BL: A Zaragoza elvette a Falco hazai veretlenségét
08
2020
2020. január 8.  |  21:45
A Falco hivatalos honlapjának beszámolója szerint több NBA-csapat európai játékos-felderítője – közöttük Dávid Kornél – is az Aréna Savariában figyelte a történéseket a ma esti Falco-Zaragoza derbin. A magyar bajnok parádés, hibátlan hazai mutatóval várta az ACB Liga egyik élcsapatát, amely legutóbbi négy idegenbeli fellépéséből hármat elveszített.

A BL-t tekintve magyar nézőcsúcsot hozott a találkozó, csak a vendég szektorban voltak üres helyek, igaz négy fanatikus spanyol szurkoló is elkísérte csapatát Szombathelyre.

DJ Seeley köszönt be először, előbb közelről, majd távolról. Váradi hármassal nyitott, aztán Benke egyenlített. Sokat hibázott az elején a Falco, de 13-11-nél már a sárga-feketék vezettek egy gyönyörű alley ooppal. Seeley-vel nem bírtak Váradiék, a tizenkilenc spanyol pontból tizenötöt vállalt a légiós. Egy negyednyi játék után 17-19 volt az állás.

Vazquez növelte a különbséget, majd Filipovity egy triplával faragott belőle. A tizenharmadik percben, 21-27-nél hattal mentek a piros mezesek, amikor Gasper Okorn időt kért. Hiába, nem sokkal később a különbség elérte a tízet. Filipovity vezérletével visszajött 30-31-re a magyar bajnok, Fisac edző rendkívül idegesen kért időt a második negyed derekán. Lake büntetőivel újra fordult a kocka, 11-0-át mentek a hazaiak. Hamar megrázta magát a Zaragoza, 32-37-nél újra Okornnak kellett felmutatnia a T-betűt. Sokat állt a játék, 37-39-nél a vendégektől jött a timeout. Curry büntetőkkel egyenlített, ám a dudaszó pillanatában Barreiro a kígyótérről köszönt be, ez volt az első kosara. A félidőben 39-42 állt a táblán.

Radovic hármasára Washington kisvártatva válaszolt egy 2+1-es akcióval. 44-50-re újra megléptek a spanyolok, majd újra fordított a Falco, 52-50-nél Fisac rendelte magához csapatát. 55-50-nél volt a legnagyobb szombathelyi előny, amit elég hamar ledolgozott a Zaragoza, köszönhetően elsősorban Brussino gyilkos tripláinak és két büntetőjének. Curry floatere lepattant a gyűrűről, így 55-61-ről vágtak neki a csapatok az utolsó felvonásnak.

Vazquez dobta át Lake-t, aki azonban „bosszúból” a kontrából hatalmasat zsákolt. Hét és fél perc volt hátra, amikor 57-66-nál Okorn időt kért. Justiz büntetőivel újra kétszámjegyű lett a különbség. 6-0-val visszajött a meccsbe a Falco, 63-68-nál azonnal időt is kért a Zaragoza, valamivel kevesebb, mint hat perc volt hátra. Filipovity hármasával 68-70, fülsüketítő füttykoncert kísérte a vendégek minden egyes támadását. 2:21-el a vége előtt, Perl sikeres büntetői után, 70-72-nél Okorn kért időt. Brussino nyakatekert mozdulattal vágott be egy demoralizáló triplát a dudaszó pillanatában. 35.3 másodperc volt hátra, amikor 70-75-nél még megpróbált valamit kitalálni Okorn. Brussino gyorsan zsákolt egyet, végleg megpecsételve ezzel a Falco sorsát.

A magyar bajnok ezzel elveszítette hazai veretlenségét a Bajnokok Ligájában, egy olyan együttestől, amely nemrég a Barcelona, Real Madrid, Baskonia euroligás hármast is legyőzte. A továbbjutásra azonban még így is van esély - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Casademont Zaragoza 70–77 (17–19, 22–23, 16–19, 15–16)

Bajnokok Ligája, D-csoport, 10. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Gliszics (szerb), Mitrovski (macedón), Velikov (bolgár)

Falco: Váradi 10/6, Perl 14, Benke 4, Washington 3, Reddic 6. Csere: Hooker 6, Filipovity 13/9, Curry 8/6, Lake 6, Bíró -.

Zaragoza: San Miguel 4, Dj Seeley 18/9, Barreiro 3/3, Benzing 7/3, Justiz 10. Csere: Radovic 9/3, Vazquez 4, Alocen 3/3, Ennis -, Brussino 19/15.