Női Amatőr: A piros csoportban az Ajka, a zöldben a Nagykanizsa nyert rangadót
05
2020
2020. február 5.  |  14:15
A korábbi válogatott Zsovár Orsolya kosarával nyert rangadót a PINKK otthonában az Ajka a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, amelyben a veretlen éllovas BKG a harmadik negyed hajrájában csak 2 ponttal vezetett a BEAC fiataljai ellen - végül csaknem hússzal nyert. A hét közben egymással összecsapó MTK és a Sportdarázs is 1-1 győzelemmel és vereséggel zárta a hetet. A zöld csoportban a szekszárdi fiatalok ígéretesen kezdték a rangadót Nagykanizsán, de a második félidőben fölényben játszó hazai csapat örülhetett. A Baja is remek első negyedet produkált az éllovas TFSE II ellen, ám végül mégis 30 pontos fővárosi siker született. Az alsóházi rangadón az ELTE-Fortis simán nyert Tatán, a szolnokiak pedig a Pilis otthonában arattak értékes győzelmet.

MTK-Budapest - Sportdarázs 64-47

Szoros első félidőt követően a másodikban már egyértelműen fölényben játszva, minden negyedet megnyerve győzte le Gróf Tímea (22 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Pál Szandra (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz), Koch Dóra (12 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) és Munkácsi Enikő (10 pont, 11 lepattanó, 4 blokk) eredményes, jó játékával az MTK-Budapest a soproni együttest. A vendégektől egyedül Pfeiffer Virág (15/9 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé. A legnagyobb különbség a pontokon kívül a gólpasszokban alakult ki a felek között, e tekintetben 22-10-re múlta fölül az MTK a Sportdarázs együttesét.

Széchenyi KA Győr - Csata DSE 48-68

Az igen mutatós dupla-duplát elérő Biczó Laura (22 pont, 16 lepattanó), valamint Baffy Fanni (12 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) találataira építő vendéglátó győri csapat egy félidőn át tudta tartani a lépést a Csatával. A vendégek Radócz Fanni (19/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Mányoky Réka (11/9 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Boros Júlia (11/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével, remek harmadik negyedet produkálva végül 20 ponttal győztek.

MAFC - MTK-Budapest 80-71

Az első félidőben megszerzett 11 pontos vezetésének, nagyrészt Aradi Zsanett (21 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Hercze Szandra (14/9 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Munteán Lili (13/9 pont - 3/3 tripla -, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Szabó Vivien (12/6 pont, 6 lepattanó) és Horváth Enikő (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) eredményességének, valamint a remek (11/20, 55%) triplamutatójának köszönhetően nyerte meg a MAFC a fővárosi derbit az elsősorban Koch D. (21/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Szeitl Vanessza (16/9 pont), Gróf T. (14 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Munkácsi E. (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosaraira támaszkodó MTK ellen.

PINKK SE - Ajka 73-75

Hullámzó, fordulatos, a hajrában pedig a végletekig kiélezett rangadót nyert meg Zsovár Orsolya (19/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Szabó Petra (18 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Kalocsai Dorina (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Székely-Horváth Zsuzsanna (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével az Ajka a Jáhni Zsófia (19/3 pont, 8 lepattanó)-Szűcs Lilla (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Laura (9/9 pont) trió vezette PINKK otthonában. A mérkőzés végén, talán mondhatjuk, hogy a tapasztalat, a rutin, s annak megtestesítőjeként Zsovár döntött a közelmúltban Baranyában szép sikert elérő, a Hepp-kupát megnyerő Ajka javára.

NKA-Pécs-PEAC - DEAC DSI 79-66

A Göttlinger Anna (20/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Foltin Blanka (20 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda)-Nagy Lili (11/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda. 4 gólpassz) hármas vezetésével a debreceniek a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor egy 9-2-es "részhajrával" 9 ponttal elléptek a pécsiek. A negyed hajrájában még 5 pontra feljött a DEAC. A Milica Vojinovics (17/6 pont, 5 lepattanó), Varga Eszter (15 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Ilina Selcova (13 pont), Hegedűs Rebeka (11/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Szűcs Luca (10/6 pont, 6 gólpassz) kosaraira építő vendéglátó együttes záró szakasz elején bemutatott 8-0-s rohamára azonban már nem volt érdemi válaszuk a debrecenieknek.

Tatabányai KC - Sportdarázs 51-69

A 19-6-ra megnyert második negyednek, valamint elsősorban Varga Alíz (24 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) és Bakó Patrícia (10 pont 4 lepattanó) találatainak, no meg a 49-36-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a vendég soproni együttes. Hazai részről Kaluha-Guti Alexandra (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Pusztai Sára (11/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) jelentette a legtöbb veszélyt az ellenfél kosarára.

BKG Príma Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 73-54

Esélyeshez méltó kezdéssel 10 pontos előnyt szerzett a nyitó etapban az ezúttal a Camesha Davis (13/6 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Aldazabal Laura (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Czirják Noémi (9/9 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) trió vezette veretlen éllovas BKG. Ezt követően azonban rendezték védekezésüket a BEAC fiataljai, akik a kiegyenlített második etap után egy 12-5-ös hat és fél percet produkálva elsősorban Mérész Beatrix (14 pont, 4 lepattanó) és Tóth Franka (11 pont, 6 lepattanó) találatai révén 2 pontra feljöttek. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett belőlük, a negyed hajrájában a hazaiak egy 12-4-es rohammal visszaállították a 10 pontos különbséget, ezzel megtörték a fővárosi együttes ellenállását, s a záró etapot egy 10-0-s 4 perccel kezdve "lerázták" magukról a szívósan küzdő riválist.

Szombathelyi Egyetem - Szegedi KE 68-40

Minden negyedet megnyerve aratott a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet Jakubovics Dóra (17 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Püspöki Lotti (16 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda, 3 gólpassz) és Szabó-Haklits Zsuzsanna (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével a Szombathely a nagyrészt Perényi Lídia (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda), Váradi Nóra (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 20 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) és Ódry Krisztina (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett, 9 eladott labda) találataira építő szegediek ellen.

Kanizsai Vadmacskák SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 74-61

Sokkal jobban, határozottabban kezdték a dobogósok rangadóját a találkozón elsősorban Liszkai Rebeka (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Miklós Melinda (11 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda), Holcz Rebeka (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Horváth Dóra (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira támaszkodó szekszárdi fiatalok, akik a 8. percben 23-8-ra vezettek. Ezt követően azonban rendezte sorait a Nagykanizsa, amely egy 7-0-s rohammal zárta a nyitó etapot, majd a kiegyenlített második 10 percet követően, szünet után a Baa Dominika (28 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett, 7 eladott labda)-Fuisz Viktória (20/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Budai Dorina (12 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezetésével egyértelműen magához ragadta a játék irányítását, s végül 13 ponttal nyerte meg a két roppant gyengén (1/10, ill. 1/21) triplázó csapat rangadóját. A hazaiak a büntetőzésükre (13/31, 41,9%) sem lehetnek igazán büszkék, igaz, több lepattanót (43, ill. 37) és labdát (19, ill. 15) szereztek, és kevesebbet (20, ill. 27) adtak el.

Tatai SE - ELTE Fortis 46-86

Az alsóházi rangadón az első három negyedben - különösen a 36-3-ra nyert harmadik etapban - fölényben játszva, egységes csapatjátékkal, Stekler Kamilla (18 pont, 17 lepattanó, 2-2 szerzett labda, blokk és gólpassz), Simoncsik Petra (15 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Kiss Anna (14 pont, 6 lepattanó), Szakolczi Dorka (10 pont, 5 lepattanó), Nagyi Tímea (10 pont, 3 lepattanó) és Szabó Zsanett (10 pont, 3 eladott labda) pontjai révén simán nyertek a vendégek a Rozsics Teodóra (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Czompó Cintia (10 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével a záró etapot megnyerő Tata otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KA 96-71

A páratlan negyedekben nemhogy felnőtt a feladathoz, hanem azokat, ha szűken, de meg is nyerte az Opitz Kitti (18/3 pont, 3 szerzett labda)-Gedó Luca (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Tóth Fruzsina (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda) trió vezette vendég Kiss Lenke KA. A páros szakaszokban nagy fölényben játszó, a lepattanócsatát 49-29-re nyerő hazaiak azonban Farkasinszki Orsolya (21 pont, 15 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Borza Laura (19/6 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Ványi Virág (14 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Karakó Dorina (12 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) eredményessége révén összességében biztosan nyertek.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Törekvés SE 67-75

Rendkívül változatos, hullámzó meccsen Frindt Nikolett (20 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kecskés Karina (13/9 pont, 3 szerzett labda), Kababik Bianka (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ocsenás Flóra (10 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) találatai révén három negyed után 10 ponttal még a páratlan negyedekben jóval pontosabban, hatékonyabban kosarazó diósgyőri fiatalok álltak jobban. A páros etapokban viszont egyértelműen a vendég Törekvés törekvései érvényesültek. A negyedik negyed közepére a Széky Anna (17/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-Dobos Kira (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Harangi Barbara (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette fővárosiak 4 pontosra csökkentették a hátrányukat, az utolsó bő 4 percet pedig sokkal jobban bírva a diósgyőri fiataloknál, azt 16-4-re nyerve a maguk javára fordították a találkozót.

Bajai NKK - TFSE II 52-82

Remekül kezdve egy negyed után 8 pontos előnyben volt a nagyrészt Kucsora Réka (21/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) és Pap Regina (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) kosaraira támaszkodó negyedik Baja a veretlen TF II elleni rangadón. A második negyedtől a fővárosiak átvették a játék irányítását, és Bernáth Réka (28/12 pont, 7 lepattanó), Vörösházi Jázmin (20/12 pont - 4/4 tripla -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) ponterőssége, valamint Angyal Nikolett (10-10 pont és lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) mezőnymunkája révén egészen simán, 30 ponttal nyerték a találkozót. A fölényes TF-sikerben jelentős szerepe volt a fővárosiak által 53-33-ra megnyert lepattanóharcnak, valamint annak, hogy a vendégek sokkal jobban (3/31, 9,67%, ill. 11/23 47,8%) dobták a hárompontosokat.

Pilis Basket - Szolnoki MÁV SE 47-58

A szünetig szerzett 13 pontos előnyének, valamint Baczuk Virág (20/3 pont, 3 szerzett labda) és Donkó Anna (14/9 pont) eredményességének köszönhetően tudtak nyerni a szolnokiak a Hegyi Hanna (14/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Hidas Réka (10/6 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Imre Nóra (10 pont, 5 lepattanó) trió vezette Pilis otthonában. Döntő volt, hogy amíg a hazaiak 20, addig a vendégek csak 11 labdát adtak el.