Női Amatőr: Veretlent vert a BEAC és a DEAC
09
2020
2020. november 9.  |  10:35
Két csapat is elveszítette veretlenségét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában a múlt hétvégén. A MAFC-ot az ezúttal jónéhány A-csoportos játékossal felálló BEAC győzte le, a Nagykanizsa pedig "üres kézzel" térhetett haza az ország túlsó végéből, Debrecenből, mivel ígéretes kezdés után valósággal "lepattant" a pattanóharcot "döntő fölénnyel" megnyerő DEAC-ról. A zöld csoportban a Tata a Diósgyőr, a Szeged pedig a TFSE-MTK fiataljait szorongatta meg.

Ajka - Bajai NKK 87-43

Az első félidőben még hellyel-közzel jól tartotta magát a Baja, amelyből ezúttal egyedül Tamás Gréta (16/9 pont - 23 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé. Az Ajka azonban a vendégek egyik, ha nem a legjobb játékosát, Pap Reginát 4 ponton tartva, szünet után helyenként nyomasztó fölényben játszva, a lepattanócsatát 64-39-re nyerve aratott a vártnál jóval simább győzelmet Foltin Blanka (19 pont, 15 lepattanó, 4 blokk, 2 szerzett labda), Shirian Fatime (16 pont, 18 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Hidas Réka (15/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével.

MAFC - BEAC Újbuda 72-83

A korábbi bajnokihoz képest jóval erősebb összetételben, több A-csoportos kerettaggal felálló BEAC-fiatalok a Boros Júlia (27/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Mérész Beatrix (24/6 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda)-Zsámár Lili (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) trió ponterőssége révén sokáig tartották az első negyedben szerzett 10 pont körüli előnyüket. Az ellenfelét kitartóan üldöző MAFC a záró etap elején Aradi Zsanett (15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Németh-Szabó Vivien (11/3 pont, 5 lepattanó), Horváth Enikő (11/3 pont, 5 eladott labda) és Horváth Anna (10 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) kosaraira alapozva egyetlen triplányira megközelítette a BEAC-ot. A lepattanócsatát 47-37-re megnyerő vendégek azonban ekkor újítani tudtak, s megszerezték első győzelmüket.

BKG Príma Akadémia - Radobasket 94-70

A nyeretlen vendég csapat a mérkőzés elején alaposan meglepte a veretlen BKG-t, 14-0-s 5 percet "repesztett" a Radobasket. A lassan "felpörgő" BKG a félidő hajrájában vette át a vezetést, s szünet után már egyértelmű fölényben játszva a hazaiak végül Camesha Davis (21 pont, 16 lepattanó) és Suppán Anna (21/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével biztosan hozták a kötelező győzelmet. Érdekesség, hogy míg hazai részről csak ők ketten értek el két számjegyű pontot, addig a vendégektől ezt öten - Gróf Tímea (18/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó), Gróf Júlia (14 pont, 3 lepattanó), Munteán Lili (11/3 pont, 8 lepattanó), Kaluha-Guti Alexandra (11/3 pont, 7 eladott labda, 3 gólpassz) és Lutche Klaudia (10 pont, 3 eladott labda) - is elmondhatták magukról. Ezt ellensúlyozandó, hazai részről mind a 11 pályára lépő játékos szerzett pontot.

DEAC - Kanizsai Vadmacskák SE 75-68

Esélyeshez méltó módon kezdve szerzett egy negyed alatt 13 pont előnyt az ország túlsó végébe még veretlenül utazó, s ezúttal elsősorban Baa Dominika (31 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (10-10 pont és lepattanó - 13 mezőnykísérlet), és Kovács Rebeka (10 pont, 3 szerzett, 6 eladott labda) találataira támaszkodó Nagykanizsa. A folytatás azonban óriási fordulatot hozott: a debreceniek átvették a játék irányítását, s különösen a páros negyedekben nyújtott remek játékuknak, a 66-40-re megnyert pattanózásuknak, no meg egységes csapatjátékuknak, azon belül pedig leginkább Ocsenás Flóra (13/9 pont - 3/3 tripla -, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Földvári Andrea (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 19 lepattanó, 5 szerzett labda) és Mezei-Göttlinger Anna (9/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett, 6 eladott labda) hatékony játékának köszönhetően, egy remek mérkőzésen elvették a Nagykanizsa veretlenségét.

Tatai SE - DVTK Miskolc U23 68-75

Nem adta olcsón a bőrét a nyeretlen, de a korábbi mérkőzéseihez képest jóval erősebb összetételben pályára lépő Tata, amely Mohai Zita (15 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Gyöngyösi Eszter (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére, valamint Morcz Viktória (6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 10 gólpassz) szervezőkészségére építve az első félidőben abszolút egyenrangú ellenfele volt a diósgyőri fiataloknak. A szünetben 2 ponttal vezető vendég borsodiak a harmadik negyedben valamivel pontosabban kosarazva 6 pontos előnyt szereztek a szakasz végére. A záró etapban elsősorban Frindt Nikolett (24/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Vég-Dudás Anna (16 pont, 17 lepattanó), valamint Bacsó Zsófia (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) jóvoltából a miskolci fiatalok gyakorlatilag végig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. Jelentős szerepe volt a jól küzdő tatai csapat vereségében az igen gyenge (8/27, 29,6%) büntetőzésnek. Érdekesség, hogy bár aránylag sok pont esett, triplák tekintetében - finoman fogalmazva - egyik csapat sem (0/5, ill. 1/13, 7,7%) "brillírozott".

Szolnoki MÁV SE - BKG Príma Akadémia II 68-56

A páratlan negyedekben sokkal pontosabban, eredményesebben kosarazva győzte le Munkácsi Adél (19 pont, 6 gólpassz), Emel Gyöngyi (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett, 4 eladott labda), Varga Viktória (11/3 pont) és Czinger Boglárka (11 pont, 8 lepattanó) kosarainak köszönhetően a Szolnok a Molnár Flóra (19/15 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Levente Zsófia (16 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Kovács Virág (11/9 pont, 3 eladott labda) trió vezette BKG II-t.

Dávid Kornél KA - ELTE Fortis 81-58

Egységes csapatjátékkal minden negyedet megnyerve aratott sima győzelmet Szőke Cintia (18/3 pont, 5 lepattanó, 9 eladott labda), Balsay Rita (17 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz), Szabó Eszter (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Ehmann Dalma (12 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és szerzett labda), valamint Németh Bíborka (11/3 pont, 4 gólpassz) vezetésével a DKKA. Az ELTE Fortis elsősorban Simon Réka (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Nagyi Tímea (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Csomor Flóra (11 pont, 3 lepattanó) és Kiss Anna (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából az első félidőben még egyenrangú partnere volt a hazai csapatnak, szünet után azonban biztossá tették sikerüket a fehérváriak.

TFSE-MTK U23 - Szegedi KE 60-58

A sokáig kiélezett, szoros találkozó záró szakaszának közepén 1 ponttal vezetett a TFSE-MTK U23-as együttese. Ekkor azonban három és fél perccel a vége előtt egy 8-0-s rohammal 9-re hizlalva előnyét már-már biztos győztesnek látszott a Vörösházi Jázmin (25/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Kelemen Barbara (14 pont, 13 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) és Budai Zsófia (12 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) ponterősségére építő hazai együttes. A főként Perényi Lídia (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz), Balatoni Zoé (10 pont, 8 lepattanó) és Pásztor Lili (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraiban bízó vendég szegediek azonban nem adták olcsón a bőrüket, egy 9-0-lal az utolsó percre ledolgozták hátrányukat. A mérkőzés legvégén Kelemen dobhatott büntetőket: nem remegett meg a keze, mindkét dobását értékesítette a vonalról, így nagy küzdelemben hazai siker született.