Női Amatőr: Először nyert a Győr, hosszabbításos meccsek a zöld csoportban
09
2020
2020. március 9.  |  13:00
Nincs már nyeretlen csapat a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, miután az ezúttal igen erős kerettel pályára lépő győri együttes legyőzte a MAFC-ot. A zöld csoport alsóházában két mérkőzés is hosszabbítás után dőlt el: Szegeden a Pilis, Tatán pedig a Szolnok győzött azt követően, hogy a rendes játékidőben nem tudtak dönteni a felek.

Vasas Akadémia - NKA-Pécs-PEAC 65-62

Bár félidőben még 2 ponttal a jórészt Habling Lara (18/6 pont - 23 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Hegedűs Rebeka (14/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Varga Eszter (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira építő vendég pécsiek vezettek, a szünet után a záró etap közepéig jobban játszó Vasas Salamon Zsófia (15 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), Madár Eszter (13 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 2 blokk) és Szerencsés Tamara (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fordított, s úgy tűnt "lerázta magáról" ellenfelét. Az utolsó pillanatig küzdő pécsiek a végén egy 6-0-lal szorossá tették a találkozót, de végül a hazaiak örülhettek.

ELTE-BEAC Újbuda - PINKK SE 74-70

A végig szoros, színvonalas összecsapás nagy részében, ha szűken is, de a Mérész Beatrix (18 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 2 gólpassz)-Tóth Franka (12 pont)-Zsámár Lili (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)-Tóth Dorina (8-8 pont és gólpassz, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda) kvartett vezette hazai együttesnél volt az előny. A baranyaiak Vári Zita (22/6 pont) és Tenyér Zsófia (18/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) ponterős játéka révén "tapadtak" a BEAC fiataljaira, sőt, bő 2 perccel a befejezés előtt ki is egyenlítettek, 70-70-es állást kialakítva. A végjátékban a hazaiak 4-ből 4 büntetőt értékesítve kerekedtek végül a PINKK fölé.

Sportdarázs - ELTE-BEAC Újbuda 47-72

Egy nappal a PINKK elleni, nagy csatában megnyert találkozó után a BEAC fiataljai Sopronban elsősorban a parádés, 26-4-re megnyert harmadik negyedre, valamint nagyrészt Mérész B. (23 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Juhász Angéla (19 pont 4 szerzett labda) és Zsámár L. (11/3 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve arattak magabiztos győzelmet. A hazaiaktól az egyedüliként 10 pont fölé jutó Varga Alíz (18/3 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett, 7 eladott labda) eléggé magára maradt a kosár- és lepattanószerzésben.

NKA-Pécs-PEAC - BKG Príma Akadémia 50-56

A meccset 56-50-re, a lepattanócsatát 56-52-re nyerte a Camesha Davis (12 pont, 20 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), Lakatos Dóra (11/9 pont, 3 lepattanó), és Czirják Noémi (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével szünetre 11 pontos vezetést szerző BKG. A veretlen éllovas egészen a hajráig tartotta 10 pont körüli előnyét. A szívósan, az utolsó pillanatig küzdő, Varga Eszter (15/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Milica Vojinovics (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Habling Lara (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda) kosaraira építő pécsi fiatalok egy 7-0-lal bő fél perccel a befejezés előtt 5 pontra feljöttek, de fordítani már nem volt idejük.

PINKK SE - Kecskeméti KC 92-64

Minden negyedet megnyerve aratott Vári Zita (21 pont, 3 gólpassz), Szabó Laura (16/6 pont), Horváth Zsanett (15 pont, 4 gólpassz), Szűcs Lilla (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Chroméj Hajnalka (6-6 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) vezetésével sima, magabiztos győzelmet a PINKK a nagyrészt Burján Laura (17/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Schlégl Odettt (14 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Burján Bianka (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó kecskemétiek ellen.

DEAC DSI - MTK-Budapest 83-73

A remek, 28-16-ra megnyert első negyednek, Göttlinger Anna (18/9 pont, 4 lepattanó), Földvári Andrea (18 pont, 8 lepattanó), Nagy Lili (11/3 pont, 3 eladott labda) és Foltin Blanka (10 pont, 9 lepattanó) eredményes játékának, valamint a 43-26-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a DEAC a Koch Dóra (18/6 pont)-Pál Szandra (15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Szeitl Vanessza (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió vezette MTK csapatát.

Széchenyi KA Győr - MAFC 83-77

A döntetlenről induló záró szakasz első két és fél percében bemutatott 9-2-es rohamra, valamint Dúl Panka (25/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Biczó Laura (20 pont, 7 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz) és Dombai Réka (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építve  szerezte meg színvonalas találkozón első győzelmét az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő győri csapat a jól küzdő, Aradi Zsanett (30 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó Vivien (15/3 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) és Hercze Szandra (13/12 pont, 3 lepattanó) hatékony játékára támaszkodó MAFC együttesét felülmúlva.

Tatabányai KC - Ajka 45-64

Bár a páratlan szakaszokban Kaluha-Guti Alexandra (16/3 pont, 3 lepattanó) és Pusztai Sára (11 pont, 5 eladott labda) jóvoltából a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak a Hepp-kupa győztes Ajkának, a páros negyedekben jobban, pontosabban kosarazó esélyes vendégek Székely-Horváth Zsuzsanna (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Szabó Petra (12 pont, 8 lepattanó) vezérletével összességében simán nyertek.

ELTE Fortis - Törekvés SE 75-53

A mérkőzés elején egyértelműen a vendégek törekvése jutott érvényre, a 9. percben 16-6-ra vezetett a Törekvés, ám a folytatásban legjobbjuk, Dobos Kira (18/6 pont, 3 eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben. Az ELTE Fortis fokozatosan átvette az irányítást, szünetre ledolgozta hátrányát, a második félidőben pedig Stelker Kamilla (24/3 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Kiss Anna (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Glavinics Anna (13/9 pont, 5 eladott labda) és Szakolczi Dorka (13-13 pont és lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) találataira építve már nagy fölényben játszva biztosan győzött.

Kiss Lenke KA - Atomerőmű KSC Szekszárd II 71-98

Szünetig kerek 30 pontos előnyt szerezve arattak kosarakban gazdag, látványos mérkőzésen fölényes győzelmet Vincze Nikolett (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) Istókovics Adél (19 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Renczes Rebeka (17  pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Anamaria Pop (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Liszkai Rebeka (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével a szekszárdi fiatalok a játékot szünet után Opitz Kitti (14 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Ozsvárt Kata (12/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Czombos Luca (12 pont, 3 eladott labda) és Tóth Fruzsina (11 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tevő KLKA otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Aluinvent DVTK Miskolc U23 68-60

Az első negyed után még úgy tűnt, folytatják jó sorozatukat az utóbbi hetekben a két éllovast, a TF II-t és a Nagykanizsát is legyőző diósgyőri fiatalok, akik a Frindt Nikolett (26/9 pont, 3 eladott labda)-Kababik Bianka (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezérletével 7 pontos előnyt szereztek. A folytatásban azonban fokozatosan vette át az irányítást a Nyíregyháza, amely Farkasinszki Orsolya (21-21 pont és lepattanó, 3 eladott labda), Lizák Kitti (11/9 pont), Borza Laura (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Karakó Dorina (8 pont, 13 lepattanó, 7 eladott labda) pontjaira, valamint az 50-25-re megnyert lepattanózásra építve minimális előnnyel fordultak a záró etapra. Ez ugyan fordítást érő vendég duplával kezdődött, ám erre egy 13-0-s 3 perccel felelve a hazaiak eldöntötték a találkozót a maguk javára, véget vetve a diósgyőri fiatalok remek sorozatának.

Tatai SE - Szolnoki MÁV SE 63-68 hosszabbítás után

Az ellentétes félidőket hozó találkozó első 20 percében úgy tűnt, az esélyes vendég szolnokiak simán "hozzák" a papírforma győzelmet, hiszen Baczuk Virág (32/15 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), valamint Munkácsi Adél (12/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából szünetben 13 ponttal vezetett a Tisza-parti alakulat. Térfélcsere után azonban magára talált a Tata, amely a Rozsics Teodóra (24/6 pont, 18 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Morcz Viktória (14/12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 szerzett, 8 eladott labda)-Mohai Zita (12 pont, 5 lepattanó) trió vezetésével nemhogy ledolgozta hátrányát, hanem az utolsó előtti percben a vezetést is átvette. Baczuk egy jó büntetőjével úgy mentette hosszabbításra a meccset a Szolnok, hogy a Tata még támadhatott a győzelemért, de nem tudta "pontosan" befejezni az akciót. A ráadást két triplával kezdte, s ennek köszönhetően meg is nyerte a lélektani előnyben lévő Szolnok.

Szegedi KE - Pilis Basket 51-54 hosszabbítás után

A rendes játékidőben "nem engedtek a 48-ból" a felek. Három perccel a 40 perc letelte előtt 45-40-re még a nagyrészt Váradi Nóra (24 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) és Ódry Krisztina (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda) találataira támaszkodó hazai csapat vezetett, ám a végjátékban fordított a Hegyi Hanna (12/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Zana Klaudia (13 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda) kettős vezette Pilis, s végül Ódry 1 jó büntetőjével a Szeged alakította ki a rendes játékidő 48-48-as végeredményét. A ráadásban Váradi ugyan a hazaiaknak szerzett vezetést, de Zana két duplájára építve egy 6-0-lal megugrott a Pilis, ráadásul a hazaiak dupla-duplát elérő legjobbja kipontozódott, így a küzdelmes, hosszabbításos találkozó végén a vendégek örülhettek.

Bajai NKK - Szombathelyi Egyetem 83-49

Az első három negyedben nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva nyerte meg Pap Regina (31 pont, 16 lepattanó, 2 blokk), Hilcz Alexa (14/12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), valamint Kucsora Réka (10/3 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) vezérletével a 4. és az 5. helyezett rangadóját a Baja. A szombathelyiek, akik ezúttal szinte csak Szabó-Haklits Zsuzsanna (17/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Balogh Viktória (14 pont, 6 lepattanó) kosaraiban bízhattak, csak a záró szakaszban - miután a mérkőzés már eldőlt - voltak egyenrangú ellenfelei a Bajának.