Férfi NB I B: A fővárosban botlott a Nyíregyháza, így már a MAFC áll az élen
24
2020
2020. február 24.  |  12:40
Bővelkedett meglepetésekben a férfi másodosztály múlt heti fordulója. A piros csoportban a Baja simán verte a friss Hepp-kupa győztes Budafokot, a TF-BP pedig "elkapta" a Nyíregyházát. A MAFC simán nyert a BKG otthonában, lépéselőnybe került, az "alsóbb régiókban" a Nagykőrös a Salgótarján kárára vetett véget hosszú, 10 meccses vereségsorozatának. A zöld csoportban a Bonyhádé volt az elmúlt hét: az eddig elég visszafogottan teljesítő alakulat előbb a Ceglédet, majd 2 napra rá szédületes negyedik negyeddel a szolnoki fiatalokat is legyőzte. Az Eger parádés első félidei játékával verte a Tiszaújvárost - a Győr a debreceni fiatalokat, a Pápa pedig remek második félidőt teljesítve a SMAFC-ot győzte le simán.

Bajai Bácska FKE - Budafok 104-83

A Hepp-kupa négyesdöntőjében résztvevő két gárda összecsapásán a sorozatot a 4. helyen záró Baja a nyitó etap közepére 19-7-re elhúzva valósággal állva hagyta a friss Hepp-kupa győztes Budafokot. Nagy dobópárbaj mellett állandósult a hazaiak 10 pont körüli előnye, amely a félidő hajrájában 18-ra nőtt, végül 14 pontos "fórral" térhetett pihenőre a Goldring József (33/24 pont, 6 lepattanó) és Jakab Péter (22/12 pont, 5 lepattanó) jóvoltából az első félidőben szenzációsan (7/11 63,63%) triplázó Baja. A második félidőt keményebb védekezéssel, koncentrált játékkal, 6-0-lal kezdve hosszú idő után 10 ponton belülre került az elsősorban Varga Dániel (24 pont, 9 lepattanó), Kovács Soma (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Horváth Márton (10-10 pont - 5/5 mezőnyből - és lepattanó) találataira építő Budafok. Időkéréssel rendezték soraikat a hazaiak, a friss Hepp-kupa győztes pedig a végére belefáradt a hazaiak üldözésébe, így végül simán, 21 ponttal nyert a Baja, amelynek magabiztos sikeréért a tripla-dupla közelében járó Pongó Martin (13 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz) és Milos Vukicsevics (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) is igen sokat tett.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - PVSK-Cargate 86-67

A második negyedet leszámítva a hazaiak Guntis Sipolins (18 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Völgyi Marcell (16 pont, 4 lepattanó), Szabó Péter (15/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 12 gólpassz), Madár András (14/12 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Füzi Róbert (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játéka révén győzték le 1 híján 20 ponttal a Bíró Levente (14/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Veljko Dragasevic (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Alekszej Carev (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaira támaszkodó pécsi fiatalokat.

Budapesti Honvéd SE - MEAFC-Miskolc 89-62

A kiegyenlített nyitó etapot 2 ponttal még "elvitte" a Homoki Donát (17 pont, 9 lepattanó), Takács Dániel (15/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Kozák Márton (10/6 pont, 5 eladott labda) kosaraira építő vendég miskolci gárda. A két középső szakaszban azonban a Honvéd egységes csapatjátékot nyújtva, jóval pontosabban, gyorsabban játszva, s hatékonyabban védekezve, összesen 33 pontot verve ellenfelére Pintér Dávid (14/6 pont, 8 lepattanó), Horváth Ákos (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Tichov Dominik (11/3 pont), Stefán Dávid (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Kopácsi Ákos (10/3 pont, 3 lepattanó) és Halász Ákos (10/3 pont, 5 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

Vasas Akadémia - MTK-Elite Basket 78-67

Az első félidőben egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, szünetre 16 pontos előnyt szerzett az Andrássy Géza (21/12 pont, 7 lepattanó)-Moravcsik Áron (11/3 pont, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Kelenföldi Domonkos (11 pont, 7 lepattanó)-Debreceni Dániel (10 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette Vasas. A térfélcsere óriási fordulatot hozott: Takács András (19 pont, 10 lepattanó), Jakab Péter (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4-4 gólpassz és eladott labda), Szatmári Zsombor (12/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Nagy Szabolcs (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodva, egy 19-4-es hét és fél percet "repesztve" 1 pontra feljöttek a törökbálintiak - sőt, a negyed utolsó percében egalizáltak is, ám a záró etap 2 pontos hazai vezetésről indult. Ennek elején Andrássy parádés megmozdulásaival egy 12-2-es bő 4 percet "kivágva" 12 ponttal elléptek a vendéglátók, s bár 6 pontra még feljött a szívósan küzdő MTK, a Vasas folytatni tudta győzelmi sorozatát.

Nagykőrösi Sólymok KE - Salgótarjáni KSE 78-67

10 meccses vereségsorozatot zárt le a Nagykőrös Dobos László (23 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) remek visszatérésével, akinek Lakosa Ákos (20 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Fehér Péter (15/6 pont, 6 lepattanó) személyében hatékony segítői akadtak. Szünetre 7 pontos előnyt szerzett a Nagykőrös, ám a harmadik negyedben Sömenek Martin (13/9 pont, 11 lepattanó), Dominik Herendic (13 pont, 4 eladott labda) és Nshimba Joel (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével ledolgozta hátrányát a Salgótarján. A záró etap közepén 63-63-nál egy Dobos-duplával, majd Fehér két triplájával egy 8-0-lal ellépett, eldöntötte a meccset a maga javára a Nagykőrös, s játékosai 10 vereség után újra győzelemnek örülhettek.

TF-BP - Hübner-Nyíregyháza BS 94-86

Két játékosnak, a Nyíregyházáról a TF-hez szerződő Czura Attilának, valamint a fordított utat bejáró Szobi Dánielnek különleges lehetett a találkozó, amelyen remek második negyedének, valamint Tomiszlav Ivosev (28/9 pont, 12 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), a remeklő Czura (26/3 pont, 11 gólpassz), a mezőnyből hibátlanul dobó Beák Gábor (14/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla, 5/7 büntető), s a szintén kiváló dobóformát kifogó Kerkai Ákos (13/9 pont - 2/2 dupla, 3/4 tripla -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) remek teljesítményének köszönhetően szünetre 13 pontos előnyt szerzett, s a negyedik negyed közepéig tartotta is a 15 pont körüli előnyét a TF-BP. A hajrában egy 12-3-as rohammal 6 pontra feljöttek a Bryton Hobbs (30/6 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Tóth Gergely (26/3 pont, 8 lepattanó)-Bus Iván (18/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) trió ponterősségére építő vendégek. A végén azonban 8-ból 7 büntetőt értékesítve nyertek a hazaiak, így megszakították a Nyíregyháza 8 meccses győzelmi sorozatát. A Nyíregyháza ugyan 38-31-re megnyerte a lepattanócsatát, ám a hazaiak sokkal jobb triplázásuk (9/23, 39,13%, ill. 4/23, 17,39%) révén ellenfelük fölé kerekedtek.

BKG-Príma SE - MAFC 56-85

Az első félidőben szerzett 14 pontos vezetésének, jó védekezésének - 60 pont alatt tartva a jórészt Nagy Botond (18/12 pont, 4 lepattanó), Hegedűs Attila (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 blokk) és Nagy Simon (10/6 pont, 5 lepattanó) kosaraiban bízó BKG-t -, no meg Ryan Richmond (20/12 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Csapai Péter (20/6 pont, 6 lepattanó), Katona Bence (16/12 pont) és Tóth Péter (12/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) eredményes, jó játékának köszönhetően győzött a vártnál jóval simábban a MAFC Szigetszentmiklóson.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Ceglédi KE 87-81

Már az első félidőben is jól tartotta magát a 12. helyen álló Bonyhád az éllovas, s a múlt hét végén Hepp-kupa bronzérmet szerző Cegléd ellen, de a szünetben 3 ponttal a Fekete Viktor (23/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Hegedűs Gergely (16/6 pont), Nárai Bence (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Kovács Bálint (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira támaszkodó éllovas Cegléd állt jobban. Térfélcsere után a hazaiak pontosabban kosaraztak - elképzelhető, hogy a múlt hét végi két mérkőzés azért kivett az éllovas Cegléd játékosaiból, s ez megmutatkozott a második félidőben, így a Bonyhád Patrik Maskaljevic (19/6 pont, 4 lepattanó), Pupp Bence (17/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Tömösváry Máté (15/9 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda) és Dorogi Gergő (14/9 pont, 3 lepattanó) vezérletével fordított, s a kritikus helyzetekben rendre újítva nyert is.

KTE-Duna Aszfalt - Omnia Pub&Food Békés 84-69

Molnár Dániel (19/6 pont, 5 eladott labda), Chester Lewis (15/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Plézer Gábor (12/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Varga Balázs (10 pont, 6 lepattanó) jóvoltából szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve győzték le a kecskeméti fiatalok a játékot szünet után a Danijel Krsztics (24/15 pont, 3 lepattanó)-Koma Dániel (18 pont, 3 eladott labda) kettős jóvoltából kiegyenlítetté tevő viharsarki legénységet.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Szolnoki Olajbányász U23 85-84

Az első félidőben úgy tűnt, sokat kivett a Bonyhádból a két nappal korábbi Cegléd elleni bravúr. A szolnoki fiatalok szünetig elsősorban Csák Bence (26/18 pont), Pallai Tamás (16/6 pont, 4 lepattanó) és Taiwo Samuel (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) révén 15 pontos előnyt szereztek, amelyet a nagy dobópárbajt hozó harmadik etapban 1 ponttal még növelni is tudtak. A záró negyedben aztán hihetetlen hajrát produkált a Pupp Bence (23/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Patrik Maskaljevic (19/6 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Baki Sándor (15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Dorogi Gergő (10 pont, 12 lepattanó) "négyesfogat húzta" Bonyhád, amely fokozatosan csökkentette hátrányát a támadásban elbizonytalanodó szolnoki legénységgel szemben, s a végén Pupp 2+1-es akciójával meg is nyerte a találkozót, két nap alatt két bravúros győzelmet aratva.

Concordia Motax KC Pápa - SMAFC 100-72

Félidőben 2 ponttal még a Czukor Bence (27/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Kovács Benedek (12 pont, 3 lepattanó) és Márkus Tamás (10/3) találataira alapozó vendég soproniak vezettek, ám a szünet után parádés, egy 25-7-es 6 percet "repesztve" a lepattanózást 40-25-re megnyerő hazaiak Sonyák Béla (22/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Murai Gábor (17/3 pont, 8 lepattanó), Balla Péter (14 pont, 5 lepattanó), és Burai Róbert (13/3 pont) vezérletével eldöntötték a maguk javára a találkozót a záró etapra védekezésben teljesen széteső soproniakkal szemben.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - DEAC U23 111-81

Az első három negyedben Csaba György (25 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Domsitz Márton (23 pont, 9 lepattanó, 3 blokk), Rátvay Tamás (18/12 pont, 8 lepattanó), Berneczei László (16 pont, 9 lepattanó) és Gáll Dominik (12/6 pont) eredményességére építve, egyértelműen kézben tartva a játék irányítását, nagy kedvvel és fölényben játszva mért 30 pontos verést a győri együttes a Tóth Bence (24/15 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Asszú Ádám (22/9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette debreceni fiatalokra.

EKE Eger KOK - Tiszaújvárosi Phoenix KK 80-67

Menekül az Eger, amely a parádés, 32-11-re megnyert első negyedére, valamint Máté Balázs (24/18 pont, 5 lepattanó), Szabó Martin (18/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Róbert (10 pont, 7 lepattanó) és Papp Bendegúz (10 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) pontjaira alapozva győzte le biztosan a szünet után Pöstényi Zoltán (23/12 pont, 5 lepattanó), Kiss Balázs (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Lajsz Gergő (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) jóvoltából magára találó Tiszaújváros együttesét.

Omnia Pub&Food Békés - Pécsi NKA 71-92

Minden negyedet megnyerve arattak egyértelmű, sima győzelmet a Meleg Gergő (18/3 pont, 11 lepattanó)-Aleksza Dobrijevics (18 pont, 6 lepattanó)-Rátvay Balázs (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Benke Krisztián (10/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) kvartett vezette, a lepattanócsatát 44-30-ra megnyerő pécsi fiatalok a Koma Dániel (18 pont, 3 lepattanó), Lógár Bence (11 pont, 9 lepattanó) és Danijel Krsztics (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) kosaraira támaszkodó Békés otthonában.