Férfi NB I B: Hosszabbításos nagykőrösi siker a Vasas otthonában
03
2019
2019. december 3.  |  18:55
Több extra egyéni teljesítményt láthattak a szurkolók a múlt hét végén a férfi másodosztály piros csoportjában. Amíg Takács Dániel 35 és Austin Thornton 27 pontos, 19 pattanós dupla-duplája a Miskolcot Pécsett, Molnár Miklós 30 pontja pedig a Nagykőröst hosszabbításos diadalhoz segítette a Vasas otthonában, addig a társai által eléggé magára hagyott szigetszentmiklósi Nagy Botond 36 pontja kevésnek bizonyult csapata sikeréhez Nyíregyházán. A MAFC a Baját, a Salgótarján pedig a Budafokot "gyűrte le" saját pályáján. A Veszprém az élvonalból kieső TF-BP ellen, a belelendülő Honvéd pedig Törökbálinton tudott nyerni. A zöld csoportban meglépni látszik a mezőnytől az Újpest és a két újonc, a Cegléd és az Óbudán rangadót nyerő Pécsi NKA. Békésen tudott nyerni a Tiszaújváros, Bonyhádon a Pápa, az utánpótlás csapatok csatáját pedig fölényesen nyerték a szolnoki fiatalok a debreceniek ellen.

Hübner-Nyíregyháza BS - BKG-Príma SE 95-87

Hiába bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának a vendégek hátvédje, Nagy Botond (36/9 pont, 6 eladott labda, 7 gólpassz), csapatából rajta kívül csak Nick Allen (13 pont, 3 szerzett, 6 eladott labda, 2 blokk) jutott 10 pont fölé. A "több lábon álló" Nyíregyháza a remek, 31-16-ra megnyert harmadik negyedének, valamint nagyrészt Tóth Gergely (28 pont, 7 lepattanó), Bryton Hobbs (27 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Bazsó Brúnó (19/15 pont, 6 lepattanó) és Dancsecs András (16/12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) ponterősségének köszönhetően tudott nyerni. A hazaiak a triplákat is jobban (9/21, 42.85%, ill. 4/19, 21%) dobták, mint a végén nagy hajrával 10 ponton belülre kerülő szigetszentmiklósiak.

MTK-Elite Basket - Budapesti Honvéd SE 79-91

Az első negyed végére "tízen túli" előnyt szerzett a pontosabban kosarazó, leginkább a két Dávid, Pintér (24/9 pont, 6 lepattanó) és Stefán (20/9 pont, 3 lepattanó), valamint Tichov Dominik (17/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Gáspár Balázs (10/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth Ákos (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 gólpassz) pontjaira támaszkodó vendég Honvéd. A folytatásban Jakab Péter (21/12 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Farkas Dániel (13/9 pont, 3 lepattanó) és Takács András (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fokozatosan csökkentették hátrányukat a hazaiak, sőt a 33. percben át is vették a vezetést. Úgy tűnt azonban, a hátrány ledolgozása sok erőt kivett az MTK játékosaiból. A hazai fordításra egy 14-2-es rohammal reagált a Honvéd, s ennek köszönhetően megnyerte a találkozót.

MAFC - Bajai Bácska FKE 94-83

Remek, 30-16-ra megnyert első negyedének, valamint főleg Tóth Péter (21 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Ryan Richmond (17/6 pont), Misek Levente (15 pont, 3 lepattanó), Harazin Tamás (14 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Katona Bence (10/9 pont) találatainak köszönhetően győzte le a MAFC a jól küzdő, Jakab Péter (23/12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Goldring József (21/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Milos Vukicsevics (14 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Dr. Ágfalvi Bálint kvartett vezette, a hajrában 5 pontra felzárkózó bajai együttest.

Salgótarjáni KSE - Budafok 72-68

Végig szoros, kiélezett, küzdelmes találkozót nyert meg a 38. percben még csupán 1 ponttal ellenfele előtt járó Salgótarján Sömenek Martin (18/3 pont, 17 lepattanó, 4 szerzett labda), Boinitzer Dávid (16/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5-5 szerzett ls eladott labda), Dominik Herendic (16 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Nshimba Joel (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével. A Budafok a Kovács Soma (23/9 pont, 11 lepattanó)-Lados Erik (20/3 pont, 5 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz) duó ponterősségére építve végig partiban volt, de a végjátékban pontosabban játszottak, így győzni tudtak a pattanózást 44-35-re megnyerő hazaiak.

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 97-102 hosszabbítás után

Hiába nyerte meg 52-42-re a pattanózást, s hiába ért el két játékosa, Andrássy Géza (21 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Barócsi Ádám (10 pont, 14 lepattanó) dupla-duplát, s járt ehhez közel Moravcsik Áron (28/12 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz), valamint jutott 10 pont fölé Debreceni Dániel is, ismét alulmaradt - ezúttal hosszabbítás után - a Vasas. Alul, mert egyrészt játékosai kihagytak 10 büntetőt (21/31, 67.7%), s ebben a kategóriában (18/25, 72%), valamint a triplák tekintetében is (6/20, 30%, ill. 14/35, 40%) jobbnak bizonyult a remek dobóformát kifogó Molnár Miklós (30/15 pont - 5/7 tripla -, 6 lepattanó), továbbá Mácsai Károly (18/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Cristopher Viqueira (17/6 pont, 4 lepattanó), Lakosa Ákos (14/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz) és Fehér Péter (11/9 pont) vezette Nagykőrös. A fordulatos összecsapás nyitó negyede után 9 ponttal a vendégek, a záró szakasza előtt viszont 1 ponttal már a hazaiak vezettek. A rendes játékidő végén Andrássy révén a hazaiak egyenlítettek, majd a hosszabbítás vége előtt másfél perccel, 94-94-nél Molnár triplája egy győzelmet érő 8-3-as rohamot indított útjára a vendégek részéről.

TF-BP - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 69-75

Az élvonalból kieső és az előző évad döntőjének vesztese csapott össze, s a találkozó gyakorlatilag végig emlékeztetett egy üldözőversenyre, amelyben a hazaiak végig futottak az eredmény, s a Veszprém után. A záró etap közepén egy 6-0-lal aztán átvette a vezetést a nagyrészt Czura Attila (19/3 pont - 3/14 mezőnyből, 12/12 büntető -, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Timkó Norbert (12 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk), Somogyfoki Péter (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Beák Gábor (10/6 pont, 7 lepattanó) találataira alapozó hazai gárda, ám erre 7-1-gyel felelve biztosította be győzelmét a Michael McCall (19/15 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz)-Madár András (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz)-Füzi Róbert (12 pont, 5 lepattanó)-Kovács Ádám (11 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) kvartett vezette Veszprém. A hazaiak ugyan 48-36-ra megnyerték a lepattanócsatát, és sokkal jobban (23/26 88,46%, ill. 8/17, 47%) büntetőztek, ám ezt "kompenzálandó" az eladott labdák rovatban is az ő nevük mellett állt a nagyobb szám (22, ill. 12), a duplákat pedig sokkal jobban dobták a vendégek (14/35, 40%, ill. 23/40, 57,5%)

PVSK-CARGATE - MEAFC-Miskolc 85-101

Szünetben a remek második negyede és jórészt Bíró Levente (28/6 pont, 6 lepattanó), Veljko Dragasevic (14/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Laufer Gergely (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) eredményessége révén 9 ponttal még a hazaiak vezettek. A második félidőben azonban nagy fölénybe kerültek a vendég miskolciak, akik a Takács Dániel (35/21 pont, 4 gólpassz), a tripla-duplától 2 gólpasszal elmaradó Austin Thornton (27/9 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Lippai Szabolcs (16 pont) és Homoki Donát (12 pont, 7 lepattanó) ponterős, hatékony játékára alapozva magabiztos győzelmet arattak.

Ceglédi KE - SMAFC 74-59

Három negyeden át tudta tartani a lépést Czukor Bence (17 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Kovács Benedek (14 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Panta István (12/9 pont, 3 eladott labda) és Soós Bence (10/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezetésével a főleg a belső posztokon tartalékos SMAFC a hazaiakkal. A záró etapot aztán egy 14-4-es hat perccel kezdve eldöntötte a maga javára a mérkőzést az elsősorban Darren Miller (25/3 pont, 15 lepattanó), Fekete Viktor (17/12 pont) és Nárai Bence (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) hatékony játékára, valamint az 57-37-re megnyert pattanózásra építő Cegléd.

Óbudai Kaszások - Pécsi NKA 52-79

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva, a hazaiak légiósát, Steve Rosemondot 5 ponton tartva aratott váratlanul sima győzelmet a Meleg Gergő (24/6 pont, 10 lepattanó)-Aleksza Dobrijevics (16 pont, 12 lepattanó) duó vezette pécsi együttes Óbudán. Hazai részről egyedül Bencsik Barnabás (18/3 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Concordia Motax KC Pápa 65-79

A záró etap közepéig nem nagyon "eresztették" egymást a felek. A 35. percig még volt esélye a Tömösváry Máté (16/3 pont, 5 lepattanó)-Dorogi Gergő (12/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk)-Pupp Bence (12/3 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) trió találataira építő hazai gárdának, ám az ekkor 5 ponttal vezető vendégek a végjátékban egy 12-3-mal biztosították be a Sonyák Béla (27/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Burai Róbert (18/6 pont, 4 lepattanó) és Balla Péter (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével kivívott győzelmüket.

Omnia Pub&Food Békés - Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-90

A fordulatos alsóházi rangadón az első percek kiegyenlített játéka után egy 12-0-lal ellépett a főként Jake Martin (22/9 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda), Kiss Balázs (17/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Pöstényi Zoltán (11/9 pont, 3 gólpassz), Lajsz Gergely (10 pont, 5 lepattanó) és Kovács Zoltán (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira építő vendég borsodi gárda. A hazaiak a harmadik negyed végére a Danijel Krsztics (23/12 pont)-Koma Dániel (17 pont, 4 lepattanó)-Szabó Norbert (15/6 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz)-Balog Gábor (11/3 pont) kvartett vezetésével megfordították a találkozót, s a harmadik negyed hajrájában már 6 ponttal is vezettek, majd minimális, 1 pontos vezetéssel várhatták a záró etapot. Ebben sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, bő másfél perccel a vége előtt 1 ponttal vezetett a Tiszaújváros, amely a végjátékban egy 6-0-lal végül megnyerte a fordulatos csatát, értékes győzelmet aratva a Viharsarokban.

Vásárhelyi Kosársuli - EKE Eger KOK 85-75

A kiegyenlített, színvonalas első félidőt követően a 19-10-re megnyert harmadik etappal ellépett a Rostás Imre (16 pont, 8 lepattanó)-Molnár Bence (12/6 pont, 5 gólpassz)-Pavlovic Vuk (10 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) trió vezette hazai együttes. A vendégeket ez nem törte meg, szívósan küzdve, Papp Bendegúz (29/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Martin (14/12 pont), Máté Balázs (14/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 3 gólpassz) és Illés Balázs (12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezérletével a hajrában még 4 pontra felzárkóztak, de a végjáték a lepattanózást 52-40-re nyerő hazaiaké volt. A vásárhelyi sikerhez még egy adalék: amíg hazai oldalon - azért ez is ritkaság - mind a 12 pályára lépő játékos szerzett pontot, addig az egrieknél ez csak 5 játékosnak sikerült.

Újpest-MT - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 85-57

A nyitó és a záró etapban egyenrangú ellenfele volt a Csaba György (18 pont - 20 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Kámán Bálint (10/3 pont, 4 eladott labda) kettős vezette, távolról igen gyengén (3/23, 13% tripla) dobó győri csapat a vendéglátóknak. A két középső etapban - különösen a másodikban - nyomasztó fölényben játszó Újpest Darion Rackley (30/6 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Joó Tamás (13/3 pont, 8 lepattanó), Széphelyi Tamás (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Nagy Krisztián (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével azonban simán, biztosan győzött.

Szolnoki Olajbányász U23 - DEAC U23 85-47

Végig kézben tartva az irányítást, minden negyedet megnyerve verték egységes csapatmunkával, Orbán Bendegúz (19/6 pont, 8 lepattanó), Csák Bence (15/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Gilszki Erik (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Kókai Dávid (12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével fölényesen a szolnoki fiatalok a debrecenieket. A vendégek közül egyedül Fábián Szabolcs (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Kiss Kolos 9 ponttal - 15 mezőnykísérletből -, 10 lepattanóval és 4 szerzett labdával zárt.