Férfi NB I B: Nem hibáztak az élcsapatok
13
2021
2021. január 13.  |  11:46
Keddig húzódott a hétvégi forduló a férfi másodosztályban. A pályára lépő élcsapatok sem a piros, sem pedig a zöld csoportban nem hibáztak - bár az utóbbiban az Újpest az előzetesen vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött a Sopronban. A legtöbb izgalmat a piros csoport egyik keddi találkozója, a MAFC-Nagykőrös mérkőzés hozta, amelyen a szinte végig az eredmény, s ellenfele után "loholó" hazai gárda hatalmas hajrával fordítani tudott.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nagykőrösi Sólymok KE 100-87

A Veszprém a két középső negyedben mutatott dominanciájának, valamint annak köszönhetően győzte le a Nagykőröst, hogy kezdőötösének minden tagja, Nebojsa Dukics (31/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Madár András (17/15 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Szabó Péter (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Szűcs Péter (15/12 pont, 7 gólpassz) és Orgona Gergő (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) is legalább 15 pontot dobott. A vendégek Lakosa Ákos (20/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda), Fehér Péter (18/6 pont), Kovács Soma (18/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 10 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Bartos Bálint (11 pont, 6 lepattanó) ponterőssége révén a nyitó és a záró etapot megnyerték, sőt pattanózásban is - a 17-et megkaparintó Mácsai Károly vezérletével - felülmúlták a hazaiakat (42-38), de a végén csak vereségük mértékén tudtak "kozmetikázni".

Vasas Akadémia - MAFC 101-86

A hihetetlen hullámzásokkal tarkított találkozó félidejében 15 ponttal még a Polgárdy Ádám (22/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Tóth Péter (20/3 pont, 3 szerzett, 9 eladott labda, 8 gólpassz)-Csapai Péter (20 pont, 6 lepattanó) trió vezette, továbbra is több kulcsjátékosát nélkülöző MAFC állt jobban. Fordulás után azonban a Vasas egy szédületes, 35-9-es harmadik negyedet produkálva Boros Márk (30/9 pont, 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), Kelenföldi Domonkos (20/3 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett labda), a 9 játékperce alatt 13 pontot és 3 lepattanót szerző Krasovec Ádám, valamint Debreceni Dániel (11 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a maga javára fordította a fővárosi derbit.

PVSK-Cargate - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 67-111

Minden negyedet megnyerve aratott Emmanuel Ubilla (19/15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Bazsó Brúnó (18/3 pont, 3 lepattanó), dr. Mohácsi Máté (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Vaskó György (12/12 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Mokánszki Máté (10 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) jó és eredményes játéka révén fölényes győzelmet a Nyíregyháza. A vendégek a mezőny legeredményesebb játékosa, Alekszej Carev (21/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Erdei Ádám (11/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Bor Sándor (11/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) és Rátvay Balázs (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira építő pécsi fiatalok otthonában diadalmaskodtak.

MEAFC-Miskolc - TF-BP 75-78

A sokáig szoros összecsapás hajrájában úgy tűnt, megszakadhat a miskolci gárda rossz sorozata, hiszen úgy két és fél perccel a befejezés előtt 9 ponttal vezetett a Kozák Bertalan (16/3 pont, 5 lepattanó), Tóth Bence (14/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Lippai Szabolcs (14 pont, 3 lepattanó) és Homoki Donát (13 pont, 4 lepattanó) pontjaiban bízó MEAFC. A hajrában azonban a hazaiak sorra adták el a labdákat, s egy 12-0-lal fordítani tudott a Timkó Norbert (24 pont, 8 lepattanó, 2 blokk)-Karosi Gergely (14/12 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz, 2 blokk) kettős vezette vendégek. A TF-nél a végjátékban Nagy Szabolcs (6/3 pont - 9 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) is sokat tett a fordításért: ekkorra időzítette egyetlen sikeres tripláját, s emellett lepattanókkal, gólpasszokkal járult hozzá a TF-BP végül sikert érő nagy hajrájához.

Salgótarjáni KSE - MTK-Elite Basket 78-60

A második negyed közepére 30 pont fölötti előnyt alakított ki a Sömenek Martin (21/3 pont, 14 lepattanó) és Valentino Karanfilovski (12/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) vezette hazai együttes. A félidő hajrájában egy 10-0-lal 22 pontra csökkentette hátrányát az MTK. A tetemes előny, úgy tűnt, kissé "elaltatta" a Salgótarjánt: a felbátorodó, magára találó törökbálinti gárda Jilling László (18/15 pont) és Farkas Dániel (17/15 pont, 2-2 lepattanó és blokk, 4 eladott labda) tripláival - akiknek jól dolgozott a kezük alá a 9 gólpasszt "kézbesítő" Jakab Péter - 10 ponton belülre került a negyedik negyed közepén. Ezzel azonban "ellőtte puskaporát" az MTK: az utolsó bő 4 percet 9-0-ra nyerve végül közel 20 pontos győzelmet aratott a Salgótarján.

BKG Príma SE - NKA Pécs 72-56

Küzdelmes találkozón ha szűken is, de minden negyedet megnyerve "gyűrte le" a Nagy fivérek, Botond (35/18 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Benedek (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével a BKG az NKA együttesét. A vendégektől egyedül a szlovén Sedin Karavdic (13/3 pont, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE - NKA Pécs 79-67

Az első szakasz hajrájában 6 ponttal ellépett a pécsi fiataloktól a Kopácsi Ákos (14/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Szatmári Zsombor (10 pont, 5 lepattanó)-Takács Dániel (9/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) trió vezette Honvéd, amelyből mind a 11 pályára lépő játékos szerzett pontot. A hazaiak küzdelmes játék mellett egészen a hajráig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. A 37. és a 39. perc között aztán egy 6-0-lal bebiztosította győzelmét a hazai gárda a szívósan küzdő, s jórészt Scherer Bálint (22/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kocsis Zalán (13 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) kosaraiban bízó baranyai együttessel szemben.

MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 71-70

Kovács Soma (21/12 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Lakosa Ákos (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Fehér Péter (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda), Molnár Miklós (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Mácsai Károly (10 pont, 7 lepattanó) pontjaira építve a harmadik negyed végére szépen, apránként ellépve a vendéglátóktól 11 pontos előnyt szerzett a Nagykőrös. Ebből 8 még a negyedik negyed közepén is megmaradt a vendégeknek. Az ezúttal is Tóth Péter (33/3 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz), Polgárdy Ádám (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 5 gólpassz) és Csapai Péter (13 ont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére építő, továbbra is tartalékos MAFC azonban egy szédületes, 12-3-as hajrával, a legvégén Csapai duplájával a maga javára fordította az összecsapást.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Békési SzSK 61-92

Parádés kezdésére - a 7. percben 25-4-re vezetett -, valamint nagyrészt Danijel Krsztics (21/15 pont, 3 lepattanó), Hargitai Krisztián (18/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Meleg Károly (14 pont, 15 lepattanó),Vass Dominik (10/6 pont, 3 gólpassz) és Frikker Marcell (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) kosaraira alapozva aratott végig vezetve magabiztos győzelmet a Békés a legjobbja, Drahos Gábor távollétében a Kovács Zoltán (15/9 pont, 3 gólpassz)-Szabó Norbert (12/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Orliczki Bence (11/3 pont, 7 lepattanó) trió vezette Tiszaújváros otthonában.

Pénzügyőr SE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 65-60

A Pénzügyőr küzdelmes mérkőzésen, leginkább a 20-10-re megnyert második negyednek, valamint Horváth Barnabás (15/9 pont, 3 lepattanó), Szálas Gábor (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kiss Lajos (12 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően győzte le a harmadik negyedben többször is 2 pontra felzárkózó győrieket, akiktől csak Geiger Bálint (11/3 pont, 3 eladott labda) és Kámán Bálint (11/3 pont, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé. A vendégek ugyan 46-37-re megnyerték a lepattanócsatát, ám ezt "ellensúlyozandó" 21 labdát adtak el 12-vel szemben.

EKE Eger KOK - Atomerőmű KSE Bonyhád 76-82

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig Verasztó Péter (17/6 pont, 7 lepattanó), Dorogi Gergő (16/3 pont), Tömösváry Máté (13 pont, 8 lepattanó), valamint Pajor Dávid (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira, illetve Somogyfoki Szabolcs (8 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) mezőnymunkájára építve közel 20 pontos előnyt szereztek a vendégek. Térfélcsere után magára talált az egri legénység, amely a Máté Balázs (20/15 pont, 5 lepattanó)-Szabó Martin (20/6 pont, 3 lepattanó)-Illés Balázs (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezetésével fokozatosan csökkentette hátrányát, s a 37. percben 4 pontra zárkózott föl. A végjátékban azonban a rutinos Tömösváry pontjai bebiztosították a vendég együttes győzelmét.

DEAC U23 - Vásárhelyi Kosársuli 56-81

A Neuwirth Bence (13/9 pont, 3 lepattanó), Pollák Balázs (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Ságodi Róbert (11 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) találataira támaszkodó debreceni fiatalok egy negyeden át tudták tartani a lépést a Hódmezővásárhely csapatával. A vendégek a második negyedtől fokozatosan léptek el, növelték előnyüket, s Bálint Erik (16 pont, 3 lepattanó), Varga Ákos (15/6 pont, 7 lepattanó), Bodócsi Benjámin (14/6 pont), Varga Zalán (12/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Béres Nándor (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével végül sima, 25 pontos győzelmet arattak.

SMAFC - Újpest-MT 90-107

A SMAFC színvonalas összecsapáson Kovács Benedek (22 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Papp Barna (18/6 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Márkus Tamás (14/3 pont) és Bakk Krisztián (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játéka révén a negyedik negyed közepéig teljesen egyenrangú ellenfele volt az Újpestnek - a 36. percben csupán 2 pont volt a fővárosi gárda előnye. Az utolsó 4 és fél percet azonban 20-5-re nyerve végül biztosnak látszó győzelmet aratott a Horváth Ákos (32/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Ivosev Tamás (26/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda, 2 blokk, 50-es teljesítményindex)-Horváth Kristóf (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz)-Mészáros Bence (13/3 pont)-Kelemen Balázs (10/6 pont, 4 lepattanó) "ötösfogat húzta" vendég gárda.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - DEAC U23 86-68

Az első félidőben a debreceni fiatalok Pollák Balázs (17/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Ságodi Róbert (16/6 pont, 4 lepattanó) és Balázsi Soma (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével még egyenrangú ellenfelei voltak a győri csapatnak. A harmadik negyed hatékony támadójátékával azonban a hazai gárda elsősorban Lógár Bence (19 pont, 9 lepattanó), Kámán Bálint (17/9 pont, 3 eladott labda), Berneczei László (12 pont, 7 lepattanó) és a hatalmas mezőnymunkát végző Kertész Dániel (11/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) jóvoltából eldöntötte a mérkőzést a maga javára.