Férfi NB I B: A BKG nyerte a piros, a Cegléd a zöld csoport rangadóját
02
Nov
2020
2020. november 2.  |  16:37
Fordulatos játékot, s végül vendég BKG-sikert hozott a piros csoport rangadója Baján. A Nyíregyháza egy rövid hullámvölgyet leszámítva kézben tartotta az irányítást Veszprémben is, így megőrizte veretlenségét. Bár a kezdésnél csúnyán "beragadt", megtette ugyanezt a Vasas is Pécsett. A MEAFC legyőzte az MTK-t, a TF pedig biztosan verte az egyre csak "fogyatkozó", roppant nehéz helyzetben lévő MAFC csapatát. A zöld csoport rangadóján a Cegléd gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az Újpest ellen. A Tiszaújváros szinte a sírból hozta vissza a meccset, nagy hátrányból fordított a Pénzügyőr ellen, a Pápa pedig elvette a Hódmezővásárhely veretlenségét. A Békés egy valóságos triplaesőt hozó meccsen verte az Eger csapatát, a debreceni fiatalok pedig a SMAFC-ot múlták fölül. A TF-es Kerkai 40 pont fölé jutott, a békési Danijel Krsztics 9, a Pénzügyőr játékosa, Kovács Soma pedig 7 triplát dobott.

MEAFC-Miskolc - MTK-Elite Basket 78-69

13-3-as "repülőrajttal" kezdtek a miskolciak, akik a negyed hajrájáig tartották a 10 pont körüli előnyüket. A szakasz hajrájában azonban egy 7-0-lal szorossá tette a meccset az egyik legjobbja, Jakab Péter nélkül felálló MTK. A törökbálintiak lendületben maradtak, a második etap közepén át is vették a vezetést, s 3 pontos előnnyel térhettek pihenőre. Ahogy a meccset, a második félidőt is a nagyrészt Kozák Márton (25/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Homoki Donát (19 pont. 7 lepattanó) és Lippai Szabolcs (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) kosaraira alapozó hazaiak kezdték sokkal jobban, s egy 16-3-as 6 perccel nemcsak visszaszerezték a vezetést, hanem 10 ponttal el is léptek, majd 8 pontos előnnyel várhatták a negyedik negyedet. Ezt 10-2-vel kezdve megduplázta a harmadik negyed végi előnyét, és úgy tűnt, lezárta a meccset a MEAFC. A hajrában azonban egy 9-0-lal még 10 ponton belülre került a Takács András (18/3 pont, 9 lepattanó)-Farkas Dániel (16/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda)-Hegedűs Attila (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 4-4 blokk és eladott, 3 szerzett labda) trió vezette MTK, de igazán szorossá már nem tudta tenni a találkozót.

Bajai Bácska FKE - BKG Príma Akadémia 79-86

Az első szakasz közepéig kiegyenlített volt a játék, majd egy 9-0-lal elléptek a vendégek, s az ekkor szerzett előnyület meg is tartották a negyed végéig. A második negyed amolyan "húzd meg-ereszd meg" jelleggel zajlott: 6 pontra feljött a Bácska, majd 12-re nőtt a BKG előnye, a szakasz közepén viszont egy 7-0-lal 5 pontra zárkóztak föl a hazaiak, akik játékba lendülve szünetig 1 pontra csökkentették hátrányukat. Óriási elánnal, s egy 11-4-es három és fél perccel kezdve a második félidőt hamar fordítottak a jórészt Jakab Péter (21/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Goldring József (16/12 pont) és Goldring Gergő (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) találataira támaszkodó hazaiak, akik e rohamuk révén 3 pontos vezetéssel várhatták a záró etapot. Ennek elején nemhogy tartották, kicsit növelni is tudták előnyüket a vendéglátók. A szakasz közepén, 65-60 után azonban egy 12-2-vel fordítani tudott a szigetszentmiklósi legénység - a hazaiak nehezen viselték a hullámvölgyet, technikait is kaptak. A hajrában, a kritikus pillanatokban a vendégek higgadtabbak, pontosabbak voltak, így egységes csapatjátékuknak, azon belül is leginkább Nagy Botond (23/12 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Admir Radoncic (22 pont, 12 lepattanó), Nagy Benedek (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 4 eladott labda, 9 gólpassz), Buzás Bence (10 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), valamint az újfent igen hasznosan "beszálló", 11 perc alatt 10 pontot és 3 lepattanót szerző Szeleczki István hatékony és eredményes játékának köszönhetően megnyerték a rangadót.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 74-93

Minden negyedet megnyerve győzött Veszprémben a Nyíregyháza, amely 8 ponttal "behúzott" nyitó szakaszával alapozta meg sikerét. A második szakaszban állandósult egy 10 pont körüli vendég vezetés. Térfélcsere után nagyon elszántan, agresszíven ment fel a pályára a nagyrészt Nebojsa Dukics (20/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Madár András (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda), Szabó Péter (12/3 pont, 4 gólpassz) és Orgona Gergő (10 pont, 6 lepattanó) kosaraira építő Veszprém, amely a harmadik negyed közepére egy 9-0-lal 3 pontra csökkentette hátrányát. Ezzel azonban ellőtte puskaporát: a szakasz második felében egy 15-3-mal gyakorlatilag eldöntötte a meccset a záró etap előtt 15 pontos előnyre szert tevő, Bazsó Brúnó (21/18 pont, 5 lepattanó), Emanuel Ubilla (17/6 pont, 5 lepattanó), dr. Mohácsi Máté (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Bus Iván (12 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) ponterős, jó játékára alapozó szabolcsi gárda. A vendégek a negyedik negyed elején még egy lapáttal rátettek, egy 13-5-ös négy percet produkálva 23 pontosra hizlalták a különbséget, s végül biztosan győztek.

TF-BP - MAFC 100-80

A szinte meccsről meccsre "fogyó" MAFC ezúttal 7 játékossal állt fel, de többek között Tóth P., Lakits, Misek és az utóbbi fordulókban többször is a csapat legeredményesebb játékosának bizonyuló Polgárdy nélkül. A vendégek ennek ellenére még egyenrangú ellenfelei voltak a Tehetséges Fiatalok együttesének az első negyedben, amelynek azért szintén akadt hiányzója, ha nem is olyan meghatározó, mint a MAFC-nál. A hazaiak a tripla-duplától 2 gólpasszal elmaradó, a vendégek számára gyakorlatilag tarthatatlan Kerkai Ákos (41/6 pont,  10 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz, 53-as teljesítményindex), valamint Timkó Norbert (21 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda) és Rozs Máté (17/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a második szakaszt 25-9-re nyerve szünetre 20 pont fölötti előnyt építettek föl. A főként Csapai Péter (28/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Herló György (17/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Bősze Bálint (11 pont, 5 lepattanó) és Vantal András (10 pont, 4 eladott labda) találataira támaszkodó MAFC nem adta olcsón a bőrét, a harmadik negyed közepén 10 pontra felzárkózott. A szakasz második felében azonban egy 10-2-vel eldöntötték a találkozót a hazaiak. A záró etap nagy dobópárbajt hozott, végül kerek 20 ponttal győzött a vendéglátó.

PVSK-Cargate - Vasas Akadémia 57-82

Az egyetlen győzelemmel álló pécsi fiatalok lendületes, pontos kezdésükkel alaposan meglepték a találkozót meglehetősen tompán, fásultan indító veretlen, de két kulcsjátékosát, Andrássy Gézát és Medve Mátét is nélkülöző Vasast. A nyitó negyed közepén 15-2-re vezetett a Cargate, de a fővárosiak ekkor "elkezdték" a meccset: a 6. és a 13. perc között egy 21-6-os rohamot bemutatva hamar fordítottak, a szünetben már 8 pontos Vasas-vezetést mutatott az eredményjelző. A második félidőt egy 9-2-es rohammal indítva jelezte az újfent egységes csapatmunkával kirukkoló, ezúttal leginkább Debreceni Dániel (15 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda 3 gólpassz), Moravcsik Áron (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Sólyom Botond (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Barócsi Ádám (11 pont, 10 lepattanó) és Boros Márk (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira, valamint az 51-30-ra megnyert pattanózásra alapozó Faragó-legénység, hogy szeretné döntésre vinni a dolgot. A harmadik negyedben volt egy rövid fellángolásuk a hazaiaknak, de végül - főleg az első percek tükrében - egészen simán győzött, s őrizte meg veretlenségét a Vasas. Hazai részről egyedül Bíró Levente (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett ls eladott labda) jutott túl a 10 ponton, Rátvay Balázs 9 ponttal, 3 lepattanóval és 4 gólpasszal zárta a találkozót.

Ceglédi KE - Újpest-MT 92-79

A Cegléd valósággal nekiesett a légiósát, Darion Rackley-t nélkülöző Újpestnek a rangadón, és 14-4-re vezetett a nyitó etap közepén. A szakasz második fele nagy jókora dobópárbajt hozott, ebben is a hazaiak bizonyultak jobbnak. A második negyedet 5-0-lal kezdve közel 20 pontosra növelte előnyét a Tóth Zoltán (19/15 pont, 5 gólpassz), Fekete Viktor (14/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), a mindössze 12 percet játszó Kevin Swanson (8 pont, 5 lepattanó), valamint Csák Bence (8/6 pont) eredményességére építő CKE. Ekkor azonban magukra találtak a vendégek, s egy 16-1-es "száguldással" 4 pontra feljöttek - szünetig ennél nem tudtak közelebb kerülni, félidőben 7 ponttal vezetett a vendéglátó. Térfélcsere után váltva estek a kosarak, majd egy 7-0-lal megduplázta előnyét a Cegléd. A szakasz hajrájában egy 6-0-lal "látótávolságon", azaz 10 ponton belülre került a Horváth Ákos (24/18 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Ondima Olivér (19/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Csaba György (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette Újpest. A negyedik negyed elején állandósult a 10 pont körüli különbség, és a hazaiak a szakasz közepén egy 8-1-gyel végleg "lerázták" magukról a vendég csapatot.

Conoil Motax KC Pápa - Vásárhelyi Kosársuli 80-71

A kiegyenlített nyitó negyed után 2 ponttal még a vendégek vezettek. A második negyed közepéig lényegében fej-fej mellett haladtak a felek, majd egy 9-2-vel megugrott, s szünetben 7 ponttal vezetett a főként Koma Dániel (19 pont, 10 lepattanó), Sonyák Béla (15/3 pont, 5 lepattanó), Kiss Kornél (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Hódi Patrik (11/9 pont, 3 lepattanó) ponterősségére építő Pápa. A harmadik negyed első felében váltva estek a kosarak, majd a szakasz hajrájában egységes csapatjátékot nyújtva, hatékonyan, jól támadva megduplázta szünetbeli előnyét a hazai gárda - a záró etap közepén 16 ponttal "mentek" a pápaiak. A hajrában egy 12-2-vel 6-ra felzárkóztak Varga Zalán (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Perák Denis (13 pont, 5 lepattanó), Bálint Erik (11/6 pont) és Varga Ákos (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével az utolsó pillanatig küzdő vásárhelyiek, de fordítani már nem volt idejük.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Pénzügyőr SE 82-80

Az első három negyedben jobban, pontosabban játszva fokozatosan lépett el a hazaiaktól a remek dobóformát kifogó Kovács Soma (26/21 pont - 7/9 tripla -, 5 lepattanó), valamint Kiss Lajos (16 pont, 9 lepattanó) és Szálas Gábor (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével a fővárosi együttes, amely 14 pontos előnyt szerzett a záró szakasz előtt. Az utolsó 10 percre magukra találtak, s a szakasz közepén 8 pontosra csökkentették hátrányukat a vendéglátó borsodiak. Másfél perccel a vége előtt még 4-gyel vezetett a Pénzügyőr, de a "vérszemet kapó" hazaiak egy 6-0-lal, a záró etapot összességében 16 ponttal megnyerve, Jake Martin (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Drahos Gábor (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz), Orliczki Bence (13 pont), Szilasi Bence (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint a végén a nyerő duplát beemelő Molnár Bence (10/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 4 eladott labda) jóvoltából a maguk javára fordították a találkozót. Érdekesség: a vendégek jobban dobták a triplákat (6/25, 24%, ill. 10/25, 40%) és 39-33-ra megnyerték a lepattanócsatát. Ami mégis a "vesztüket okozta" az a gyenge (12/23, 52,17%) büntetőzés volt - a hazaiak sokkal jobban (10/14, 71,4%) céloztak a vonalról.

Békési SzSK - EKE Eger KOK 100-79

A hazaiak az ezúttal extra dobóformát kifogó Danijel Krsztics (31/27 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), valamint Hargitai Krisztián (19/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Frikker Marcell (16/12 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) és Cvijin Patrik (11/3 pont, 11 lepattanó) vezérletével egy erődemonstrációval felérő 30-15-ös első negyedet "repesztve" alapozták meg sikerüket. A folytatásban ugyan a vendég egriek elsősorban Szicsák Bence (18 pont, 4 szerzett labda), Csomor Péter (13/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla) és Szabó Martin (12/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából egyenrangú ellenfelei voltak a Békés csapatának, sőt a záró szakaszt meg is nyerték. A magabiztos hazai sikert azonban egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni a látványos, összesen 32 hárompontos kosarat hozó találkozón, amelyen a hazaiak egészen kiválóan (22/38, 57,9%), az egriek pedig kimondottan jól (10/24, 41,66%) tripláztak.

DEAC U23 - SMAFC 74-62

A továbbra is erősen tartalékos, vérbeli irányító nélkül felálló, Bakk Krisztián (14/6 pont, 9 lepattanó)-Simon Balázs (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 gólpassz) kettős vezette soproniak a második negyed közepéig tartották a lépést a debreceni fiatalokkal. A hazaiak főként Fábián Szabolcs (19/3 pont, 13 lepattanó), Balázsi Soma (13/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), Neuwirth Bence (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Pollák Balázs (10/3 pont, 5 gólpassz) kosarainak köszönhetően a félidő hajrájában egy 9-0-lal megnyugtató, 16 pontos előnyt szereztek a szünetre. A második félidő elején ráadásul egy fault utáni technikaival kipontozódott a vendégek legrutinosabb játékosa, Kovács Benedek. A tovább fogyatkozó SMAFC-nak volt tartása, nem esett szét, sőt a záró etap közepére, az első bő 5 percet 15-5-re nyerve 10 ponton belülre került. A hajrában azonban újítani tudtak a DEAC fiataljai, s végül 12 ponttal győztek.