Női Amatőr: A Diósgyőr fiataljai elvették a TF II veretlenségét
24
2020
2020. február 24.  |  15:00
Egy jókora és egy kisebb meglepetés született a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A kisebb a piros csoportban a Sportdarázs győzelme volt a PINKK ellen, a nagy pedig a zöldben a diósgyőri fiatalok bravúrja a TF II ellen - a DVTK fiataljai ezzel megfosztották a fővárosi alakulatot veretlenségétől. Ez egyben azt is jelenti, hogy a női második vonalban csupán egyetlen együttes őrzi veretlenségét: a piros csoport éllovasa, a BKG Príma Akadémia.

NKA-Pécs-PEAC - PINKK SE 56-86

A PINKK az első három negyedben sokkal jobban, pontosabban játszva aratott kerek 30 pontos győzelmet a Baranya megyei derbin a Kovács Kitti (20/3 pont, 6 lepattanó)-Jáhni Zsófia (17/9 pont, 17 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda, 2 blokk)-Szűcs Lilla (14/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezérletével, 53-38-ra nyerve a lepattanózást. A PEAC fiataljai közül egyedül Habling Lara (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Varga Eszter 9 ponttal - 12 mezőnykísérletből -, 5 lepattanóval, 6-6 gólpasszal és szerzett, valamint 3 eladott labdával zárta a találkozót.

Széchenyi KA Győr - Ajka 56-92

A győri fiatalok elsősorban Biczó Laura (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6 eladott labda) és Révész Boróka (11/3 pont) jóvoltából a páros negyedekben ugyan felnőttek a feladathoz, egyenrangú ellenfelei voltak az ajkai együttesnek. A csapatként jól működő, igen egységes vendégek azonban Szabó Petra (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Bettina (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Balsay Anna (1366 pont, 3 lepattanó), Zsovár Orsolya (13/3 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) és Shirian Fatime (12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a páros szakaszokban nagy, sőt helyenként nyomasztó fölényben játszva gond nélkül hozták a számukra kötelező jellegű győzelmet.

Tatabányai KC - Vasas Akadémia 49-69

A 25-10-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Nadija Smailbegovics (14/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Kun Rita (12/3 pont, 6 lepattanó) és Salamon Zsófia (11 pont, 8 lepattanó) kosarainak köszönhetően tudott nyerni kerek 20 ponttal a Vasas az elsősorban Galli-Hirling Borbála (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó) és Kaluha-Guti Alexandra (9 pont - 9 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességére építő Tatabánya otthonában.

Sportdarázs - PINKK SE 62-58

A hazai gárda a 6 ponttal, 19-13-ra megnyert második szakaszra, továbbá nagyrészt a Varga Alíz (16/6 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda)-Kocsis Fanni (14/6 pont, 5 lepattanó)-Varga Kamilla (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) trió találataira alapozva győzte le a Kovács Kitti (20 pont, 13 lepattanó), Szűcs Lilla (17/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Jáhni Zsófia (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 blokk és eladott, 4 szerzett labda) kosaraira támaszkodó baranyai együttest.

ELTE-BEAC Újbuda - MAFC 86-60

Horváth Enikő (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Aradi Zsanett (12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Munteán Lili (11/9 pont, 3 szerzett labda) és Rozsics Lilla (11/6 pont) jóvoltából a vendég MAFC egy félidőn át tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Szünet után már nagy fölényben játszottak a BEAC fiataljai, akik egységes csapatjátékkal, Laufer Gabriella (17/3 pont, 6 lepattanó), Zsámár Lili (15/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Galántai Alma (14/3 pont, 3 eladott labda 4 gólpassz), Mérész Beatrix (13 pont, 17 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), és Tóth Franka (12/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével, a lepattanózást 48-25-re megnyerve végül közel 30 ponttal győztek.

MTK-Budapest - Kecskeméti KC 82-46

Az elsősorban Burján Bianka (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Fekete Adrienn (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira támaszkodó vendégek az első negyedben még egyenrangú ellenfelei voltak a hazai együttesnek, ám a második szakasztól helyenként nyomasztó fölényben játszva, Pál Szandra (18/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Gocsmann Ágota (15/6 pont, 3 gólpassz), Gróf Júlia (11/3 pont, 5 lepattanó), Gróf Tímea (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) és Szeitl Vanessza (10 pont, 3 gólpassz) eredményessége révén az MTK simán győzött.

DEAC DSI - BKG Príma Akadémia 52-61

A Suppán Anna (13/3 pont, 4 lepattanó)-Katona Bianka (9/3 pont - 2/2 dupla és büntető, 1/1 tripla)-Camesha Davis (9 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve győzött a BKG a szünet után elsősorban a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Földvári Anna (21 pont, 8 lepattanó) és Foltin Blanka (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékának köszönhetően magára találó, s az utolsó pillanatig küzdve a meccs végén 10 ponton belülre kerülő debreceni együttes otthonában.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - TFSE II 66-50

A középmezőnyben tanyázó diósgyőri fiatalok nagy meglepetésre minden negyedet megnyerve győzték le, s fosztották egyben meg Szegeczki Nóra (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet), Vég-Dudás Anna (14 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Ocsenás Flóra (10/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Kababik Bianka (10/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) eredményes, jó játékára építve a veretlenségétől az ezúttal Angyal Nikolett (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk), Vörösházi Jázmin (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Nagy Zsófia (10 pont, 3 lepattanó) kosaraira támaszkodó éllovas TF II-t. Döntő volt, hogy a triplákat sokkal jobban (7/21, 33,33%, ill. 3/19, 15,8%) dobták a hazaiak, mint a fővárosiak.

ELTE Fortis - Pilis Basket 54-63

Stekler Kamilla (19 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Glavinics Anna (11/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) és Nagyi Tímea (11 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével három negyed után 9 ponttal még a hazaiak "mentek". A záró etapot 10-2-vel kezdve előbb 1 pontra feljött, majd a szakasz közepén egy 18-1-gyel eldöntötte a meccset a maga javára a Hidas Réka (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Imre Nóra (13 pont, 9 lepattanó)-Zana Klaudia (9 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Abaházy Anna (9 pont, 10 lepattanó) kvartett vezette, a lepattanócsatát 52-31-re megnyerő Pilis. Ritkaság, éppen ezért érdekesség, hogy a vendégek hibátlanul, 100%-kal dobták a hárompontosokat: mindkét távoli kísérletüket Hidas "eresztette el", és mindkét dobás (három)pontos volt.

Kanizsai Vadmacskák SE - Törekvés SE 85-66

A vendég fővárosiak elsősorban Dobos Kira (13/3 pont, 5 eladott labda), Czintos Boglárka (12 pont, 4 gólpassz) és Szilvási Kincső (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából a két középső szakaszban ugyan teljesen egyenrangú ellenfelei voltak az esélyes Nagykanizsának, de a nyitó és a záró szakaszban a hazaiak Bánhegyi Beatrix (20 pont, 13 lepattanó), Fuisz Viktória (20 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Kovács Rebeka (15/3 pont, 3 gólpassz) és Budai Dorina (14 pont, 12 lepattanó) ponterős játékával összességében magabiztos győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - Aluinvent DVTK Miskolc U23 70-83

Opitz Petra (21 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda), Opitz Kitti (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 3 gólpassz) és Ozsvárt Kata (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) hatékony, jó játékával az első negyedet 4 ponttal megnyerte, s 1 ponttal még a szünetben is vezetett a Kiss Lenke KA együttese. A második félidő egyértelműen a diósgyőri fiataloké volt, akik a szédületes dupla-duplát elérő Vég-Dudás Anna (29 pont, 22 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Szegeczki Nóra (20/9 pont, 3 eladott labda), Ocsenás Flóra (13 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és a nagy mezőnymunkát végző Kababik Bianka (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével fordítottak, s végül 13 ponttal győztek.

Nyíregyházi Kosársuli - Bajai NKK 83-93

Azzal tudta megnyerni a látványos, kosarakban gazdag, nagy iramú mérkőzést a Raus Vivien (30/9 pont, 10 lepattanó)-Pap Regina (21/3 pont, 8 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk)-Tamás Gréta (18/3 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Kucsora Réka (11/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda) kvartett vezette Baja, hogy a páratlan negyedekben nagyobb mértékben tudta rákényszeríteni akaratát a Borza Laura (19 pont, 5 lepattanó), Farkasinszki Orsolya (18 pont, 5 lepattanó), Ványi Kinga (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Ványi Virág (11/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda) és Karakó Dorina (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira építő Nyíregyházára, mint amilyen mértékben a páros szakaszokban dominált a hazai együttes.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Szegedi KE 89-37

Bár legutóbb bravúros győzelmet arattak a szegediek, a szekszárdi fiatalok ellen nem volt esélyük. A hazaiak végig nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva, egységes csapatjátékot bemutatva, Holcz Rebeka (20/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda), Andi Hanna (19/12 pont), Anamaria Pop (17/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda., 8 gólpassz), Horváth Dóra (12-12 pont és lepattanó, 3 szerzett labda) és Renczes Rebeka (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével arattak nagy különbségű győzelmet. A szegedi csapat legeredményesebb játékosa Perényi Lídia (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda) volt.

Tatai SE - Szombathelyi Egyetem 58-90

A Rozsics Teodóra (20 pont - 24 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Morcz Viktória (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 eladott labda)-Kiss Judit (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 szerzett, 4 eladott labda) trió tagjainak találataira támaszkodó Tata az első negyedben még tudta tartani a lépést a szombathelyiekkel. A második szakasztól azonban a Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/12 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Jakubovics Dóra (15/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Püspöki Lotti (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Balogh Viktória (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével egyértelműen a vendég csapat akarata érvényesült, amely végül biztosan győzött.

TFSE II - Szolnoki MÁV SE 67-50

Minden negyedet megnyerve, lepattanózásban pedig 49-28-ra felülmúlva a Baczuk Virág (18/3 pont), Munkácsi Adél (10 pont, 3 eladott labda), valamint Emel Gyöngyi (9 pont - 12 mezőnykísérlet) pontjaira építő szolnokiakat javított a miskolci botlása után Angyal Nikolett (14 pont, 8 lepattanó), Révész Sára (13/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Herman Alíz (9/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Nagy Zsófia (8 pont, 11 lepattanó) eredményességére építve a TF II.