Férfi NB I: A DEAC nyerte a keleti rangadót
2020
2020. január 25.  |  10:40

Parádés kezdéssel alapozta meg sikerét a rangadón a DEAC

Ezúttal Davis maradt ki a hat szolnoki légiós közül.

Sokat hibáztak az elején a csapatok. Moody szépségdíjas ziccere hozta az első pontokat, majd nem sokkal később hasonlóan látványos és eredményes megoldást hozott az amerikai irányító. Akitől aztán jött egy tripla is, így akár Moody – Szolnok 7-0 is állhatott volna a táblán. Drenovac ziccere után már nem tétlenkedett Potocnik mester, és a negyedik percben időt kért. Kovács Péter technikait kapott, a hatodik percben, 14-0 után Tucker köszönt be először a vendégektől. Úgy tűnt, erőre kapnak a piros mezesek, de aztán a nyolcadik percben, 22-6-nál újra szolnoki timeout következett. Omenaka is betalált, majd a debreceni kispad kapott technikait, de Jones elrontotta a büntetőt. 28-14-es állással zárult az első negyed.

Cakarun faragott a hátrányból, két és fél perc alatt visszajött tízre az Olajbányász, 30-20-nál időt is kért Kovács Adrián. A második negyed derekán 33-25-nél már benézett tízen belülre a kupagyőztes, amikor a kontrából érkezett Drenovac triplája. 38-32-nél megint hazai időkérés következett, 45-38-as állással mentek pihenőre a csapatok.

Bármivel próbálkoztak a szolnokiak, nem jutottak közelebb. Három perc után, 53-40-nél ismét időt kértek. A folytatásban állandósult a tíz pont körüli különbség, 65-56-ról indult a záró felvonás.

Két és fél perc után magához hívta övéit Potocnik. Próbálkozott becsülettel a vendég együttes, de a DEAC korán megszerzett előnyét már nem adta le. Mindig akadt valaki – hol Moody, hol Drenovac, hol Tóth –, aki a kritikus pillanatokban betalált, így összességében teljesen megérdemelt hazai siker született - írta a BB1.hu.

DEAC - Szolnoki Olajbányász KK 81-68 (28-14, 17-24, 20-18, 16-12)

Bajnokság, 17. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Nagy V., Ádám J. (Bogárdi J.)

DEAC: Moody 21/9, Somogyi 2, Harrison 10, Drenovac 17/9, Tóth Á. 13. Csere: Manigat 10/6, Bognár 4, Polyák -, Omenaka 4.

Szolnok: Jones 9, Kovács P. -, Tucker 15/9, Krisztics 4, Tóth N. -. Csere: Cakarun 19, Rudner 2, Price 12/3, Juhos 5/3, Csák -.

Maratoni meccset nyert meg Szegeden az Alba

Még Szegeden is Pethő Ákos másodedző meccselt a fehérvári kispadon.

Jókora csúszással indult a mérkőzés, mert a bemelegítésnél letörött az egyik gyűrű. Markovics és Csupkovics vezérletével a vendégek kezdtek jobban, a hatodik percben, 7-14-nél időt kért a Szeged. Egyre jobban kezdett távolodni a jól dobó fehérvári együttes, ám a Szedeák nem adta fel, és 9-18-ról 15-18-re visszakapaszkodott, Krapic nyolcadik pontja után az Alba-kispad kért szünetet. Az első negyed 19-22-es állással zárult.

A tizenharmadik percben 26-26-nál utolérte ellenfelét a vendéglátó, Curry triplájával pedig fordított is (34-33). 1:20 volt vissza a félidőből, amikor 36-41-nél az Alba, majd – miután Miliszavljevics betalált kintről – mindössze hat másodperc, amikor Szekulovics kért időt. Krapic kosarának köszönhetően 41-41-es döntetlennel fordultak a felek.

A nagyszünet után is fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Továbbra is izgalmas, jó meccs volt. A huszonnegyedik percben aztán időt kellett kérnie az Albának, mert 54-47-re megszökött a Szeged. 61-49-nél már túl is lépte a tízet a különbség. 61-56-ra visszajöttek Markovicsék, időt kért a Szedeák. Azonnal jött is Krapictól egy hármas. Amikor már mindenki elkönyvelte a minimális szegedi előnyt a harmadik negyed végén, a dudaszó pillanatában megint jött egy Krapic-trojka, így 68-64-ről indult a záró felvonás.

Alig másfél perc alatt, 6-0-val fordított az Alba. A Szeged kétségbeesetten futott az eredmény után. 2:10 volt vissza, amikor hosszas videózás után megadták Kerpel-Fronius dobását, ezzel újra egál lett (78-78). Csupkovics tripláját Markovics duplája követte, az utolsó percben időt kért Szekulovics, 78-83-nál. Curry visszahozta övéit háromra, Asbury azonban tiszta ziccert rontott. Govens dobhatott büntetőket, hibátlanul. Curry rontott, Ljubicsics pedig a legvégén még a kígyótérről is betalált, kialakítva ezzel a 80-88-as végeredményt - írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 80-88 (19-22, 22-19, 27-23, 12-24)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Papp P., dr. Mészáros B., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Szeged: Miliszavljevics 7/3, Curry 15/9, Vágvölgyi 6/6, Krapic 25/15, Asbury 22. Csere: Kerpel-Fronius G. 3/3, Kerpel-Fronius B. 2, Mayer -.

Alba: Ljubicsics 11/9, Guyton -, Markovics 19/3, Csupkovics 16/12, Csorvási 10. Csere: Govens 6, McDuffie 23/6, Molnár 3, Lukács -, Takács M. -.

Könnyedén győzött a Pécs

A javítás reményében fogadta hazai pályán a Pécs a Jászberényt a férfi élvonal 17. fordulójában. Dragan Alekszics, a hazaiak vezetőedzője el is mondta, hogy otthon már nem nagyon fér bele újabb hiba.

Ennek megfelelően igazi villámrajtot vett a PVSK, amely Ruják duplája után már 10-0-ra vezetett, Pantelics szerezte az első vendég pontokat közel négy perc elteltével. Eután zárkózott a Jászberény, Nelson közelije után már csak öt volt közte három perccel az első negyed vége előtt. Ezután is csak egyre közelebb jött a JKSE, Nelson elemében volt, 14-11 is volt már az állás. Egy kicsit innen még ellépett a Pécs, de Buzás még az utolsó másodpercekben elsüllyesztett egy hármast. 20-15.

Közel másfél perc telt el a második játékrészből, amikor Horti révén kosarat szerzett a PVSK, Pantelics válaszolt. Ezután érkezett egy Budimir tripla, egy Diggs dupla és egy Horti ziccer, tizenkettő volt a különbség, Miljan Csurovics pedig időt kért. Felváltva érkeztek a kosarak, nem mozdultak el egyik irányba sem a csapatok, majd Sulovics és Budimir pontjaival tizenhét lett közte. Erre jött még egy hármas Diggs-től, húsz lett közte. Ezután rohanóssá vált a játék, több hiba is becsúszott mindkét oldalon, végül Brbaklics utolsó másodperces hármasával megmaradt a húszpontos differencia a nagyszünetre. 49-29.

A fordulás után Brbaklics és Sulivocs kezdte meg a pontgyártást, majd Peringer volt eredményes, de Budimir révén megint jött a válasz. A negyed derekáig maradt is a húszpontos különbség, majd feljött tizenhatra a Jászberény, Dragan Alekszics kért időt (55-39). Jót is tett a kis pihenő, Smith közelije után huszonhárom lett közte, aztán Csirics is rápakolt kettőt, ezúttal a vendégek kértek időt. Egy per volt már csak hátra a harmadik negyedből, Ruják növelte a hazai előnyt, amire Nelson válaszolt és mint később kiderült, ez is volt az utolsó momentum a felvonásban. 68-43.

A záró etapot Kocsis Zalán nyitotta, majd Bíró is pontosan célzott. Alekszandrov szórt be egy hármast, Sulovics pedig ziccerezhetett a túloldalon. Fokozatosan küldte be a fiatalokat Dragan Alekszics, de így sem tudott zárkózni a JKSE. Bíró gyorsindítása után már meglett a közte harminc is, nem forgott veszélyben a Pécs tetemes előnye. A baranyai együttes végig vezetve, magabiztosan győzte le a Jászberényt - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - Jászberényi KSE 89-59 (20-15, 29-14, 19-14, 21-16)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Földházi T., Farkas G., Török R. (Fekete L.)

Pécs: Ruják A. 6, Diggs 15/3, Smith 13, Budimir 17/3, Sulovics 12/3. Csere: Bíró 12, Dragasevics 4/3, Popadics -, Csirics 2, Kocsis 4, Horti 4.

Jászberény: Nelson 13, Mészáros 4, Brbaklics 16/3, Alekszandrov 11/3, Pantelics 6. Csere: Ruják B. -, Buzás 5/3, Peringer 4.