Férfi NB I B: TF-stop a Vasasnak
02
2020
2020. március 2.  |  13:25
Egy jó és egy rossz sorozat is megszakadt a múlt hét végén a férfi másodosztály piros csoportjában. Négy vereség után Salgótarjánban győzött a BKG, viszont hét sikerrel megvívott összecsapás után kikapott a Vasas - utóbbi legyőzője az a TF-BP volt, amely, ha a 2018 tavaszi finálét is ide vesszük, mondhatni rendszeresen borsot tör Faragó Péter legénységének orra alá. A forduló rangadóján a MAFC remek első félidei játékával simán verte a Budafokot. A Baja Miskolcon, a Honvéd Pécsett, a Veszprém pedig az MTK otthonában tudott nyerni. A zöld csoportban a Cegléd nehezen "gyűrte le" a Pápát, a Békés kosarakban gazdag meccsen verte a Bonyhádot. A Hódmezővásárhely Óbudáról, az Újpest Kecskemétről, a Győr pedig Tiszaújvárosból térhetett haza győzelemmel.

MEAFC-Miskolc - Bajai Bácska FKE 70-80

A szünetig szerzett 12 pontos előnyét a második félidőt 11-4-gyel kezdve közel 20 pontosra növelte, ezek után úgy tűnt, Jakab Péter (24/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Pongó Martin (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Milos Vukicsevics (18 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), valamint Nagy Dániel (10/3 pont, 4 gólpassz) vezérletével eldöntötte meccset a maga javára a Baja. A szakasz közepén azonban egy huszáros, 13-2-es rohammal 10 ponton belülre került a légiósát, Austin Thorntont ezúttal is nélkülöző hazai gárda. A záró etap elején lendületben maradva, jórészt Takács Dániel (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont, 8 lepattanó) és Kozák Márton (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraira építve 5 pontra megközelítette ellenfelét a MEAFC, amely a szakasz közepén egy bajai technikai után egyetlen triplányira csökkentette korábbi tetemes hátrányát. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a vendéglátókból: a Baja a hajrában egy 8-0-lal ismét 10 pont fölé növelte előnyét, s ezzel végleg lerázta magáról a gyenge első félidőt produkáló hazaiakat.

MTK-Elite Basket - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 64-89

Bár a 13 ponttal elveszített első negyed után a második 10 perc jó játékával szünetre szorossá tette a meccset a leginkább Jakab Péter (14/3 pont, 4 eladott labda) és Szatmári Zsombor (10 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaira hagyatkozó MTK. Egy jó negyed azonban kevés volt a hazaiaktól az üdvösséghez az akaratát a Madár András (28/15 pont - 5/5 dupla, 5/8 tripla -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)-Guntis Sipolins (26/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Péter (11-11 pont és gólpassz) trió vezérletével a mérkőzés nagy részében rájuk kényszerítő veszprémi gárdával szemben.

MAFC - Budafok 94-81

A szünetig megszerzett csaknem 30 pontos előnyre, továbbá leginkább Ryan Richmond (25/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Tóth Péter (22/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Csapai Péter (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) ponterős, jó játékára alapozva nyerte simán a forduló rangadóját a MAFC a magát a második félidőre főként Kiss Mihály (21/9 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Siklós Olivér (11 pont, 3 lepattanó), Mészáros Bence (10/6 pont), valamint Fehér Csaba (10 pont, 5 lepattanó) jóvoltából "összekapó", s így 20 ponton belülre kerülő budafokiak ellen. A MAFC magabiztos sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a hazaiak 20 ponton tartották a Puszta Dávid-Kovács Soma-Varga Dániel triót: hárman együtt hoztak össze 20 pontot, holott nem ritka, hogy egyenként is efölött "termelnek".

Salgótarjáni KSE - BKG-Príma SE 77-79

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, Addison Park (22/6 pont, 8 lepattanó), Nagy Botond (20/15 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Reizer Roland (12 pont) találatainak, továbbá Nagy Benedek (9/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően tudott nyerni, így megszakítani a 4 meccses vereségsorozatát a BKG a Sömenek Martin (18 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), a tripla-duplát elérő Dominik Herendic (14 pont, 11-11 lepattanó és gólpassz), valamint Boinitzer Dávid (13/3 pont, 6 lepattanó) kosaraira támaszkodó, a hajrában egy 9-3-mal a hátrányát ledolgozó Salgótarján otthonában, ahol 77-77 után Armaghani Ármin egyetlen kosara a győzelmet jelentette a vendégeknek.

TF-BP - Vasas Akadémia 82-57

Az első három negyedben, s különösen a harmadik szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva szakította meg a Czura Attila (22/3 pont, 5 szerzett labda, 10 gólpassz)-Tomiszlav Ivosev (20/3 pont, 16 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda)-Karosi Gergely (10/6 pont, 4 lepattanó)-Kerkai Ákos (10 pont, 5 lepattanó) kvartett vezetésével a TF korábbi kelenvölgyi "lakótársa" a Vasas 7 meccses győzelmi szériáját. A vendégektől csak Andrássy Géza (16/9 pont) jutott 10 pont fölé.

PVSK-Cargate - Budapesti Honvéd SE 86-98

A látványos, kosarakban gazdag találkozón a hazaiak Veljko Dragasevic (19/9 pont, 4 eladott labda), Alekszej Carev (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Riskó Dávid (15/3 pont, 4 lepattanó), Laufer Gergely (10/6 pont, 5 lepattanó) és Bíró Levente (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével alaposan meglepték a fővárosi alakulatot, és 8 pontos előnyt szereztek. A második negyedre rendezte sorait, és elsősorban Horváth Ákos (30/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Stefán Dávid (21 pont, 7 lepattanó), Halász Ákos (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 14 gólpassz) és Tichov Dominik (10/3 pont, 5 lepattanó) eredményes, hatékony játéka révén fordított a Honvéd. A hazaiak a záró etap közepéig remekül tartották magukat, ám a 36. és a 39. perc között egy 9-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára a fővárosi alakulat.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - Nagykőrösi Sólymok KE 92-54

Egy félidőn át valóban "állati" volt a csata, szünetig ugyanis Dobos László (13/6 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Lakosa Ákos (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Fehér Péter (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) révén a vendégek tartották a lépést a szabolcsi gárdával. A második félidőben már nagy fölényben játszott a Nyíregyháza, amely a Bryton Hobbs (28/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Tóth Gergely (18/6 pont, 4 lepattanó)-Bazsó Brúnó (14/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Mokánszki Máté (10 pont, 4 lepattanó) kvartett kosaraival, valamint a 11 gólpasszig jutó Bus Iván szervező játékával végül simán győzött.

Szolnoki Olajbányász U23 - EKE Eger KOK 79-57

A meglehetősen egyoldalú első félidőben szerzett 24 pontos előnyére, valamint a remek dobóformát kifogó Pallai Tamás (25/12 pont - 6/6 dupla, 4/6 tripla -, 6 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), valamint Taiwo Samuel (12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) jó játékára és a 46-31-re megnyert lepattanózásra építve győzték le összességében minden különösebb nehézség nélkül az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő szolnoki fiatalok a leginkább Ungi Keve (15/6 pont, 4 lepattanó) és Máté Balázs (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) pontjaira támaszkodó egri együttest.

Pécsi NKA - DEAC U23 76-59

A 31-13-ra megnyert első negyednek, egységes csapatjátékának, azon belül pedig Aleksza Dobrijevics (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Meleg Gergő (15/3 pont, 6 lepattanó), Vanja Vukas (15/3 pont, 4 eladott labda), Rosic Uros (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Rátvay Balázs  (12 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos rajt-cél győzelmet a pécsi csapat a Gáspár Mátyás (15 pont - 19 mezőnykísérlet), Asszú Ádám (13/3 pont, 4 lepattanó) és Opre Roland (13 pont, 6 lepattanó) vezérletével az utolsó pillanatig szívósan küzdő, ám távolról roppant pontatlanul (1/18, 5,55% tripla) célzó debreceni fiatalok ellen.

Ceglédi KE - Motax Concordia KC Pápa 79-74

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben 9 ponttal még a Sonyák Béla (20/12 pont, 5 lepattanó)-Burai Róbert (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Balla Péter (11/3 pont, 3 lepattanó) trió vezette esélytelenebb, s talán éppen ezért bátran, vagányan, veszítenivaló nélkül kosarazó pápai együttes állt jobban. A szünet után azonban a hazaiak átvették a játék irányítását, s végül Tóth Zoltán (22/15 pont, 3 gólpassz), Darren Miller (21 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda), Csákvári Csaba (11 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Hegedűs Gergely (10/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozva, ha a vártnál jóval nehezebben is, de "legyűrték" ellenfelüket.

Omnia Pub&Food Békés - Knipl Kft. Bonyhád KSE 101-91

A záró szakasz közepéig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek, amikor egy 8-1-es két és fél perccel a Koma Dániel (29 pont, 12 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Balog Gábor (18/6 pont, 5 gólpassz), Danijel Krsztics (15/9 pont), Lógár Bence (14/3 pont, 7 lepattanó) és Kertész Dániel (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) találataira támaszkodó hazaiak "lerázták" magukról a főleg Patrik Maskaljevic (27/12 pont), Pupp Bence (18/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Pajor Dávid (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Somogyfoki Szabolcs (11 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette bonyhádi együttest.

Óbudai Kaszások - Vásárhelyi Kosársuli 85-91

A rendkívül hullámzó, fordulatos és látványos, összesen 22 hárompontos kosarat hozó találkozón a harmadik negyed után 4 ponttal még a Steve Rosemond (32/15 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda)-Bencsik Barnabás (14 pont, 3 lepattanó) kettős vezette Óbuda állt jobban, s 1 ponttal még 4 perccel a befejezés előtt is ellenfele előtt járt a hazai gárda. 77-76 után azonban három akciót is triplával befejezve a nagyrészt Varga Ákos (31/18 pont), Kelemen Balázs (26/15 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Varga Zalán (14/3 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó vendég vásárhelyiek egy 11-1-es rohammal "döntő csapást" mértek a hazai együttesre.

KTE-Duna Aszfalt - Újpest-MT 68-88

Két, piros csoportból érkező játékossal, Bán Tiborral és Mucza Tamással jelentősen megerősödve, minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet az Újpest, amelyet ezúttal Mucza (20/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Joó Tamás (15 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), Bán (15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Darion Rackley (15 pont, 7-7 lepattanó gólpassz, 6 szerzett, 3 eladott labda), valamint dr. Franczva Ádám (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezetett a két igen gyengén (3/23, 13%, ill. 1/13, 7,7%) triplázó csapat találkozóján. A tartalékos hazai gárda részről csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Plézer Gábor (23/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Lukács Döme (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Agrofeed Széchenyi KA Győri KC 59-79

Félidőben 2 ponttal még a légiósát, Jake Martint, valamint Szabó Norbertet is nélkülöző, Szilasi Bence (18/9 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Tóth Viktor (15 pont, 9 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira hagyatkozó borsodi legénység állt jobban. A második félidőben egyértelműen a Rátvay Tamás (17/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Gáll Dominik (16/9 pont, 5 szerzett labda), Domsitz Márton (12 pont, 10 lepattanó), Csaba György (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Berneczei László (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményes és jó játékára alapozó, csapatként "több lábon álló" győri gárda akarata érvényesült, amely remek szünet utáni játékával végül biztosan nyert.