Nyeretlenek maradtunk szerdán a női Európa-kupában
05
2019
2019. december 5.  |  11:40
Sima salamancai siker Győrben

A Salamanca a papírformának megfelelően 67-35-re legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT csapatát az Európa Kupa 6. fordulójában. Ezzel a győriek 2 győzelemmel és 4 vereséggel zárták az idei nemzetközi szereplésüket.

Jól indult a mérkőzés és az első negyedben sikerült megkapaszkodni, sőt 13-12-nél még vezetett is a Győr. Innen viszont az első negyed végére 16-13-ra fordítottak a spanyolok és a második negyedben is lendületben maradtak. 31-14-nél már 19-1-es sorozatban voltak. Hat és fél percet kellett várni az első győri mezőnykosárra. Ezt Zofia Hruscakova szerezte és a félidőig még kétszer betalált. Mellette Sandra Ygueravide is megvillant, így 35-22-re visszajöttek Milos Pavlovic tanítványai.

Érezhetően nem volt elégedett a félidő hajrájával a salamancai szakvezetés. A spanyol csapat lényegesen nagyobb koncentrációval folyatatta a mérkőzést a harmadik negyedben. A különbség 49-28-nál átlépte a 20 pontot. Nem tudott üres dobóhelyzeteket kialakítani a magyar együttes, kiválóan védekeztek ekkor a vendégek. Az utolsó 10 percnek 51-31-ről futottak neki a felek. Fizikálisan is elfogyott a Győr, így a spanyol gárda 16-4-re nyerve az utolsó szakaszt, alakította ki a végeredményt.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Perfumerias Avenida Salamanca 35-67 (13-16, 9-19, 9-16, 4-16)

Legjobb dobók

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 8, Török Ágnes 7/3, Sandra Ygueravide 6, Barnai Judit 4.

Perfumerias Avenida Salamanca: Tiffany Hayes 14/3, Laura Gil 10, Kristine Vitola 8, Maria Cazolra 8/6.

15 pontos vereséget szenvedett a DVTK Franciaországban

Az Európa Kupa 6. fordulójában az Aluinvent DVTK 81-66-ra alulmaradt a Basket Landes otthonában. Ezzel Cziczás László együttese a csoportja harmadik helyén zárt 3 győzelemmel és 3 vereséggel. Jó eséllyel ez is továbbjutást jelent, de ezt hivatalosan majd a csütörtöki játéknap után jelenthetjük ki.

Jól indult a találkozó: a korábban a Basket Landes-nál is megforduló és a mérkőzés előtt kedves köszöntésben részesülő Maja Skoric két találatával lépéselőnybe kerültek a mieink. A DVTK előnye az 5 pontot is elérte és végül 10 perc játékot követően 17-14-re vezetett Cziczás László együttese. A második szakasz első találatát a miskolciak szerezték Shatori Walker-Kimbrough révén. Sőt, Cyesha Goree duplája után 24-16-nál 8 pontra nőtt a differencia. Időkérést követően Katherine Plouffe vezetésével kezdte meg a felzárkózást a Landes. 24-24-nél egyenlítettek a hazaiak, de ezt követően újra a magyar csapat talált be. A döntő fordulat 30-26 után jött el. A félidő utolsó négy percét ugyanis 16-5-re hozták a franciák, amivel a félidőre 42-35-re módosították az állást.

A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy mindkét csapat 33-ból 16 mezőnykísérletet értékesített. Ugyanakkor amíg a DVTK egy, addig a házigazda nyolc triplánál járt. A hárompontosok sorát a harmadik negyed első két támadásánál Celine Dumerc és Miranda Ayim folytatta, így 48-35-nél először lépte át a 10 pontot a differencia. Becsülettel küzdött a DVTK, Medgyessy Dóra betalált távolról, többször megvillant Shatori Walker-Kimbrough. A különbség azonban sokáig 10 egység környékén állt be, majd 53-44 után egy 8-0-s hazai széria megnyugtató helyzetbe hozta a Landes gárdáját. A 61-46-ról induló záró szakaszban sem változott a játék képe. A DVTK elismerésre méltó módon nem engedte el a meccset, hiszen minden pontnak lehet jelentősége. 10 egységre többször sikerült visszajönni, de fordításra nem mutatkozott lehetőség.

Basket Landes – Aluinvent DVTK 81-66 (14-17, 28-18, 19-11, 20-20)

Basket Landes: Mamignan Toure 19/9, Katherine Plouffe 12, Celine Dumerc 11/6

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 19/3, Cyesha Goree 11, Ziomara Morrison 9.

A negyedik negyedben fordított a Cadi La Seu Pécsett

A PEAC-Pécs hazai pályán 71-55-re alulmaradt a Cadi La Seu gárdájával szemben az Európa Kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

A PEAC-Pécs számára nem volt tétje az összecsapásnak, míg a spanyol gárda előtt egy győzelemmel a csoport második helyére is nyílt esély. Fordulatos küzdelem alakult ki. Az első negyedben 8-8 után 14-8-ra ellépett a PEAC, majd 18-16-nál már a vendégek jártak előrébb. Végül 10 perc játékot követően 21-18-as pécsi előnyt regisztrálhattunk. A második szakaszban is hasonlóan fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Cadi La Seu 35-29-nél kisebb lépéselőnybe került, de a félidő hajrájában egyenlítettek a pécsiek. A nagyszünetben 37-37 állt az eredményjelzőn. A statisztikát nézve a pécsiektől Taisiia Udodenko 13 pontját kell kiemelni.

A harmadik negyedet küzdős, pontszegény játék jellemezte. Egyik fél sem tudott elszakadni. A játékrész végén Szabó Fanni triplájával 48-45-ös vezetésre tettek szert a pécsiek. A záró szakasz elején Udodenko triplája után még 53-51-re még a PEAC ment, de ezt követően a Cadi La Seu fölénye rajzolódott ki. A mérkőzésből hátralévő 7 perc 10 másodpercben mindössze egy mezőnykosarat szerzett a magyar csapat. Ez Sánta Petra duplája volt. Ez idő alatt a vendégek 20 pontot értek el és így 71-55-ös sikert ünnepelhettek. A csoport másik meccsén a DVTK alulmaradt a Basket Landes otthonában, így a spanyoloknak ez siker a csoportból való biztos továbbjutást jelentő második pozíciót is elhozta.

PEAC-Pécs – Cadi La Seu 55-71 (21-18, 16-19, 11-8, 7-26)

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 18/6, Cierra Bravard 10, Wentzel Nóra 8.

Cadi La Seu: Tinara Moore 16, Jovana Nogic 14, Sydney Wiese 11/6.