Férfi NB I B: Lecsúszott a dobogóról a Vasas otthonában is kapituláló Veszprém
20
2020
2020. január 20.  |  19:30
A Nyíregyháza és a MAFC győzött, a Veszprém viszont újból kikapott az NB I B piros csoportjában, így a hullámvölgybe kerülő bakonyiak lecsúsztak a dobogóról, amelyre az MTK otthonában diadalmaskodó Budafok lépett föl. A TF-BP 30 pontos verést mért a BKG-ra, a Salgótarján pedig 33-ast az utolsó 15 percre "elfogyó" MEAFC-ra. A zöld csoportban a Pápa hosszabbítás után verte az Újpestet. Kezd magára találni a Győr és a Tiszaújváros, s ennek a Cegléd, illetve a SMAFC látta kárát. A Hódmezővásárhely a Békést, a Bonyhád a kecskemétieket verte nagy csatában, a pécsi fiatalok pedig remek záró negyedükkel arattak közel 30 pontos győzelmet a szolnokiak ellen.

MAFC - PVSK-Cargate 103-91

A bátran, veszítenivaló nélkül, jól játszó pécsi fiatalok Popadic Miljan (31/15 pont, 3 lepattanó), Alekszej Carev (17/12 pont), Bíró Levente (17 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), valamint Kocsis Zalán (13/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével szünetben még 2 ponttal vezettek, s a záró etap közepén is csak 6 pontos hátrányuk volt. A Ryan Richmond (27/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)-Tóth Péter (24/9 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Csapai Péter (14/6 pont, 4 lepattanó)-Katona Bence (12/6 pont, 3 gólpassz) négyes eredményességére építő, esélyes hazaiak csak a végjátékban kerekedtek a PVSK-Cargate együttese fölé.

Vasas Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 91-90

Azok után, hogy az első negyed közepén bemutatott egy 10-0-t, s 6 ponttal elhúzott a Vasas, gyakorlatilag üldözőversennyé alakult a találkozó. A második szakaszban volt, hogy feljött 2-re a Veszprém, ám a félidő hajrájában 10, szünetben pedig 8 pontos volt a túlnyomórészt Boros Márk (20/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Andrássy Géza (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Debreceni Dániel (15 pont, 3 lepattanó), Kelenföldi Domonkos (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Moravcsik Áron (12/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz) pontjaira támaszkodó pasarétiek előnye.

Michael McCall (20/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Madár András (19/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz), Medve Máté (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Völgyi Marcell (11 pont, 8 lepattanó) és Füzi Róbert (10/3 pont) vezérletével a vendég veszprémiek a szünet után is többször felzárkóztak, de a kritikus pillanatokban rendre újítani tudott a Vasas. A záró etap közepén egy 9-2-vel 10 pont fölé hizlalta előnyét a hazai gárda, amely bő három perccel a vége előtt 11-gyel "ment". Ekkor a Veszprém Völgyi vezetésével "eszement" hajrába kezdett, s egy 13-3-mal egyetlen pontra csökkentette a különbséget. Fordítani azonban nem tudott, így zsinórban az 5. vereségét szenvedte el - a Vasas pedig megkezdte a felzárkózást a középmezőnyhöz.

TF-BP - BKG-Príma SE 101-71

A 14. percben 41-20-ra vezettek a Tomiszlav Ivosev (34/3 pont, 21 lepattanó, 4 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz)-Czura Attila (23/3 pont, 3 lepattanó, 11 gólpassz)-Somogyfoki Péter (18/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Timkó Norbert (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett tagjainak ponterősségére, valamint a 48-36-ra megnyert lepattanózásra támaszkodó hazaiak. A félidő hajrájában azonban Nagy Botond (28/6 pont - 29 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda. 7 gólpassz) és Nick Allen (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével, egy 22-9-cel 10 ponton belülre került BKG. Ahogy a meccset, a második félidőt is a vendéglátók kezdték jobban (8-0), s ennek köszönhetően megnyugtatónak mondható, 15 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Innen már nem volt visszaút, a negyedik negyedben is fölényben játszott, s végül 30 pontos győzelmet aratott a TF-BP. A vendégeken talán érződött a hétközi Hepp-kupa negyeddöntő fáradtsága.

Salgótarjáni KSE - MEAFC-Miskolc 80-47

A vendégek 8 perc előnyt adtak a lendületesen, pontos, jó játékkal kezdő Salgótarjánnak. Ekkor, 19-6-os hazai vezetés után kezdett "éledezni" a légiósát, Austin Thorntont ezúttal nélkülöző, Kozák Márton (17/3 pont - 18 mezőnykísérlet) és Lippai Szabolcs (10 pont, 7 lepattanó) pontjaira hagyatkozó MEAFC, amely védekezését rendezve szünetig 4 pontra felzárkózott. A borsodiak a harmadik etap középéig tapadtak a Salgótarjánra, ám lehet, ekkor kiütköztek a miskolciaknál a hétközi, budafoki Hepp-kupa mérkőzés fáradalmai. A Sömenek Martin (16/9 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz)-Piukovics Bálint (13/6 pont, 3 lepattanó)-Boinitzer Dávid (11/3 pont, 6 lepattanó)-Hajdu Márton (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett vezette, a pattanózást 57-35-re megnyerő vendéglátók a harmadik negyed második felét 14-0-ra nyerték, s a záró etapban is nagy fölényben játszva végül 33 ponttal győztek.

Bajai Bácska FKE - Nagykőrösi Sólymok KE 75-65

Nehezen pörögtek fel a hét közben Szigetszentmiklóson, a Hepp-kupa negyeddöntőjében remek játékkal fölényes győzelmet arató bajaiak, így egy negyed után a túlnyomórészt Lakosa Ákos (22/6 pont - 24 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Molnár Miklós (13/6 pont, 4 eladott labda), Mácsai Károly (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 eladott labda) és Fehér Péter (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet) eredményességére építő vendég Nagykőrös vezetett. A második negyedre feljavult a Baja, amely elsősorban Jakab Péter (21/3 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda), Milos Vukicsevics (18 pont, 7 lepattanó),  Pongó Martin (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és dr. Ágfalvi Bálint (10/3 pont, 4 gólpassz) hatékony játékának, a 44-31-re megnyert lepattanózásnak, valamint a páros negyedekben nyújtott jó játékának köszönhetően tudott nyerni.

MTK-Elite Basket - Budafok 76-86

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig a Puszta Dávid (25/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Kovács Soma (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Horváth Márton (12 pont, 8 lepattanó)-Fehér Csaba (9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezérletével megszerzett közel 20 pontos előnyéből a hajrára ugyan csak 4 maradt a Budafok csapatának a jórészt Takács András (14 pont, 11 lepattanó), Jakab Péter (13/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Farkas Dániel (13/3 pont, 4 lepattanó) és Szatmári Zsombor (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) kosaraira és játékára támaszkodó MTK otthonában. Az utolsó szó, pontosabban az utolsó 6 pont azonban a vendégeké volt, akik így végül 10 ponttal nyertek.

Hübner-Nyíregyháza BS - Budapesti Honvéd SE 106-86

A 13. percben 6 ponttal még a Horváth Ákos (16/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Kopácsi Ákos (14/6 pont, 3 eladott labda), Stefán Dávid (14 pont, 5 lepattanó), Tichov Dominik (12/12 pont) és Gáspár Balázs (12/3 pont, 5.5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) pontjaira támaszkodó vendégek "mentek", ám a 13. és a 17. perc között egy 17-5-öt "repesztett" a Nyíregyháza, amely Bryton Hobbs (23/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Bus Iván (21/9 pont, 6 eladott labda, 8 gólpassz), Dancsecs András (16/12 pont, 4 lepattanó) és Szobi Dániel (16/9 pont, 3 gólpassz) vezérletével a kosarakban roppant gazdag harmadik etapban megduplázta a 8 pontos félidei előnyét, s a két középső etap rendkívül hatékony támadójátékával eldöntötte az összecsapást. A hazaiak csapatszinten egészen jól (18/40, 45%) triplázva jutottak 100 pont fölé, s e tekintetben a Honvédnál sem érheti szó a ház elejét (9/24, 37,5%).

Concordia MOTAX KC Pápa - Újpest-MT 86-80 hosszabbítás után

Három negyeden át, ha szűken is, de jobbára az egyik legjobbjukat, Sonyák Bélát nélkülöző, elsősorban Burai Róbert (28/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Attila (13/9 pont, 3 lepattanó), Balla Péter (13 pont) és Keller Vidor (12 pont, 3 lepattanó) találataira alapozó hazaiaknál volt az előny. A záró etap elején aztán egy 15-5-ös rohammal 5 pontos hátrányát ugyanekkora előnnyé alakította a Darion Rackley (30 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda)-Nagy Krisztián (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Joó Tamás (13 pont, 7 lepattanó) trió vezette vendég Újpest. Izgalmasan alakult a végjáték: Burai két triplájával az utolsó percre ledolgozta hátrányát a hazai együttes, majd büntetőkkel előnyhöz is jutott, ám a vendégeknek volt még válaszuk, hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás első felében még "tapadt" az Újpest a Pápára, ám 79-78 után Burai triplájával, majd duplájával a hazai együttes kerekedett fölül.

Vásárhelyi Kosársuli - Omnia Pub&Food Békés 90-84

Az első percek váltott vezetése után a második szakasz közepére Hargitai Krisztián (26/6 pont), Pavlovic Vuk (19 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Zalán (14 pont, 8 lepattanó) és Kelemen Balázs (10/6 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezetésével 10 pontos előnyt harcolt ki magának a hazai gárda. A félidő hajrájában azonban egy 11-2-vel 1-re feljött, szünetben pedig csupán 3 pontos hátrányban volt a Békés, amely a harmadik etap közepén egy 7-0-lal át is vette a vezetést. A negyed hajrájában azonban a vásárhelyiek is bemutattak egy 7-0-t, s 4 pontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. Nem tört meg a Koma Dániel (27 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Danijel Krsztics (26/15 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) és Lógár Bence (16/3 pont) kosaraira alapozó Békés, hanem 12-4-gyel indítva a záró etapot visszaszerezte a vezetést, sőt 4 ponttal el is lépett. A végjátékban aztán egy újabb 7-0-lal a hazaiak eldöntötték a maguk javára az izgalmas, fordulatos találkozót.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Ceglédi KE 84-78

Az első negyedben 7 pontos előnyt szerzett az esélyes, a Fekete Viktor (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Tóth Zoltán (18/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Darren Miller (18/3 pont, 10 lepattanó) trió vezette Cegléd. A kiegyenlített játékot hozó két középső etap után a befejező szakaszban egy 7-0-lal átvette a vezetést a "vérszemet kapó", elsősorban Csaba György (23/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Domsitz Márton (17 pont, 11 lepattanó), Nagy Tamás (15/12 pont) és Berneczei László (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő Győr. Ezt követően még visszaszerezte a vezetést a Cegléd, ám egy 5-0-lal újra a vendéglátóknál volt az előny, akik az izgalmas mérkőzés hajrájában ezt már nem is adták ki a kezükből.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - SMAFC 81-71

Elsőszámú pontszerzője, a légiós Jake Martin nélkül is nyerni tudott a Tiszaújváros elsősorban a parádés, 30-13-re megnyert harmadik negyedére, valamint Szilasi Bence (20/12 pont, 7 lepattanó), Orliczki Bence (14 pont, 11 lepattanó), Lajsz Gergely (12 pont, 6 lepattanó) és Kiss Balázs (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz) hatékony, jó játékára alapozva a Czukor Bence (22/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Bakk Krisztián (16/3 pont, 5 lepattanó) vezette soproniak ellen.

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások 72-78

Érdekes, fordulatos találkozót nyert meg a záró etap első felének 12-2-es megnyerésére, valamint Steve Rosemond (23/9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Bea Gergely (21 pont, 5 lepattanó) és Ondima Olivér (14/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játékára alapozva az Óbuda a harmadik szakasz után még 5 pontos előnyben lévő, Szicsák Bence (17 pont, 5 lepattanó), Papp Bendegúz (15/12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) és Szatmári Roland (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezette egri legénység otthonában.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - KTE-Duna Aszfalt 72-71

Ezen a mérkőzésen is a hajrában fordult a kocka. Az első három negyedet, ha szűken is, de Chester Lewis (21/3 pont, 5-5 szerzett labda és gólpassz. 3 szerzett, 4 eladott labda), Kucsera Dániel (14/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda), Molnár Dániel (14/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Plézer Gábor (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet) kosarai révén megnyerték, s 30 játékperc után 9 ponttal vezettek a kecskeméti fiatalok. A záró etap elején még váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén egy 10-0-lal fordított a Tömösváry Máté (16/3 pont, 6 lepattanó)-Baki Sándor (15/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Dorogi Gergő (11/3 pont, 7 lepattanó)-Gébert Attila (10/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 9 gólpassz) kvartett vezette Bonyhád. A roppant izgalmas hajrában váltva vezettek a csapatok, s végül a nyerő találatot Baki révén a hazaiak vitték be, így nyerték meg minimális különbséggel a találkozót.

Vásárhelyi Kosársuli - DEAC U23 89-72

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve győzte le remek első félidei teljesítményének, továbbá elsősorban Varga Zalán (20/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Varga Ákos (14/6 pont, 6 lepattanó) és Pavlovic Vuk (12 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) hatékony, jó játékának köszönhetően a Hódmezővásárhely a feladathoz a szünet után Kalassai Martin (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kiss Kolos (15/3 pont, 7 lepattanó) és Balázsi Soma (12/6 pont) vezetésével "felnövő", s a játékot a második félidőben kiegyenlítetté tevő debreceni fiatalokat.

Pécsi NKA - Szolnoki Olajbányász U23 94-65

Az első félidőben - azon belül is főként a nyitó negyedben - pontosabban, jobban játszó hazaiak "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt szereztek. Térfélcsere után az ezúttal talán a legerősebb összetételében pályára lépő szolnoki együttes az első félideihez képest nagyot javuló támadójátékkal, szívós munkával, a Rudner Gábor (22/15 pont - 23 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó)-Csák Bence (18/12 pont, 5 lepattanó)-Taiwo Samulel (15/3 pont, 10 lepattanó) trió vezetésével 2 pontra felzárkózott. A szakaszt azonban 3 triplát beemelve egy 9-1-es rohammal, s 10 pontos vezetéssel zárta a nagyrészt Meleg Gergő (24/9 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Aleksza Dobrijevics (23/3 pont, 5 lepattanó), Rosic Uros (13/9 pont, 3 lepattanó) és Vanja Vukas (11/3 pont, 3 lepattanó) pontjaira, valamint a 42-29-re megnyert pattanózásra alapozó pécsi gárda.