Női NB I: A DVTK nyerte a Szekszárd elleni rangadót
13
2020
2020. január 13.  |  09:55
A hazai élvonal 15. fordulójának rangadóján az Aluinvent DVTK 84-79-es győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd otthonában.

A DVTK az első percekben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést. 12-4-nél már Zeljko Djokic időkérése szakította meg a játékot. Ezzel új lendületet vett a KSC és 14-11-re felzárkózott. Az első szakasz hajrájában azonban elérte a 10 egységet a differencia. A negyed végén 26-17 állt az eredményjelzőn. Shatori Walker-Kimbrough 11, Cyesha Goree 8 pontnál járt. A második negyedben 31-27-re ismét felzárkóztak a szekszárdiak. Innen viszont 39-29-re újra elszakadt a DVTK. A félidőt ugyan Studer Ágnes triplája zárta, de így is 43-36-ra mentek a vendégek.

A DVTK 19-12-re vezetett a lepattanócsatában és a 24 mezőnykísérletéből 14 sikeres lett az első félidőben. A harmadik szakasz is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A Szekszárd visszajött 45-42-re, hogy aztán innen 60-48-ra újra elszakadjon a DVTK. A záró szakasznak 67-58-ról futottak neki a felek. A negyedik negyedet Medgyessy Dóra két triplája vezette fel és 81-67-ig őrizte nagy előnyét a miskolci alakulat. A Szekszárd azonban telt háznyi közönsége biztatása közepette az utolsó négy percben 83-79-ig visszajött, fordítási esélyei azonban mér nem mutatkoztak. A DVTK végig vezetve 84-79-es sikert ünnepelhetett közvetlen riválisa otthonában.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Aluinvent DVTK 79-84 (17-26, 19-17, 22-24, 21-17)

Legjobb dobók

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 23/6, Studer Ágnes 15/9, Tyaunna Marshall 14, Sara Krnjic 12.

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 27, Medgyessy Dóra 12/12, Cyesha Goree 12/3, Pusztai Petra 12.

A PEAC-Pécs 86-68-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját a hazai élvonal hétvégi záró mérkőzésén.

Mindkét csapat elveszítette első 2020-as mérkőzését, de amíg a Győr nagy különbséggel maradt alul Miskolcon, addig a PEAC-nak akadtak kifejezetten jó szakaszai a Szekszárd ellen. Érezhetően a pécsiek tudtak ebből jobban építkezni és ezúttal másfél perc alatt 8-2-re léptek el. A folytatásban a 10 egységet is átlépte a hazai előny. Az első szakasz végén 23-13-ra ment a PEAC. A pécsiek 15-ből 10 kísérletüket értékesítették, közte három triplát. A második szakasz elején 25-17-re felzárkózott a Győr, majd innen 12-0-val 37-17-re elszakadtak a pécsiek. Erre építve pedig a félidőben 46-29-re mentek.

Az igencsak egyoldalú első félidő után a harmadik negyedben a Győr 49-37-re visszazárkózott, de ennél a 12 egységnél közelebb nem került a riválisához. Az utolsó 10 percnek 66-48-ról futottak neki a csapatok. A záró szakaszt Szabó Fanni triplája vezette fel, mely után már 21 ponttal mentek a hazaiak. A különbség 20 pont körül állandósult a két gárda között. Ennek azért van jelentősége, mert a csapatok a tabellán fej-fej mellett haladnak és ősszel a Győr 14 ponttal verte a PEAC-ot. Végül 20-20-ra hozták az utolsó 10 percet a felek, így a pécsiek a nagy különbségű siker mellett azt is biztosították, hogy szükség esetén az egymás elleni összevetés is kedvezően alakuljon számukra.

PEAC-Pécs – UNI Győr – MÉLY-ÚT 86-68 (23-13, 23-16, 20-19, 20-20)

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 19/6, Taisiia Udodenko 14/6, Szabó Fanni 13/6.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Sandra Ygueravide 17/9, Dombai Réka 14, Zofia Hruscakova 8.