Férfi NB I B: Nem hibáztak a dobogósok a piros csoportban
04
2020
2020. február 4.  |  18:00
"Ellépni" látszik a mezőnytől a Nyíregyháza-MAFC-Budafok trió a férfi másodosztály piros csoportjában. A dobogós pozícióban található hármas közvetlen üldözői közül a Veszprém és a Salgótarján is kikapott. Tovább "kapaszkodik" a Vasas, a Baja pedig kosarakban gazdag összecsapáson verte a BKG-t. A zöld csoportban a hétközi fordulóban szabadnapos Vásárhelyi Kosársuli "elkapta" a fáradtabb Pécsi NKA együttesét, az Óbuda és az Újpest is félidei hátrányból fordítva győzött a szolnoki fiatalok, illetve a SMAFC csapata ellen. 100 pont fölé jutva nyert a Cegléd Békésen, a Tiszaújvárosnak és a DEAC U23-as gárdájának 75 pont is elég volt a győzelemhez Kecskeméten, illetve Egerben.

Hübner-Nyíregyháza BS - PVSK-Cargate 106-69

Az éllovas Nyíregyháza a papírformának megfelelően fölényesen verte a 13. helyen álló pécsieket. A hazaiak Mokánszki Máté (10-10 pont és lepattanó), Bryton Hobbs (24/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Sitku Márton (17/12 pont, 5 gólpassz), Vaskó György (11/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Dancsecs András (11/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) eredményessége, valamint a pont nélkül maradó, ám 6 lepattanója mellett 14 gólpasszt kiosztó Bus Iván szervező munkája révén szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A Kocsis Zalán (16 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Laufer Gergely (13/6 pont, 3 lepattanó) és Popadic Miljan (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet) pontjaira építő vendég pécsiek szünet után ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de az éllovas fölényes győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Salgótarjáni KSE - MTK-Elite Basket 78-88

A középmezőny elején és végén tanyázó két csapat hullámzó és fordulatos csatája a záró etap elején dőlt el - meglepetésre a 11. helyen tanyázó vendégek javára az 5. helyen álló nógrádiak otthonában. A nyitó szakasz a papírformának megfelelően alakult, 8 ponttal a nagyrészt Boinitzer Dávid (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Sömenek Martin (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó), Dominik Herendic (13 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett 5 eladott labda, 11 gólpassz) és Berkics Bence (11/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) találataira alapozó hazai gárda vezetett. Szünetben már a vendégeknél volt az előny, méghozzá egy triplányi, a záró etapra pedig döntetlennel fordultak a felek. Ennek első felében, egészen pontosan a 32. és a 35. perc között mért "döntő csapást" egy 12-3-as roham formájában a Farkas Dániel (26/21 pont, 5 lepattanó)-Jakab Péter (22/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz)-Takács András (22/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)-Nagy Szabolcs (11/9 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette MTK a hazaiakra.

Budapesti Honvéd SE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 86-78

A két rossz passzban lévő csapat találkozóján első lépésben nem segített az edzőváltás a Veszprémnek, igaz a csapat kispadján e meccsen debütáló Nikola Lazics a három távozó miatt jóval szűkebb rotációval dolgozhatott, mint lemondó elődje, Mérész Csaba. Igaz ugyan, hogy a nagyrészt Michael McCall (24/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Madár András (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Czirbus József (14 pont) és Medve Máté (10/3 pont, 8 lepattanó) pontjaira támaszkodó vendégek a második etapban mutatott remek támadójátékuk révén 4 pontos előnnyel térhettek pihenőre, de a találkozó másik három negyedében összességében jobban, pontosabban játszó Honvéd Horváth Ákos (25/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Halász Ákos (15/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Stefán Dávid (11 pont, 7 lepattanó) vezérletével győzött, így a Honvéd 4 mérkőzéses vereségsorozata megszakadt, a veszprémieké 7 meccsesre nőtt.

Vasas Akadémia - MEAFC-Miskolc 91-75

Minden negyedet megnyert, így folytatta remek menetelését az ezúttal a rendkívül hatékonyan játszó Sólyom Botond (26/12 pont - 9/11 mezőnyből -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Andrássy Géza (21/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), továbbá Boros Márk (14 pont, 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Kelenföldi Domonkos (11/3 pont, 7 lepattanó) és Debreceni Dániel (10 pont, 7 lepattanó) kosarai, valamint a 8 gólpasszt "kézbesítő" Moravcsik Áron irányító játéka révén a Vasas. A vendégeket elsősorban a sérüléséből visszatérve a tripla-duplától 2 gólpasszal elmaradó Austin Thornton (23/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), továbbá Takács Dániel (16/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Lippai Szabolcs (11 pont, 4 lepattanó) és Kozák Bertalan (10 pont, 7 lepattanó) próbálta több-kevesebb sikerrel versenyben tartani.

Nagykőrösi Sólymok KE - Budafok 77-79

Három és fél perccel a befejezés előtt jókora meglepetés lógott a levegőben - úgy tűnt, az akkor 76-72-es előnyben lévő, Lakosa Ákos (18 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz)-Fehér Péter (17/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda)-Mácsai Károly (12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette sereghajtó hazai gárda "elkaphatja" a harmadik helyen álló Budafokot. Az elsősorban Jilling László (16/9 pont, 4 lepattanó), Varga Dániel (15 pont, 9 lepattanó) és Kovács Soma (14/9 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó vendégek azonban a végjátékot 7-1-re nyerve a maguk javára fordították az összecsapást.

TF-BP - MAFC 81-103

A két középső szakaszban egyértelműen rákényszerítve akaratát a hazai gárdára folytatta menetelését az ezúttal Tóth Péter (25/12 pont - 4/5 tripla -, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) Ryan Richmond (21/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz), Harazin Tamás (21 pont, 4 lepattanó) és Bordács Soma (12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) eredményes, jó játékára, továbbá a 41-29-re megnyert pattanózásra és a főleg idegenben kiváló, 50% fölötti (9/17, 52,9%) triplázásra alapozó MAFC. A TF-BP együttesétől ezúttal egyedül Czura Attila (23/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) nőtt föl igazán a feladathoz. A több mint 23 pontot és közel 14 pattanót átlagoló Tomiszlav Ivosevet (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) zónájával "féken tartotta" a MAFC, s rajtuk kívül csupán Karosi Gergely (11/6 pont) jutott 10 pont fölé hazai részről.

Bajai Bácska FKE - BKG-Príma SE 102-93

A második negyed közepén 10 ponttal állt jobban a Nagy Botond (35/21 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda)-Nick Allen (24 pont, 7 lepattanó)-Armaghani Ármin (20/6 pont, 8 lepattanó) trió tagjainak ponterős játékára alapozó BKG. A félidő hajrája egyértelműen a vendéglátó bajai gárdáé volt, amely egy 16-0-t "repesztve" fordított, és a harmadik negyedre is lendületben maradt, így egységes csapatmunkával, Goldring József (23/15 pont, 4 lepattanó), Jakab Péter (20 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Milos Vukicsevics (16 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Nagy Dániel (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és dr. Ágfalvi Bálint (13/6 pont 12 perc alatt) jó és eredményes játéka révén 15 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. A BKG sem fel, sem pedig a bőrét olcsón nem adta, s a hajrára 3 pontra megközelítette a hazai együttest. A végjátékban viszont egy 7-2-vel eldöntötte a kosarakban gazdag meccset a maga javára a Baja.

Omnia Pub&Food Békés - Ceglédi KE 90-103

Látványos összecsapáson, a páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Tóth Zoltán (24/12 pont, 3 gólpassz), Darren Miller (24 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), Fekete Viktor (19/6 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Nárai Bence (15 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) ponterősségének köszönhetően győzte le a Cegléd a nagyrészt Danijel Krsztics (29/9 pont, 3 szerzett labda), Koma Dániel (14 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Norbert (11/9 pont, 6 lepattanó) és Lógár Bence (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira támaszkodó viharsarki együttest.

Vásárhelyi Kosársuli - Pécsi NKA 84-73

Az első három negyedet szűken megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva használta ki a pattanózást 42-28-ra megnyerő hazai együttes Kelemen Balázs (19/9 pont, 10 lepattanó), Hargitai Krisztián (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Pavlovic Vuk (15 pont, 7 lepattanó) és Molnár Bence (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével, hogy mivel a hétközi fordulóban szabadnapos volt, frissebb, pontosabban játékra volt képes ellenfelénél. A találkozót megelőzően még az élen álló pécsiek részről leginkább Meleg Gergő (22/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Vanja Vukas (14/6 pont), Fülöp Zsombor (11/3 pont), Aleksza Dobrijevics (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Benke Krisztián (10 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) nehezítette meg a Hódmezővásárhely dolgát.

EKE Eger KOK - DEAC U23 67-75

A páratlan negyedek kiegyenlítettek voltak, a páros etapokban valamivel pontosabban játszva tudott Pollák Balázs (19/6 pont, 3 lepattanó), Opre Roland (15/3 pont, 8 lepattanó), Várbíró Gergő (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Balázsi Soma (10/6 pont, 6 lepattanó) kosaraira építve nyerni a DEAC U23-as együttese a Papp Bendegúz (15/6 pont), Máté Balázs (14/6 pont, 8 lepattanó)-Szicsák Bence (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette egri gárda otthonában.

Óbudai Kaszások - Szolnoki Olajbányász U23 78-61

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre 11 pontos előnyt szereztek Kókai Dávid (11/6 pont, 4 eladott labda), Frank Áron (10/6 pont, 3 eladott labda), Csák Bence (9/9 pont, 6 lepattanó) és Taiwo Samuel (8 pont, 13 lepattanó) pontjai és mezőnymunkája révén a szolnoki fiatalok. Térfélcsere után már egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült: az Óbuda Steve Rosemond (25/6 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett labda), Ondima Olivér (13 pont, 5 lepattanó), Bencsik Barnabás (11/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Bea Gergely (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével már a harmadik negyedben fordított, s végül biztosan nyert.

Újpest-MT - SMAFC 75-71

A félidőben úgy tűnt, megszakad a SMAFC rossz sorozata: a soproniak remek támadójátékukra - közel 50 pontot szereztek az első félidőben -, azon belül pedig jórészt Soós Bence (19/12 pont, 4 gólpassz), Bakk Krisztián (17/9 pont, 6 lepattanó) és Márkus Tamás (14/9 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) ponterős játékára építve 10 pontos előnyt szereztek szünetig. A harmadik negyedben parádéztak a hazaiak, s remek csapatmunkával 27 pontot szerezve, elsősorban Nagy Krisztián (19/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), dr. Franczva Ádám (17/6 pont, 5 lepattanó), Darion Rackley (15/6 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), valamint Joó Tamás (10/3 pont, 8 lepattanó) jóvoltából 7 pontos előnnyé alakították a szünetbeli 10 pontos hátrányukat. A záró etap elején 3 pontra feljött a SMAFC, de ezt követően egy 5 pont körüli előnyt állandósítva a hazaiak nyerték a találkozót, így a SMAFC rossz sorozata ezúttal sem szakadt meg.

KTE-Duna Aszfalt - Tiszaújvárosi Phoenix KK 70-75

Szinte végig szoros összecsapást nyert meg a záró etap közepén 8 ponttal ellépve a légiósa, Jake Martin nélkül Szilasi Bence (20/15 pont, 3 lepattanó), Pöstényi Zoltán (14/9 pont, 5 lepattanó) és Lajsz Gergely (9 pont, 6 lepattanó) vezérletével a Tiszaújváros. A hazaiakat nyilván nem igazán vigasztalja, hogy Chester Lewis (28/9 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) személyében ők adták a mezőny legeredményesebb játékosát. Ő azonban eléggé magára maradt a pontszerzésben, kecskeméti részről rajta kívül csak Molnár Dániel (10 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) "termelt" két számjegyű pontot.