Női NB I: A harmadik negyedben biztosította be a sikert a Szekszárd
18
2020
2020. január 18.  |  10:20
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 85-71-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét az élvonal 16. fordulójának nyitányán.

A Hepp Kupa hétvégi négyes döntője miatt került előrébb a találkozó és adta fel a pályaválasztói jogot a PINKK Pécsi 424. Ennek megfelelően Szekszárdon rendezték az összecsapást, ahol Ivana Dojkic 5 pontjával és Kiss Virág triplájával 8-0-s előnybe került az első percekben a KSC. Erre azonban 9-0-val válaszolt a PINKK. 17-16-os pécsi vezetésig nem alakult ki nagy különbség, majd innen 8-0-val zárta az első negyedet Zeljko Djokic együttese. A Szekszárd a duplákat tekintve a 11 kísérletéből 8-at értékesített, amihez 5 szerzett labda és 9-5-ös lepattanócsata párosult. A játék képe a második negyedben sem változott. A különbség 32-21-nél lépte át a 10 egységet. A döntő futást azonban ekkor még nem tudta bevinni a KSC és 42-31 után a félidőig 43-37-re visszajött a PINKK, melynek keretében Landry 15, Stach 14 pontnál járt már ekkor.

A harmadik etapban 50-44-ig haladtak látótávolságban a felek. Innen csinált 14-4-es sorozatot a KSC, ami már a döntő futást jelentette. A 6 kísérletéből 3 triplát értékesített a Szekszárd, amely megduplázta támadó-lepattanói számát ebben a 10 percben. A 67-51-ről induló záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A különbség 85-65-nél elérte a 20 egységet. Ekkor még két perc volt hátra, ahol hat pontot, közte egy triplát jegyezve faragtak a hátrányukon a pécsiek. Ez azonban az Európa Kupa rájátszására is készülő Szekszárd magabiztos sikerét nem veszélyeztette. Úgy szerezte meg 12. győzelmét a KSC, hogy ismét minden nevezett játékosa pályára lépett.

PINKK Pécsi 424 – Atomerőmű KSC Szekszárd 71-85 (17-24, 20-19, 14-24, 20-18)