U20: Simán győzött a Szedeák és a Szolnok is
15
2020
2020. október 15.  |  09:08
A Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság 4. fordulójából két mérkőzést játszottak le hét közben, a többi találkozó elmaradt, később kerül megrendezésre. Mindkét esetben a hazai fél diadalmaskodott: a Szedeák 30 ponttal verte a Sopront, a Szolnok pedig 21 ponttal a Falcót.

4. forduló

Szolnoki Olaj KK U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 76-55 (24-20, 23-10, 20-12, 9-13)

A találkozó első perceiben még vezetett a Falco, de a hazaiak gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést. A Rédai Péter (18 pont) és Takács Zsolt (7 pont, 6 pattanó) vezette vendégek 20-20-nál még egyenlítettek, innen azonban egy 9-0-s sorozattal végleg leszakította magáról ellenfelét a Szolnok, amely a középső két negyedet összesen 21 ponttal nyerte, és végül ugyanilyen arányban diadalmaskodott. A hazaiaknál jóval több volt a jó teljesítmény: 10 eladott labdája ellenére Csomós Kristóf (24 pont, 5 pattanó), Csornai Bence (11 pont, 5 gólpassz), Csák Bence Csaba (10 pont, 11 pattanó), Arnóth Zoltán (11 pont, 7 pattanó), Nyerges Zalán (8 pont, 6 pattanó) és a nagy mezőnymunkát végző Csornai Csaba (9 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda) is dicsérhető hasznos játékáért.

Szedeák U20 - Sopron KC U20 108-78 (29-19, 32-14, 30-22, 17-23)

Itt még annyi kérdés sem volt, mint Szolnokon: a Szedeák egy negyed után 10, a félidőben pedig 28 ponttal vezetett a soproniak ellen, a vége kerek 30 pont lett. A vendégeknél a 29 pontos, 19 pattanós dupla-duplát elérő Schöll Richárd kiemelkedett, mellette Csátaljai Barna (15 pont, 6 pattanó, 9-9 gólpassz és eladott labda) és Kiss Ágoston (10 pont, 6 pattanó) tartoztak még a jobbak közé - ezt követően Schöll a felnőtt mérkőzésen is játszott 15 percet. A vendéglátónál azonban sokkal többen játszottak jól: Káposzta Kristóf (21 pont) és Balogh Szilárd (16 pont, 8 pattanó) voltak a vezérek, de sok segítséget kaptak Tráser Nándor Zoltántól (11 pont, 7 pattanó), Kass Ferenctől (11 pont, 6 szerzett labda), Polányi Kristóftól (7 pont, 6 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kamenik Bálint Imrétől (13 pont, 8 pattanó).

Jelen állás szerint három mérkőzést rendeznek meg a hétvégén az 5. fordulóból.