Férfi NB I: A Falco simán verte a Szolnokot, az OSE a Pécset
Sopron KC – Atomerőmű SE 80-82 (21-18, 15-17, 22-22, 22-25)

V.: Cziffra Cs., Minár L., Nepp L. (Gorka Sz.)

Sopron: Thompson 18, Supola 11/3, Takács 3/3, Rivers 18/9, Carter 20. Csere: Tauras 8, Fazekas 2, Molnár -, Élő -.

ASE: Evans 23/9, Harris 4, Faust 14/9, Coleman 19/3, Lóránt 16/3. Csere: Kovács 3/3, Kis 3/3, Valerio-Bodon -, Velkey -.

Kosztasz Flevarakisz először dolgozhatott egy héten keresztül a Sopronnal, de nem volt könnyű dolga, hiszen a remek formában lévő ASE látogatott a kék-fehérekhez.

Bekezdtek a hazaiak, 9-2 is volt már közte, de kapaszkodott az ASE. Aztán megpróbált újra ellépni a Sopron, viszont erre is volt válasza a vendégeknek, így hiába vezetett 17-8-ra is a Carter húzta alakulat, végül három maradt belőle. 21-18.

A második negyedben egyből fordított Dzunics Braniszlav együttese, de egyből fordított a Sopron. Felváltva változott a vezető csapat kiléte egészen a felvonás végéig, végül egypontos hazai előnnyel mehettek a nagyszünetre a csapatok. 36-35.

A fordulás után továbbra is kiélezett csata folyt, az egyik oldalon Rivers és Carter, a másikon Lóránt húzta az övéit. Ha csak minimálisan is, de végig a Sopron járt előrébb ebben az időszakban, sőt ezen a meccsen már komoly előnynek volt mondható az, amikor a 25. percben hat lett közte. Egyből kapcsoltak is a vendégek és visszajöttek egy labdára, de az SKC visszaverte a felzárkózási kísérletet. Ezután nagyon futott a Paks, Faust vert be egy hármast, majd Coleman volt eredményes, aztán Faust zsákolt, így pedig már a vendégek vezettek. A végén még volt tartalék a soproniakban, a friss szerzemény Tauras kosarával 1 pontos hazai előnnyel fordultak rá a záró etapra a csapatok. 58-57.

Az utolsó játékrész elején robbantott a Paks, egy 8-2-es futás után kellett időt kérnie Kosztasz Flevarakisznak (32. perc: 60-65). Hosszú gólcsendet tört meg Takács triplája, de Evans egyből válaszolt. Carter 2+1-es akciója és Thompson közelije után 70-70 volt az állás 4 perccel a vége előtt. Izgalmasak voltak ezek a percek, ismét ellépett öttel a Paks, de ismét visszajött a Sopron. Coleman talált be, Thompson pedig csak egy büntetőt tudott a helyére küldeni (39. perc: 76-77). Evans triplájával kétlabdányi lett a különbség, Thompson válaszolt, Dzunics pedig időt kért. Két triplát is kihagytak a vendégek, amivel lezárhatták volna a meccset, ezúttal Flevarakisz kért időt, ami után Thompson találta meg Cartert, 80-80-ra módosítva az állást, vendég időkérés következett. Evans vállalta magára a mindent eldöntő dobást, ami be is hullott, végig kiélezett mérkőzésen húzta be zsinórban az ötödiket a Paks.

Egis Körmend - Jászberényi KSE 87-53 (10-17, 32-3, 24-17, 21-16)

Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Praksch P., Söjtöry T., Oláh M. (Várhalmi Zs.)

Körmend: Turner 13, Oroszi -, Edwards 18/3, Varnado 10/6, Taylor 13. Csere: Németh 3, Ferencz 5, Durázi 11/3, Kozma 3/3, Kastrati 2, Takács 4, Martinez 5/3.

Jászberény: Ruják 6, Reed 4, Miller 2, Alekszandrov 17/9, Pantelics 4. Csere: Buzás 11, Szigedi -, Mészáros 6, Peringer 3, Mondi -.

Az eddig nyeretlen ligautolsó Jászberény látogatott a 6 győzelemmel és 2 vereséggel álló Körmend gárdájához, amely egyébként a hétközben nagy sikert ért el, hiszen továbbjutott a FIBA Europe Cup csoportköréből.

Nem mondhatni, hogy a legjobb dobóformájukkal kezdték a meccset a csapatok, négy perc után csak 4-4 volt a táblán, aztán Alekszandrov dobott egy triplát, majd Pantelics küldött a helyére egy büntetőt a kettőből, így ellépett egy kicsit a Jászberény. Már több, mint az első negyed fele elment, mire a Körmend megszerezte az első mezőnykosarát Ferencz révén, Taylor pedig egy zsákolással örvendeztette a nagyérdeműt. Reed és Alekszandrov azonban résen volt és visszaverték a hazai felzárkózási kísérletet. 10-17.

A második felvonás körmendi hengerrel indult, akik 12-1-et futottak, amivel át is vették az irányítást. Itt már nem volt nyoma a rossz dobóformának, a vendégek azonban komoly gondba kerültek és mindössze 3 pontot szereztek a negyedben, miközben harminckettőt kaptak. 42-20.

A fordulás után egy kevés ideig stagnált a különbség, aztán még egy fokozattal feljebb kapcsolt a Körmend és már 30 is volt közte, ami egy híján meg is maradt az etap végéig. 66-37.

A záró játékrészt is ott folytatták a csapatok, ahol az előzőt befejezték: a Körmend hengerelt, a Jászberény pedig asszisztált hozzá, mindössze annyi különbséggel, hogy itt már a fiatalok is bőven szóhoz jutottak. A kérdés már csak az volt, hogy lesz-e negyven közte, vagy nem, ami végül nem jött össze. Matthias Zollner csapata tehát a hétközi siker után megérdemelten győzte le a Jászberényt.

OSE Lions - PVSK 91-69 (21-18, 24-17, 27-22, 19-12)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
Benczur T., dr. Mészáros B., Györfy R. (Bodrogváry I.)

OSE Lions: Demeter -, Abell 15/9, Garamvölgyi 4, Rizvic 6/3, Bozsovics 21. Cserék: Illés 14/12, Mohácsi 5, Hayes 16, Zsíros 10/6, Kucsora -, Anda -.

Pécsi VSK-Veolia: Pongó 14/6, Diggs 7/3, Smith 5/3, Budimir 13/6, Horti 9. Cserék: Dragasevics -, Bíró -, Riskó -, Csirics 12/3, Antóni -, Ruják 9/6.

A portugáliai fellépés után, az újonc otthonában várt nehéz feladat a bajnokság élmezőnyéhez tartozó pécsiekre. Csirke Ferenc csapata rossz periódusban várta a meccset, sok sérülés hátráltatja a csapatot. Az OSE eddig a  várakozásokon felül teljesített a bajnokságban, remek összecsapásra volt kilátás..

A hazaik kezdték jobban a mérkőzést. Pillanatokon belül 6-0-ra elhúztak, valamennyi kosarat, Bozsovics szerezte. A pécsiek azonban gyorsan rendezték a sorokat, Smith triplája, és Pongó jó játéka egál közelébe hozta a mérkőzést. A negyed derekán 11-10 volt az eredményjelzőn, amikor Budimir triplájával átvette a vezetést a Pécs. Az oroszlányiaknál Abel remekül kosarazott, nyolc perc alatt kilenc pontig jutott. Mindkét edző sokat cserélt, nagy taktikai csata folyt a pályán. 21-18.

Illés kosaraival dobbantott az OSE a második negyed elején. 28-22-nél Csirke Ferenc időt is kért, amit követően Horti kosarával folytatódott az összecsapás. Az Oroszlány azonban továbbra is diktálta tempót.Illés, Bozsovics és Garamvölgyi is betalált. Ruják egy triplával “ébresztette” az övéit, 34-31 az eredményjelzőn. Sok volt a hiba mindkét oldalon, kevés pont, sok harc jellemezte a negyed végét, aminek “végjátékát” az Oroszlány nyomta meg jobban. Zsíros sikeres büntetőit követően, ismét tíz volt közte. Ezt meg is őrizték a nagyszünetig. 45-35.

Bozsovics duplájára Ruják triplával válaszolt, de a játék képében nem történt változás. Az OSE fegyelmezetten őrizgette előnyét, a pécsiek pedig nem tudták hozzátenni azt a pluszt, ami elég lett volna megfordítani a mérkőzést. Extrát hozott a két hazai magasember, kihasználva a pécsiek hiányzóját a palánk alatt. A negyed végére begyújtotta a rakétákat az OSE, tizenöt, majd tizennyolc ponttal is meglógtak. A vége 72-57.

Az utolsó negyed Zsíros Péter pillanatiról szóltak, aki pillanatokon belül két triplát is dobott. Az Oroszlány minden követ megmozgatott, a közönség állva tombolt, a Pécs állva maradt. Öt perccel a vége előtt is tizenöt volt közte, és semmi nem utalt arra, hogy ebből képesek lesznek felállni a vendégek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olajbányász KK 81-63 (21-13, 23-15, 17-10, 20-23)

Szombathely, Aréna Savaria, 2810 néző
V.: Tőzsér D., Nagy V., Lengyel Á. (dr. Gincsai J.)

Falco: Hooker 8/6, Váradi 16/6, Benke 11, Washington 4/3, Reddic 2. Csere: Perl 16, Lake 4, Filipovity 19/12, Krivacsevics -, Körmendi -, Sövegjártó 1, Verasztó -.

Szolnok: Smith 21/3, Tucker 14/6, Rudner 3/3, Juhos -, Morant 2. Csere: Jones 17/9, Krisztics 2, Tóth N. 2, Kovács 2, Taiwo -.

A kezdés előtt a korábbi szombathelyi közönségkedvencet, Tóth Norbertet köszöntötte az USB szurkolói csoport. A sérültek közül mindenki vállalta a játékot a vasiaknál, Bíró betegség miatt hiányzott, Currynek pedig ma szült a felesége. A kezdésre megérkeztek a vendég szurkolók is.

Váradi tette vissza Reddic kimaradt ziccerét. A Falco kapta el hamarabb a ritmust, két perc után 6-0 volt az állás. Smith törte meg a szolnoki kosárcsendet, egy triplával. Alekszics a nyolcadik percben, 17-9-nél kért időt. Az első etap 21-13-as állással zárult.

Filipovity hármasával átlépte a tízet a különbség. 32-20-nál második idejét is kikérte a vendég együttes. Hiába, az olló csak még nagyobbra nyílt. Nagyon agresszíven védekeztek a szombathelyiek, aminek nem találták ellenszerét a piros mezesek. Tizenhat volt a legnagyobb differencia, 44-28 pedig a félidő.

Állandósult a két csapat közti távolság, 48-30-nál magához hívta játékosait Alekszics. Hiába, már a hússzal is ment a bajnok. Jones ziccere már időn túli volt a végén, 61-38-ról indult a záró felvonás. A lényegi kérdések eldőltek.

A harmincötödik percben, Perl büntetői után már több mint harminc volt közte. Meglehetett volna a negyven is, de a nagy előny tudatában könnyelmű megoldásokat hozott a címvédő. A végére kozmetikázott az eredményen az Olajbányász. Továbbra is hibátlan a bajnok.

Alba Fehérvár - DEAC 99-87 (21-26, 27-21, 27-20, 24-20)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Papp P., Tóth C., Frányó P. (Bogárdi J.)

Alba: Ljubicsics 13/6, McDuffie 19, Guyton 13, Csupkovics 8/6, Molnár 5. Csere: Govens 22/9, Csorvási 10, Lukács 9/3, Takács -.

DEAC: Moody 32/21, Polyák 2, Manigat 7/3, Borisov 12/6, Tóth 13. Csere: Bognár -, Harrison 14/3, Omenaka 7.

Somogyi mellett Armwood sem játszott a vendégeknél, mindketten sérülés miatt hiányoztak a pályáról.

Ennek ellenére eleinte még a DEAC járt előbbre, az első tizenegy debreceni pontból kilenc Moody nevéhez fűződött. Sokat egyénieskedtek mindkét oldalon a játékosok. Hiába kért időt az Alba, Moody tarthatatlan volt – 4/4 triplánál tartott az amerikai –, az első negyedet el is veszítette a Fehérvár (21-26).

Govens vezérletével fordított az Alba, 32-30-nál Kovács Adrián kért időt. 17-4-es szériánál tartottak a fehér mezesek. 40-32-nél megint vendég timeout következett. Tizenegy volt a legnagyobb különbség, amit négyre ledolgozott a DEAC. Harrison labdát szerzett, majd a ziccerével visszahozta a meccsbe csapatát (48-47).

A fordulás után sem törődtek a védekezéssel a csapatok, az Alba vezetett, a DEAC pedig futott az eredmény után. Govens mellett a fiatal Lukács is ügyeskedett. A harmadik negyed derekán, 65-56-nál időt kértek a hajdúságiak. Hiába, nem tudott megújulni a Debrecen, újra tíz lett közte. Moody zsákolásával zárult a harmadik felvonás (75-67).

Időnként sikerült még közelebb férkőznie a DEAC-nak, de továbbra sem találta a ritmust a vendég együttes, nem volt benne a meccsben a fordítás. Az Alba megérdemelten nyert, és ezzel újra pozitív mérleggel áll a tabellán.