Női Amatőr: Minimális különbség, maximális öröm
18
Nov
2020
2020. november 18.  |  16:30
Mind a piros, mind pedig a zöld csoportban akadt egy-egy összecsapás, amely minimális, egyetlen pontos különbséggel dőlt el. Előbbiben az Ajka örülhetett a győri fiatalok ellenében, utóbbiban pedig a vesztett helyzetből, óriási hajrával fordító szegedi lányok ünnepelhettek a BKG meccsről meccsre javuló második csapatának otthonában. A szigetszentmiklósiak első számú együttese rangadó jellegű mérkőzésen, erődemonstrációval felérő játékkal aratott közel 40 pontos győzelmet Nagykanizsán, a zöld csoport veretlen éllovasának, a Szombathelynek a dolgát pedig a Kecskemét sem tudta megnehezíteni.

Sportdarázs-SMAFC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 66-52

Az első negyedet még "elvitték" a vendégek, akiktől végül csak Renczes Rebeka (15/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz) jutott 10 pont fölé, s az övén kívül egyedül Haag Panna (7/3 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) játéka dicsérhető. A folytatásban azonban átvették az irányítást a hazaiak, akik nagyrészt a remek, 18-8-ra megnyert harmadik negyed, valamint a Tarr Sára (26/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Bakó Patrícia (20 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda)-Kocsis Fanni (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) trió ponterős, jó játéka révén végül 14 ponttal nyertek.

DEAC - MAFC 51-59

Hiába adta az egyik legjobbját, Földvári Andreát nélkülöző hazai együttes Holinka-Miklós Hanna (16/12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát, rajta kívül csak Mezei Dóra (9 pont, 3 lepattanó) volt  veszélyes a MAFC kosarára. Ennek köszönhetően végül a lepattanóharcot 51-35-re megnyerő fővárosiak örülhettek, akik a kiegyenlített nyitó etap után a második szakasz közepén "leblokkoló" hazaiakkal szemben egy 9-0-lal elléptek, s 10 pontos előnnyel várhatták a második félidőt. A harmadik negyedben állandósult a 10 pont körüli MAFC-vezetés. A záró etap közepén 5 pontra feljött a DEAC, de a folytatásban már nem sikerült ennél közelebb kerülnie a Hercze Szandra (9/9 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda)-Aradi Zsanett (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Horváth Anna (8 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) trió vezette vendégekhez, akik újabb értékes idegenbeli győzelmet arattak.

BEAC Újbuda - Vasas Akadémia II 75-49

Az ismét igen erős összetételben, több NB I-es játékossal a soraiban pályára lépő BEAC főként Mérész Beatrix (23 pont, 12 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Boros Júlia (14 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) eredményes játéka révén, az első három negyedben kézben tartva az irányítást, sőt helyenként nagy fölényben játszva 30 pont fölötti előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben a vendégek Tóbel Lívia (13/6 pont, 6 lepattanó) vezetésével valamit "kozmetikáztak" vereségük mértékén, de a biztos hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Ajka - UNI-Győr SzESE 50-49

Az utóbbi hetekben egyre inkább játékba, s formába lendülő, de ezúttal a külső és a belső posztokon is tartalékos Ajka jó, magabiztos játékkal kezdve 8 pontos előnyt szerzett a nyitó negyedben. Ezt tartotta is a második negyed közepéig, a félidő hajrájában azonban egy 12-2-es rohammal fordítottak a magukra találó győriek. A harmadik etap közepén egy 6-0-lal visszavették a vezetést a Shirian Fatima (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Lendér Lilla (11/3 pont, 3 lepattanó)-Foltin Blanka (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) trió eredményességére támaszkodó a hazaiak, akik jórészt e kis "részhajrá" révén 4 pontos előnnyel várhatták a negyedik negyedet. A hajráig tartotta 5 pont körüli előnyét az Ajka, ám a végjáték roppant izgalmasan alakult: egy 7-0-lal a 39. percre fordulva átvette a vezetést a leginkább Révész Boróka (15/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Baffy Fanni (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) pontjaiban bízó győri együttes. Az utolsó szó azonban a hazaiaké volt: az addig 8 mezőnykísérletéből csupán egyet pontokra váltó Kalocsai Dorina (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) találatával visszaszerezte a vezetést az Ajka. Az utolsó nagyjából másfél percben - bár a vendég győrieknek több lehetőségük is volt a fordításra - már nem született kosár, így minimális különbségű Ajka-sikerrel zárult az összecsapás.

Kanizsai Vadmacskák SE - BKG Príma Akadémia 50-87

Küzdelmes játékkal indult a rangadó: a nyitó negyed második felében a BKG 8 ponttal ellépett az érezhetően ideges, az első 10 percben mindössze 6 pontig jutó hazaiaktól. A vendéglátók görcsössége a második negyed közepéig tartott, akkor 27-11-re vezettek az esélyeshez méltóan, magabiztosan kosarazó vendégek. A félidő hajrájában a magára találó Nagykanizsa a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát. A második félidő elején 10 ponton belülre kerültek a nagyrészt Fuisz Viktória (15 pont, 3 gólpassz), Baa Dominika (12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) és Bánhegyi Beatrix (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) találataira támaszkodó hazaiak, ám ezzel el is lőtték a puskaporukat. Egy 20-2-es rohammal reagálva közel 30 pontosra növelte előnyét a BKG Raus Vivien (25/9 pont, 4 lepattanó), Suppán Anna (22/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Camesha Davis (15 pont, 17 lepattanó) és Laura Aldazabal (13 pont, 16 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz, 5 eladott labda) ponterős, hatékony játékával, így eldöntötte a maga javára a rangadót. A vendégek rohamukkal megtörték ellenfelük ellenállását, és végül a vártnál jóval simább, nagyobb különbségű győzelmet arattak. Ebben nagy szerepet játszott, hogy lepattanók tekintetében 53-28-ra,  gólpasszok vonatkozásában pedig 22-5-re múlták fölül vendéglátóikat.

DVTK Miskolc U23 - Nyíregyházi Kosársuli 86-70

Bár a vendég nyíregyháziak leginkább Lizák Kitti (14/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Dobó Lilla (14 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Csegény Csenge (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából a páros negyedekben abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a lepattanózást 45-33-ra megnyerő diósgyőri fiataloknak, a hazaiak páratlan szakaszokban nyújtott hatékony támadójátékukra, valamint nagyrészt Vég-Dudás Anna (27 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Oláh Fruzsina (17/3 pont) és Márkusz Lilla (12 pont, 7 lepattanó) eredményességére alapozva biztosan győztek.

Szombathelyi Egyetem - Kecskeméti KC 80-54

A hazaiak egységes csapatjátékot nyújtva, Kovács Georgina (19/6 pont, 7-7 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Püspöki Lotti (17 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (14 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Plózer Petra (12 pont) és Preisinger Boglárka (10/6 pont) vezérletével már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A kecskemétiek Horváth Alexandra (15/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Burján Bianka (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Pettner Hanna (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) révén szünet után ugyan már felnőttek a feladathoz, egyenrangú ellenfelei voltak a szombathelyieknek, de nem tudták kétségessé tenni a biztos hazai sikert.

ELTE Fortis - Szolnoki MÁV SE 64-55

A szoros, kiegyenlített első félidőt követően a másodikban pontosabban kosarazó hazaiak Nagyi Tímea (15/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Simoncsik Petra (14/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz), Glavinics Anna (13/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Kiss Anna (11/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével kerekedtek a Munkácsi Adél (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda)-Bede Petra (12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Emel Gyöngyi (11/6 pont) trió találataira támaszkodó szolnokiak fölé. Ha csak azt nézzük, hogy szerzett (16, ill. 8), illetve eladott (13, ill. 25) labdák tekintetében sokkal jobbak voltak a lepattanócsatát is (44-38) megnyerő hazaiak, akkor meglepő a 10 ponton belüli különbség. A két igen gyengén büntetőző (2/9, 22,22%, ill. 15/32, 39,47%) csapat csatájában azonban a büntetők mellett a triplákat is (8/33, 24,24%, ill. 4/8, 50%) sokkal jobb "találati aránnyal" értékesítették a szolnokiak.

BKG Príma Akadémia II - Szeged KE 60-61

Hullámzó, fordulatos találkozót játszott egymással a két csapat. Félidőben 8 ponttal a nagyrészt Levente Zsófia (19 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda), Kovács Virág (15/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Molnár Flóra (10/3 pont, 3 lepattanó, 7-7 gólpassz és eladott, 8 szerzett labda) kosaraira építő nyeretlen hazai együttes, a harmadik negyed után viszont 7-tel már a Perényi Lídia (21/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Váradi Nóra (17 pont, 12 lepattanó, 9 szerzett, 5 eladott labda, 2 blokk) kettős vezette vendég szegedi csapat vezetett. A negyedik negyedben aztán a hazaiak egy szédületes, 20-4-es hét és fél percet "repesztve" úgy tűnt, megszerzik első győzelmüket, hiszen két és fél perccel a befejezés előtt 9 pontos előnyük volt. A végjátékban azonban a BKG második csapata talán "megijedt" attól, hogy nyerhet: játékosai több labdát eladtak, büntetőket hibáztak, a szegediek fokozatosan közelítettek hozzájuk. A vendégek a végén Perényi büntetőivel fordítottak, s egy 10-0-s utolsó két és fél perccel fokozatosan javuló ellenfelük fölé kerekedve végül minimális különbséggel nyertek.

Törekvés SE - Dávid Kornél KA 61-68

Apránként, fokozatosan ellépve, az egységes csapatmunkára, azon belül pedig Balsay Rita (19 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Ehmann Dalma (14 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Szőke Cintia (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Ehmann Tímea (11 pont, 8 lepattanó) és Tamás Jázmin (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére, no meg a végül nagy fölénnyel 54-31-re megnyert lepattanózásra építve szerzett 10 pont fölötti előnyt a harmadik negyed végére a vendég fehérvári együttes. A DKKA a hajráig tartotta 10 és 15 pont közötti vezetését. A végjátékban a Strbik Fanni (15 pont)-Stelczer Virág (15 pont, 4 eladott labda)-Dobos Kira (9/3 pont, 6-6 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda)-Darázsi Dóra (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet) kvartett vezette Törekvés 10 ponton belülre került, de nem tudta kétségessé tenni a fehérvári győzelmet.