Mindkét válogatottunk kikapott a Szent István Kupa második napján
31
2020
2020. január 31.  |  19:23
A Szent István Kupa második napjának első mérkőzését újra U16-os A válogatottunk vívta, az ellenfél ezúttal az a kínai csapat volt, amely tegnap 22 ponttal, 94-72-re verte a Real Madridot. Hozzá kell tenni, hogy Iránhoz hasonlóan Kína is (jórészt) egy évvel idősebbekkel szerepel a tornán.

A mieink Csuti Kornél és Csendes Péter vezérletével jól kezdtek, tartották a jó kezű kínai alakulatot. Hol az egyik, hol a másik együttes vezetett 1-2 ponttal, végül Kertész Dávid kosarával egál volt az első negyed (17-17). A második felvonásban Horváth Ádám és Fekete Csongor pontjaival továbbra is teljesen kiegyenlített mérkőzést vívtunk az ázsiaiakkal. A túloldalon Xinrui Wang volt megállíthatatlan, összesen 26 ponttal, közte 5/10-es triplamutatóval zárt. Csuti és Safranka Márton kosaraival fordítottunk, újra a kínaiak jöttek, Csendes duplája pedig mindössze 2 pontos kínai előnyt jelentett a félidő végén (31-33).

A fordulást követően az előbb említett Wang (volt egy másik is), illetve Feng révén 10-0-val nyitott Kína, először a meccs folyamán nagyobb különbség alakult ki (31-43). Kovács Levente szórt gyorsan 5 pontot, de Wanggal nem lehetett mit kezdeni ebben a periódusban, lényegében egymaga növelte 16 pontra a távolságot Kelemen Benjamin kosarai ellenére is (38-54). A játékrész vége Feng büntetőiről szólt, 20 pontos előnnyel várhatta Kína a záró felvonást (40-60). Az utolsó negyedben csak a különbség volt a kérdés: bár volt már 25 pont is a távolság (50-75), szépen tartottuk magunkat, és meg is nyertük ezt a játékrészt. Összességében 18 ponttal bizonyult jobbnak ellenfelünk (59-77).

Berényi Sándor: Nagyon hasznos meccs volt, bízom benne, hogy a megszerzett tapasztalatokat a későbbiekben kamatoztatni tudjuk! Három negyedben teljesen egál meccset tudtunk játszani Kínával. A második félidőben megtapasztalhattuk, hogy milyen intenzitással és agresszivitással játszik egy vb-re készülő csapat.

U16-os magyar A válogatott - Kína 59-77 (17-17, 14-16, 9-27, 19-17)

Magyar A válogatott: Kőházi 4, Csendes 6, Hajdu 2, Fekete 4, Csuti 11/3. Csere: Kertész 3, Meszlényi 5/3, Kovács 9/3, Safranka 6, Horváth 3/3, Kelemen 6.

Kína legjobb dobói: X. Wang 26/15, Feng 16, Luo 7/3, D. Ma 7.

U16-os B válogatottunk a tegnap duplahosszabbítást nyerő Stellazzurra Roma ellen lépett parkettre - az olaszok az iráni csapatot verték 116-110-re, ráadásul az utolsó mérkőzésen.

A találkozó elején fej-fej mellett haladt itt is a két együttes, ám az Adeola-Jocys-Innocenti trió által vezetett vendégek az első negyed végén megléptek a mieinktől (24-32). A második felvonásban jó ideig tartottuk a 10 pont körüli különbséget úgy, hogy minden pályára lépő hozzátette a magáét. Az utolsó bő két percet 10-0-ra nyerték Adeoláék, akik így 22 ponttal álltak jobban a nagyszünetben (35-57).

A fordulást követően több, 2005-ös születésű játékossal bíró csapatunk szépen helyt állt: Szabó Dániel és Hegedűs Brúnó pontjaival tartottuk magukat, így nagyságrendileg nem nőtt tovább a távolság, sőt - Major Bulcsú triplájával megnyertük a harmadik felvonást (57-76). A záró negyedben Halmai Dániel és Hegedűs pontjaival még tovább faragtunk a különbségen, volt már 12 pont is a távolság - végül 18 ponttal maradt el csapatunk a taljánoktól (76-94).

U16-os magyar B válogatott - Stellazzurra Roma 76-94 (24-32, 11-25, 22-19, 19-18)

Magyar B válogatott: Halmai 12/6, Major 13/6, Szalay 4, Szabó 12, Hegedűs 14. Csere: Kégel -, Árva-File 4, Antalics 6, Udemezue 4/3, Lakatos 2, Szalczgruber 3/3, Rajnai 2.

A Stellazzurra Roma legjobb dobói: Adeola 28, Jocys 17, Innocenti 11.