés a kritikus pillanatokban. A hazaiak Danijel Krsztics (18/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Meleg Károly (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Cvijin Patrik (14/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Balog Gábor (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Frikker Marcell (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) találataira támaszkodva végül megtörték a szívósan küzdő SMAFC ellenállásását, s újabb győzelmet arattak.

Pénzügyőr SE - Vásárhelyi Kosársuli 79-71

A harmadik negyed végére, addig - ha szűken is, de - minden negyedet megnyerve 9 pontos előnyt épített magának az elsősorban Szálas Gábor (18/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kiss Lajos (16 pont, 5 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és szerzett labda), Fekete József (11 pont, 5 lepattanó) és Horváth Barnabás (10/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda) eredményességére, továbbá Szekeres Ábel (6/3 pont, 6 lepattanó, 11 gólpassz) mezőnymunkájára, szervezőkészségére építő  Pénzügyőr. Ezt a záró etap elején egy 10-2-s két és fél perccel "megfejelve" közel 20 pontos vezetésre tett szert a hazai együttes. A hajrában ugyan a Varga Zalán (23/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Béres Nándor (13/6 pont, 6 lepattanó)-Pavlovic Vuk (14 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda) trió vezette, tartalékos vendég vásárhelyiek valamit "kozmetikáztak" vereségük mértékén, s 10 ponton belülre kerültek. Igazán szorossá tenni a találkozót azonban nem volt esélyük.