Női NB I: Elvette a Sopron veretlenségét a PEAC
01
2019
2019. december 1.  |  21:00
Magabiztos győri siker Cegléden

Szinte végig vezetve az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 80-72-es győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Kristina Higgins duplája vezette fel a meccset, majd erre Zofia Hruscakova válaszolt triplából. A Győr lendületet vett ezzel és 12-4-re lépett el riválisa otthonában. A CEKK időkérést követően rendezte sorait, de 10 perc után így is 23-17-re ment a Győr. A második negyedben 37-20-nál a 17 pontot is elérte a differencia a felek között. A félidőt Dombai Réka duplája zárta, akinek ez már a 14. pontja volt ezen az estén. A Győr a nagyszünetben 43-27-re vezetett. A Cegléd már ekkor 14 eladott labdánál tartott.

A harmadik negyed elején a bokasérülés után visszatérő Ygueravide triplája 46-27-es előnyt hozott a Győrnek. A folytatásban a 20 egységet is elérte a differencia a felek között. Renata Brezinova vezetésével, azonban megfelezte hátrányát a CEKK. Az utolsó 10 percnek 63-53-ról vágtak neki a felek. A ceglédi felzárkózás 65-59-ig tartott, de a Győr összességében magabiztosan tartotta kézben az irányítást. Ennél a 6-8 pontnál közelebb nem engedte a hazaiakat. Végül 80-72-es sikert arattak Milos Pavlovic tanítványai.

VBW CEKK Cegléd – UNI Győr – MÉLY-ÚT 72-80 (17-23, 10-20, 26-20, 19-17)

Legjobb dobók:

VBW CEKK Cegléd: Renata Brezinova 17/12, Kristina Higgins 14, Gorjanácz Ágnes 13/6, Böröndy Dominika 13.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Sandra Ygueravide 19/6, Dombai Réka 17/9, Zofia Hruscakova 16/6.

Kiélezett meccsen nyert a Csata

A hazai élvonal 9. fordulójának rangadóján az NKE-FCSM Csata 71-66-ra legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot és ezzel a 7. sikerét ünnepelhette idén.

Villámrajtot vett a Csata, a felépülő Horváth Bernadett vezetésével az első percekben 7-0-s előnyre tett szert. Gyorsan jött a szekszárdi időkérés, ami után 9-7-re felzárkóztak a vendégek. Ezt követően azonban ismét ellépett a Csata, így 10 perc játékot követően kétszer annyi pontja volt, mint riválisának. A 20-10-ről induló második negyedben 27-15-ig őrizte jelentős előnyét a Csata, majd innen a félidőig 31-28-ra felzárkózott a KSC. Horváth Bernadett 13, Emma Cannon 7 pontnál járt hazai oldalon, a szekszárdiaknál Erica McCall 9 pontnál tartott. Mindkét csapat 9-9 eladott labdánál járt. A szekszárdiak a lepattanókat szedték jobban és több szerzett labdájuk volt, míg a Csata esetében a dobóformát kell kiemelni. A 15 kísérletéből 10 sikeres lett mezőnyből.

A harmadik negyedet Emma Cannon villanásai indították, amivel 39-30-re ellépett a Csata. Az ekkor megszerzett előnyét azonban nem tudta megőrizni. A Dojkic-McCall kettős ponterős teljesítménnyel két pontra is visszahozta a szekszárdiakat. Az utolsó 10 percnek 51-45-ről vágtak neki a csapatok, fordulatokból pedig ezúttal sem volt hiány. Előbb 62-53-ra elszakadt a Csata, majd innen 9-0-val egyenlített a Szekszárd. Ekkor még két és fél perc volt hátra. Hazai időkérést követően Cannon és Gustafson ismét a Csatát juttatta előnyhöz. A Szekszárd nem adta fel és az utolsó percben 67-66-ra megközelítette a hazaiakat. Friskovec két büntetőt értékesített válaszul, de 69-66-nál így is támadt az egyenlítésért Zeljko Djokic együttese. Ekkor nem találtak a vendégek, végül Mányoky Réka duplája alakította ki a végeredményt.

NKE-FCSM Csata  – Atomerőmű KSC Szekszárd 71-66 (20-10, 11-18, 20-17, 20-21)

NKE-FCSM Csata: Emma Cannon 17/3, Horváth Bernadett 13/9, Mányoky Réka 9/3, Lelik Réka 9, Megan Gustafson 9.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 17/3, Ivana Dojkic 13/3, Tyaunna Marshall 12/3, Marie Ruzickova 10, Studer Ágnes 7/3.

Elvette a Sopron veretlenségét a PEAC

A hazai élvonal 9. fordulójában a PEAC-Pécs nagy bravúrt végrehajtva 83-77-re legyőzte a Sopron Basket együttesét. Ez azt jelenti, hogy nincs már veretlen a hazai élvonalban.

Kedvezőtlen nemzetközi fellépések után várták a csapatok a találkozót. Az első percekben még érezhetően mindkét gárda kereste a ritmust, majd a negyed hajrájában 9-8 után a Sopron mutatott be egy 9-4-es sorozatot. Ennek megfelelően az első szakasz végén 18-12-re vezettek Gáspár Dávid tanítványai. Ugyan a második etapot egy pécsi találat vezette fel, de a Sopron maradt lendületben és 24-14-nél már hazai időkérés miatt állt a játék. 10 pont környékén látszott állandósulni a differencia. A pécsieket Taisiia Udodenko tartotta látótávolságban, aki egymaga 7 pontot szerzett a második szakasz elején. A félidő hajrájában 37-25 után az utolsó két találatot a hazaiak jegyezték, amivel 37-29-re felzárkóztak. A statisztikát nézve az előbb már kiemelt Udodenko járt 11 egységnél a PEAC-nál és Aleksandra Crvendakic 10-nél a soproniaknál.

A harmadik negyedben villámrajtot vett a PEAC és 37-37-nél egyenlített. A soproni időkérést követően January és Crvendakic találataival 47-39-re újra ellépett a címvédő. Sőt, Crvendakic triplája után 50-41 is állt az eredményjelzőn. Innen azonban a PEAC három triplát is értékesítve 59-52-re fordított. Ez egy 18-2-es hazai széria volt. Az utolsó 10 percnek 61-54-ről vágtak neki a felek. A pécsiek szinte extázisban játszva tartották az előnyüket. Crvendakic triplái jelentettek kapaszkodót a Sopronnak. Egészen 76-68-ig menedzselte a jelentősebb különbséget a PEAC, majd innen 9-0-val még fordított a címvédő. Ekkor alig több, mint egy perc volt hátra a találkozóból. Igencsak töredezett végjáték kerekedett, ahol a PEAC bizonyult higgadtabbnak és pontosabbnak. A a nyolc büntetőjéből hetet értékesített a házigazda. A Sopron siettette a támadás-befejezéseket, melyekbe ekkor már sok hiba csúszott. A PEAC óriási bravúrral 83-77-es sikert aratott, amivel elvette a Sopron idei hazai veretlenségét.

PEAC-Pécs – Sopron Basket 83-77 (12-18, 17-19, 32-17, 22-23)

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 24/9, Taisiia Udodenko 17/6, Szabó Fanni 17.

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 31/15, Briann January 11, Tina Krajisnik 10.