Női Euroliga: Érvényesítette fölényét a Fenerbahce a Sopron ellen
08
2020
2020. január 8.  |  21:35
Az Euroliga 9. fordulójában a Sopron Basket 70-52-re alulmaradt a Fenerbahce otthonában.

A B-csoportot vezető Fenerbahce-hoz utazott 2020 első Euroliga mérkőzésére a Sopron Basket. Az összecsapást Iagupova és Cakir találatai vezették fel, de ennél a pár pontnál jobban az első szakaszban nem tudott ellépni a Fener. Sőt, 13-13-nál egyenlített a magyar bajnok. Innen újra a hazaiak kerültek lépéselőnybe, végül 10 perc után 21-15-ös állást regisztrálhattunk. Elsősorban az öt eladott labda és Briann January két faultja okozott kisebb hátrányt. A második szakaszban 25-22-ig karnyújtásnyi közelségben haladt a Sopron, majd innen egy 7-2-es sorozattal szakadtak el a törökök. A lélektani 10 pontos differenciát viszont nem érték el, ami a Sopron tartását dicséri. A félidő hajrájában Fegyverneky Zsófia két büntetője 37-32-re visszahozta a mieinket. A nagyszünethez érkezve azonban még Alina Iagupova is betalált. Ez az ukrán klasszisnak már a 10. pontja volt, míg soproni oldalon Jelana Brooks 11, Határ Bernadett 8 egységnél járt.

A harmadik negyed első felében még sikerült 10 egység alatt tartani a hátrányt. Megszaladtak a soproni faultok és egy technikaival Briann January az 5. hibáját is begyűjtötte, így a negyed közepén rutinos légiósát veszítette el a magyar csapat. A negyed hajrájában 49-42 után 10-0-s futással lépett el a Fener. A záró szakasznak 59-42-ről vágtak neki a csapatok. Azóta már tudjuk, hogy a hazaiak ezen sorozata el is döntötte a meccset. Mindent megtett a Sopron, a küzdésre ezúttal sem lehetett panasz. 59-48-nál támadhattak a mieink, hogy még közelebb kerüljenek. Ezzel nem sikerült élni és érkezett válaszul egy újabb 9-2-es etap. Az utolsó perceket pontszegény, küzdős játék jellemezte. A 70-52-es végeredmény 2 perc 18 másodperccel a vége előtt ki is alakult.

Fenerbahce – Sopron Basket 70-52 (21-15, 18-17, 20-10, 11-10)