Női Amatőr NB: Már csak a BKG veretlen a piros csoportban
02
2019
2019. december 2.  |  17:35
Otthonában veszített rangadót a hétvégi forduló előtt még veretlen Ajka a Csata ellen, így már csak egyetlen csapat, a Vasas csarnokában is diadalmaskodó BKG mérlege makulátlan a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben a szintén hibátlan mérleggel álló TF II, ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét az újonc Törekvés ellen - üldözői, a Baja és a Nagykanizsa magabiztos győzelmet aratva tapadnak rá.

Sportdarázs - Vasas Akadémia 58-70

A színvonalas, kiegyenlített első negyed után a vendég fővárosiak magukhoz ragadták a játék irányítását, s Madár Eszter (23 pont, 13 lepattanó) és Mudra Viola (12/9 pont, 4 lepattanó) vezérletével a két középső negyedben pontosabban játszva, jobban védekezve eldöntötték a mérkőzést a maguk javára. A vendégek az egyik legjobbját, Bakó Patríciát nélkülöző, ezúttal elsősorban Kocsis Fanni (17 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Varga Kamilla (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Úr Boglárka (10/6 pont - 1/1 dupla, 2/2 tripla, 2/2 büntető -, 3 lepattanó) találataira alapozó soproniakat múlták felül.

MTK-Budapest - NKA-Pécs-PEAC 69-44

Minden negyedet megnyerve győzte le magabiztosan Pál Szandra (17/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Gróf Júlia (13 pont, 9 lepattanó) és Gróf Tímea (12/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével az MTK a nagyrészt Varga Eszter (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Milica Vojinovics (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő pécsi fiatalokat.

Ajka - Csata DSE 70-74

Ellentétes félidőket hozott a hét rangadója. Szünetben 8 pontos előnye volt a Szabó Bettina (15 pont), valamint Balsay Anna (10-10 pont és lepattanó) vezette hazai együttesnek. A második félidőre magára talált a Csata, amely a harmadik etap végére 2 pontra csökkentette hátrányát. Az utolsó percre 70-70-nel fordultak a felek, azaz ekkor még nem lehetett tudni, melyik fél "hetvenkedhet" majd a győzelem kivívásával. Nos, ez végül a Boros Júlia (28/15 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Horváth Fruzsina (21/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játékára alapozó vendégeknek sikerült, akik egy duplával, valamint két sikeres büntetővel - négyből - a maguk javára fordították a rangadót. Döntő volt a triplák hatékonysága közötti különbség, a hazaiak 3/16-os, 18,75%-os, a vendégek pedig majdnem kétszer olyan pontos, 7/20-as, 35%-os találati aránnyal dobták a hármasokat.

MAFC - Tatabányai KC 67-82

A 19-6-ra megnyert második negyedre, valamint Mojzes Gina (15 pont, 3 lepattanó), az eredményessége mellett nagy mezőnymunkát is végző Szamosi Rita (14/6 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz), Pusztai Sára (14 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Göbölös Réka (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kaluha-Guti Alexandra (10 pont, 4 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építve szerezte meg első győzelmét a Tatabánya. Az Aradi Zsanett (19 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Hercze Szandra (17/15 pont, 3 lepattanó), Horváth Anna (11-11 pont és lepattanó, 3 eladott labda 5 gólpassz) és Horváth Enikő (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) vezette MAFC a második félidőt ugyan megnyerte, de nemhogy szorossá nem tudta tenni a meccset, 10 ponton belülre sem tudott kerülni.

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 51-58

Úgy győzött, s őrizte meg veretlenségét a Budácsik Dorottya (18 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk)-Szerencsés Tamara (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó)-Mudra Viola (9/9 pont, 3 eladott labda) trió eredményességére építő Vasas otthonában a BKG, hogy Laura Aldazabal (18/3 pont, 5 lepattanó, 3 blokk), Camesha Davis (13 pont, 15 lepattanó) és Czirják Noémi (8/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével az első két negyedet 1-1, a harmadikat 2, a negyediket pedig 3 ponttal nyerte meg.

DEAC DSI - NKA-Pécs-PEAC 74-56

A 25-9-re megnyert nyitó etapra, valamint a Göttlinger Anna (24/9 pont, 5 lepattanó)-Földvári Andrea (19 pont, 17 lepattanó)-Mezei Dóra (10/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) trió hatékony játékára építve aratott magabiztos győzelmet a debreceni együttes a harmadik negyed hajrájában elsősorban Scherer Dorottya (13pont, 9 lepattanó), Varga Eszter (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Milica Vojinovics (12/3 pont, 8 lepattanó) jóvoltából 10 ponton belülre kerülő, ám ezzel a puskaporukat lényegében el is lövő pécsi fiatalok ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - Tatai SE 91-39

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban nagy fölényben játszva verte biztosan a nyíregyházi együttes Karakó Dorina (20 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Takács Anna (18/18 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Borza Laura (13/3 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Farkasinszki Orsolya (11-11 pont és lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a Tata csapatát. A vendégektől egyedül Koncsár Eszter (11/3 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Szegedi KE - ELTE Fortis 44-53

Három negyed is küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott az alsóházi rangadón, amelyet elsősorban a 15-8-ra "behúzott" harmadik negyednek, továbbá elsősorban Nagyi Tímea (17 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Stekler Kamilla (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 eladott labda) dupla-duplájának köszönhetően nyert meg az ELTE Fortis a Váradi Nóra (11 pont, 16 lepattanó), Pásztor Lili (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda) és Perényi Lídia (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) vezette szegediek otthonában.

Szolnoki MÁV SE - Bajai NKK 64-96

Hazai részről Baczuk Virág (38/15 pont, 4 eladott labda), a vendégektől pedig Pap Regina (38/3 pont, 16 lepattanó) is közel 40 pontig jutott. Amíg azonban a Szolnok játékosa nagyon magára maradt a pontszerzésben, addig a bajaiaknál a "vezérnek" két "szárnysegédje" is akadt Raus Vivien (26/12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Tamás Gréta (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) személyében, így a vendégek minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - Pilis Basket 59-79

Hiába bizonyult a hazaiak játékosa, Lutche Klaudia (24/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) a mezőny mondhatni messze legeredményesebb játékosának, csapatában - amely csupán a harmadik negyedben játszott jól - eléggé magára maradt a pontszerzésben. A csapatként egységesebb vendégek szünetig 23 pontos előnyt szerezve a Farkas Fanni (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)-Hegyi Hanna (12/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda)-Kapornai Dóra (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Szammer Anett (10 pont, 5 lepattanó)-Imre Nóra (8 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 4 blokk) "ötösfogat" vezetésével biztosan győztek.

Tatai SE - Kanizsai Vadmacskák SE 53-129

A Morcz Viktória (19/3 pont, 5 lepattanó, 11 eladott labda)-Kiss Judit (11/9 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) kettős vezette hazai együttes csupán a második negyedben nőtt föl úgy-ahogy ellenfeléhez, így a mérkőzés többi részében nyomasztó fölényben játszó vendég Nagykanizsa Fuisz Viktória (32/3 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Budai Dorina (26 pont, 4 lepattanó), Baa Dominika (24/3 pont, 4 lepattanó, 11 szerzett labda, 6 gólpassz), Zsámár Panna (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) és Bánhegyi Beatrix (13 pont, 6 lepattanó) vezérletével fölényesen nyert.

TFSE II - Törekvés SE 67-61

A Törekvés állva hagyta a veretlen TF II-t, s nyitó negyed közepén 15-6-ra elhúzott, ám erre a szakasz második felében az éllovas egy 13-0-lal felelt. A két középső negyedben fej-fej mellett haladtak a felek, a záró etapra 4 pontos előnnyel fordult a főként Vörösházi Jázmin (15/6 pont, 4 lepattanó), Angyal Nikolett (13/3 pont, 10 lepattanó) és Boros Berta (10/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) eredményességére építő hazai együttes. A záró etapot 9-0-lal kezdte a Törekvés, ám erre egy 15-2-vel felelve eldöntötte a meccset a maga javára a TF II, így hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Dobos Kira (20/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) személyében a jól küzdő, s helyenként jól is játszó vendég Törekvéstől, ám neki a pontszerzésben érdemi segítsége nem akadt. Társai közül senki nem jutott 10 pont fölé, így a kritikus helyzetekben higgadtabb, csapatként "több lábon álló" TF II, ha a vártnál jóval nehezebben is, de megőrizte veretlenségét.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Nyíregyházi Kosársuli 80-71

Az első negyed hajrájáig, ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán, a 9. percben 26-9-re vezetett Farkasinszki Orsolya (24 pont, 9 lepattanó), Borza Laura (21/3 pont, 4 lepattanó) és Takács Anna (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából a Nyíregyháza. Ezt követően a félidő végéig 7 pontra faragta hátrányát a hazai csapat, a záró etap előtt pedig 3 pontra csökkent a szabolcsi alakulat előnye. A negyedik negyed elején, úgy tűnt, felőrölték ellenfelük ellenállását a Holcz Rebeka (20 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Hanti Daniella (14/12 pont), Anamaria Pop (14/3 pont, 7 lepattanó) és Liszkai Rebeka (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó szekszárdi fiatalok, akik 12-1-gyel kezdték a záró szakaszt. A közepén még 1 pontra visszajöttek a nyíregyháziak, de a végét jobban bírta a Szekszárd, így megnyerte ezt az érdekes összecsapást.