Férfi NB I B: A piros csoportban beindult a Honvéd, a zöld csoportban villognak a veteránok
18
Nov
2020
2020. november 18.  |  15:40
Bár akadt jónéhány mérkőzés, amelyet elhalasztottak - így a Vasas-Nyíregyháza csúcsrangadót is, köszönhetően a szabolcsiak sportszerű hozzáállásának - azért akadt érdekesség bőven a múlt hétvégén a férfi másodosztályban. A piros csoportban két nap alatt két meccset is megnyerve indult el "fölfelé" a bajnoki tabellán a Honvéd, a mérkőzéseit tartalékos összeállításban lejátszani kénytelen MTK viszont továbbra is nyeretlen. A zöld csoportban két tapasztalt, korábban hosszú éveket az élvonalban is "lehúzó" kosaras teljesítménye kívánkozik az élre: az 1981-es születésű Horváth Ákos 34 pontot "vágott" a debreceni fiataloknak, a napvilágot 1979-ben meglátó Drahos Gábor pedig tripla-duplával vezette fölényes győzelemre a Tiszaújvárost korábbi együttese, a Hódmezővásárhely ellen.

Budapesti Honvéd SE - MTK-Elite Basket 73-61

Az extra, 22-8-ra megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Tichov Dominik (13/9 pont), Kopácsi Ákos (11/9 pont, 3 gólpassz) és Tanoh Dez András (11 pont 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk) eredményességének köszönhetően szerezte meg első győzelmét a Honvéd. A lepattanócsatát 50-43-ra megnyerő, s ezúttal a Hegedűs Attila (15/6 pont, 16 lepattanó)-Dobos Márk (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Bognár Mátyás (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Takács András (8-8 pont és lepattanó) kvartett vezette, még mindig tartalékos törökbálinti legénység továbbra is nyeretlen.

MEAFC-Miskolc - Budapesti Honvéd SE 92-110

A kosarakban rendkívül gazdag első félidőben egyáltalán nem látszott, hogy a hazaiak 3, a meglehetősen nagy "mérkőzés-restanciában" lévő Honvéd pedig 2 nappal korábban is játszott bajnokit. Szünetben 57-51-re vezetett a vendég Honvéd, amely egy 7-0-s rohammal kezdve a harmadik negyedet szünet után hamar 10 pont fölötti előnyre tett szert. Időkérés után azonban egy 15-3-mal felelve, alig túl a szakasz közepén 1 pontra feljött a jórészt Tóth Viktor (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 12 gólpassz), Homoki Donát (18 pont, 9 lepattanó) és Lippai Szabolcs (18 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építő MEAFC. A "hullámvasutazás" a szakasz hajrájában is folytatódott, amikor ismét a fővárosiak kerültek felszálló ágba, s egy 9-0-lal ismét megléptek. A záró etap elején lendületben maradt a Honvéd, amely egy szédületes 14-2-vel indítva a szakaszt 20 pontos előnyt szerzett, s Tóth Bence (28/18 pont, 7 gólpassz), Stefán Dávid (16 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Bea Bence (13 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Tichov Dominik (10/9 pont, 3 lepattanó) és Kopácsi Ákos (10 pont, 3 eladott labda) vezérletével eldöntötte a meccset a maga javára, így 2 nap alatt 2 mérkőzést nyert meg.

Nagykőrösi Sólymok KE - TF-BP 77-66

A kiegyenlített nyitó szakasz után a második etap első felében egy "őrületes" 21-2-es rohamot vágott ki a "szárnyra kapó", dupla-duplával debütáló Kovács Soma (20/18 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), valamint Fehér Péter (15/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Mácsai Károly (12-12 pont és lepattanó) és Molnár Miklós (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) vezette Sólymok együttese, amelyre építve megnyugtató, 17 pontos előnnyel térhetett pihenőre a Nagykőrös. A vendégek nem adták föl: szívós munkával, s főleg Kerkai Ákos (21/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Csík Roland (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraival fokozatosan csökkentette hátrányát a TF a fáradni látszó, ám a lepattanóharcot végül 56-41-re megnyerő nagykőrösiekkel szemben. A negyedik negyed közepén már csak 3 ponttal "ment" a Sólymok csapata, ám a hajrában újítani tudott, a TF-BP együtteséből pedig túl sokat kivett a felzárkózás, így hazai siker született.

BKG Príma Akadémia - MTK-Elite Basket 100-61

Az első negyed közepén egy "teniszes" 15-0-lal hamar megnyugtató előnyt szerzett a BKG. A hét közben is bajnokit játszó vendégek a második negyed első felében ugyan felnőttek a feladathoz, s kiegyenlítetté tették a játékot, ám a szakasz közepén bemutatott 12-0-lal szünetre közel 30 pontos vezetéshez jutott a hazai csapat. Szünet után ugyan már nem volt akkora a különbség a csapatok között, mint az első félidőben, az elsősorban Farkas Dániel (14/12 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Hegedűs Attila (14/3 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 5 blokk) és Dobos Márk (10/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) találataira alapozó MTK-nak is voltak villanásai, de a Nagy Botond (23/15 pont, 3 szerzett labda, 7 gólpassz)-Admir Radoncic (20 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Nagy Benedek (17/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Nagy Simon (14/6 pont) kvartett vezette szigetszentmiklósi együttes így is megnyert minden negyedet, s végül fölényes győzelmet aratott. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot 37-28-ra az MTK nyerte, ám a szerzett (17-3) és az eladott (7-32) labdák vonatkozásában is sokkal jobbak voltak a hazaiak.

Ceglédi KE - EKE Eger KOK 73-51

A nyeretlen egri legénység csaknem a harmadik negyed közepéig tartotta magát szinte erőn felül jól a csapatából végül egyedüliként 10 pont fölé jutó Szicsák Bence (19/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a mindössze egy vereséggel álló Cegléd otthonában. A 23. percben csupán egyetlen pont volt a vendéglátó előnye, ám a 23. és a 27. perc között egy 15-2-es rohamot vágott ki a Mészáros Máté (24/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Kevin Swanson (13 pont, 9 lepattanó) kettős vezette hazai együttes, amely ezzel meg is törte ellenfele ellenállását, s végül 20 pont fölötti győzelmet aratott. Abban, hogy végül 22 ponttal nyert a Cegléd, jelentős szerepe volt annak, hogy lepattanózás tekintetében ennél is nagyobb különbséggel, 23-mal, 48-25-re múlta fölül ellenfelét.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Vásárhelyi Kosársuli 96-65

A végig szoros, kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyed első felében a Tiszaújváros elsősorban Szilasi Bence (25/12 pont), Kovács Zoltán (21/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), a tripla-duplát elérő Drahos Gábor (18/6 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Lajsz Gergő (14 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) eredményes és jó játéka révén egy lehengerlő 20-3-as rohammal "döntő csapást" mért a Molnár Bence (16/6 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Varga Ákos (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Vuk Pavlovic (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette Hódmezővásárhely csapatára, s szünet után nagy fölényben játszva simán győzött.

SMAFC - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 56-69

A nyeretlen hazaiak szédületesen kezdték a megyei rangadót, s Kovács Benedek (17 pont, 11 lepattanó), valamint Bakk Krisztián (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a 7. percben 22-9-re vezettek. Ezt követően magára talált a vendég győri legénység, amely szünetig 3 pontra felzárkózott. A kiegyenlített harmadik negyed után 1 ponttal már a győriek vezettek, s a záró szakaszt sokkal jobban bírva, csapatként "több lábon állva", a Geiger Bálint (19/6 pont, 3 szerzett labda)-Kámán Bálint (11/3 pont)-Domsitz Márton (9 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Kertész Dániel (8-8 pont és lepattanó, 6 gólpassz) kvartett jóvoltából végül a SMAFC fölé kerekedtek.

DEAC U23 - Újpest-MT 77-91

Az első félidőben egyik szakvezető sem lehetett elégedett csapata védekezésével, szünetben 49-47-re vezettek a vendég újpestiek. Szünet után már az "elhárításra" is próbáltak jobban figyelni a felek, s ez a harmadik etapban a fővárosiaknak sikerült jobban, akik 12 ponton tartva a DEAC fiataljait 10 pont fölötti előnnyel várhatták a negyedik negyedet. A záró etapban a javarészt Balázsi Soma (18/6 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Neuwirth Bence (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Pollák Balázs (16/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) ponterős játékára alapozó debreceni fiatalok kétszer is megközelítették 7 pontra a 26 perc alatt 34/18 pontig, 5 lepattanóig és 3 szerzett labdig jutó Horváth Ákos, valamint Kelemen Balázs (17/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Varga Balázs (13 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és dr. Franczva Ádám (11 pont, 3 lepattanó) vezette újpesti együttest. A hajrája azonban mind fizikailag, mind fejben belefáradtak ellenfelük üldözésébe, így végül 14 pontos vendég győzelem született.