Női NB I: A második félidőben érvényesítette fölényét a Szekszárd Pécsett
08
2020
2020. január 8.  |  10:15
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 89-77-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét a 14. forduló záró mérkőzésén. A félidőben még 47-41-re a pécsiek vezettek, de a harmadik negyedben érvényesítette fölényét a Szekszárd és magabiztos játékkal 30-12-re nyerte azt a 10 percet, ami megalapozta a sikerét.

A találkozót Tyaunna Marshall találata vezette fel és a Szekszárd az első percekben komoly lépéselőnybe került. Négy perc játék után már 13-5-re vezettek Zeljko Djokic tanítványai. Az első negyed hajrájában azonban 21-13 után a hazaiak kaptak el egy jobb sorozatot, Hegedűs Janka két triplájával felzárkózásba kezdtek. 10 perc játék után 23-21-re vezetett mindössze a KSC. A második szakasz első támadásából Udodenko 2+1-es megoldásával fordított a PEAC. 30-23-nál egy 17-2-es hazai sorozatot regisztrálhattunk. A félidőig állandósította előnyét Meszlényi Róbert együttese. A legnagyobb differenciát 10 egységnél rögzíthettük. Végül azonban 47-37 után szekszárdi találatok zárták a szomszédvári rangadó első 20 percét.

A félidei statisztikán kiemelkedő dobóteljesítményeket láthattunk. A pécsieknél Maegan Conwright járt 14 pontnál, míg a szekszárdi oldalon Tyaunna Marshall 15-nél és Kiss Virág 14-nél. A fordulat a harmadik negyedben jött el, amikor a KSC szintén bemutatott egy 17-2-es futást. Erre 51-43 után került sor. Amikor Ivana Dojkic triplája célt ért és a hazai hangulatot teremtő szekszárdi szurkolók egy emberként ugrottak fel, már 60-53-ra vezetett a KSC. A horvát klasszis egymaga 13 pontot szerzett ebben az etapban. A negyed hajrájában a 10 egységet is átlépte a differencia a felek között. Az utolsó 10 percnek 71-59-ről futottak neki a csapatok. A záró szakaszt újabb 9-0-val indította a Szekszárd és ennek köszönhetően 80-59-nél már 21 ponttal járt előrébb. A negyed közepét egy pontszegény, küzdős szakasz jellemezte, majd az utolsó négy percben 85-66 után a PEAC 11-4-es futással szépített. A Szekszárd sikere azonban nem forgott veszélyben.

PEAC-Pécs – Atomerőmű KSC Szekszárd 77-89 (21-23, 26-18, 12-30, 18-18)