Férfi NB I B: Menetel a Nyíregyháza, beindult a Honvéd
20
2019
2019. november 20.  |  13:15
Az MTK nagy hajrával fordított a Vasas ellen, a Veszprém 110 pont fölött dobott Pécsett, sorozatban hatodik meccsét nyerte a Nyíregyháza, ezúttal a Tehetséges Fiatalok alakulatát legyőzve az NB I B piros csoportjában. A Honvéd azok után, hogy az előző fordulóban Baján, most Miskolcon is nyerni tudott. A Salgótarján-Nagykőrös és a Budafok-Baja összecsapáson is hazai siker született. A zöld csoportban Sopronban sem botlott a Pécsi NKA, a Békés simán verte az Eger együttesét, s hasonló módon győzött a Győr Szolnokon. A kecskeméti fiatalok a vásárhelyiek ellen, a debreceniek Tiszaújvárosban nyertek meg küzdelmes találkozót, az óbudaiak pedig légiósuk vezérletével győzték le a pápaiakat.

MTK-Elite Basket - Vasas Akadémia 63-60

Ahogy az első, a harmadik negyed után is 6 pontos előnye volt a jórészt Sólyom Botond (17/9 pont, 4 lepattanó), Andrássy Géza (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Moravcsik Áron (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaira építő vendég Vasasnak. A záró etap első 6 percében azonban Jakab Péter (18/3 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Nagy Szabolcs (14/12 pont, 7 lepattanó), valamint a dupla-duplától egy-egy ponttal elmaradó Szatmári Zsombor (9/3 pont, 11 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk) és Takács András (9 pont, 12 lepattanó) vezérletével, egy 16-2-es roham formájában az MTK "döntő csapást" mért ellenfelére, s a maga javára fordította a mérkőzést. A lepattanózást a 8 pontja mellé 14 pattanót is szerző Debreceni Dániel vezetésével 51-42-re nyerte és jobban is büntetőzött a Vasas (9/15, ill. 11/15), a hazai siker oka elsősorban a sokkal jobb triplázásban (8/21, 38,1%, ill. 5/28, 17,85%) keresendő.

MEAFC-Miskolc - Budapesti Honvéd SE 83-86

Mindkét fél részéről óriási hullámzások tarkította, roppant fordulatos meccset nyert meg a nyitó etap után 6 ponttal vezető, szünetben viszont 10 pontos hátrányban lévő Honvéd. 4 perccel a befejezés előtt még 3 ponttal a leginkább Kozák Márton (19/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Homoki Donát (16 pont, 10 lepattanó), Takács Dániel (15/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) és a sérüléséből felépülő Austin Thornton (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 7 eladott labda) eredményességére támaszkodó hazai együttes állt jobban. A végjáték azonban a legszebb napjaira emlékeztetően kosárlabdázó Horváth Ákos (31/21 pont, 5 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Kopácsi Ákos (19/15 pont, 3 lepattanó), Stefán Dávid (13 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Bea Bence (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezette fővárosi gárdáé volt, mely egy 9-3-as hajrával a maga javára fordította az érdekes, izgalmas összecsapást. A pattanózást 45-37-re nyerték a hazaiak, ám ezt sokkal jobb triplázásával (4/18 22,22%, ill. 15/29 51,7%) ellensúlyozni tudta a Honvéd.

Budafok - Bajai Bácska FKE 91-74

Három negyedet 4, egyet pedig 5 ponttal megnyerve győzte le egységes csapatmunkával, Lados Erik (19/6 pont, 5 gólpassz), Kovács Soma (14/6 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Puszta Dávid (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Horváth Márton (13 pont, 8 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és eladott, 3 szerzett labda), Varga Dániel (11 pont, 5 lepattanó) és Mészáros Bence (10/6 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével a Budafok a főleg a Jakab Péter (18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Goldring József (15/3 pont, 3 gólpassz), Pongó Martin (11/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Milos Vukicsevics (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) találataira hagyatkozó Baját.

Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 65-58

A végjátékban nyerte meg ezt a küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozót a Salgótarján. Nagyjából két és fél perccel a befejezés előtt 1 ponttal még a Lakosa Ákos (16 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), valamint Fehér Péter (14/3 pont, 6 eladott labda) kosaraira számító Nagykőrös vezetett, de a végjátékot a Sömenek Martin (20 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Kovács Martin (11/6 pont) duó vezette hazai gárda 11-3-mal "lehozva" győzni tudott. Ha azt nézzük, hogy a lepattanócsatát 53-35-re nyerte a Salgótarján, és hogy a két gyengén triplázó csapat közül a hazaiak céloztak pontosabban (5/23 21,74%, ill. 2/22, 9,09%), akkor az eredmény a Nagykőrösre nézve hízelgő. A vendégek azzal tudták kiélezetté tenni a találkozót, hogy a duplákat játékosai jóval pontosabban dobták, mint a nógrádiak (14/39, 35,9%, ill. 19/36, 52,78%).

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - TF-BP 89-72

Bryton Hobbs (25/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Bazsó Brúnó (24/12 pont, 12 lepattanó), Tóth Gergely (17 pont, 4 lepattanó) és Sitku Márton (16/6 pont, 8 lepattanó) ponterős játéka révén a Nyíregyháza lényegében 10 perc alatt eldöntötte a találkozót, hiszen 29-12-re nyerte az első etapot. A hátralévő 30 perc részeredménye 60-60 lett, azaz a második negyedtől a szabolcsi megyeszékhelyen magát érthetően eléggé otthon érző Czura Attila (28/3 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda), valamint Timkó Norbert (19 pont, 5 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és szerzett labda) és Beák Gábor (15/9 pont, 3 szerzett labda) vezérletével a vendégek ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos hazai sikert nem volt esélyük megakadályozni.

PVSK-Cargate - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 92-114

A félidő hajrájában, úgy két és fél perccel a szünet előtt még 6 ponttal az addig remek dobóformát mutató, a jelek szerint a Vasas otthonában megszerzett első győzelme után "vérszemet kapó", s ezúttal Bíró Levente (27/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 6 eladott labda), Veljko Dragasevic (25/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Alekszej Carev (14/12 pont, 3 eladott labda) és Laufer Gergely (10/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) találataira építő pécsi együttes állt jobban. A félidő végén azonban egy 12-3-mal fordított a csapatként ezúttal ismét rendkívül egységes benyomást keltő, Madár András (21/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Medve Máté (20/12 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Kovács Ádám (19 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Körtélyesi Gergely (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Czirbus József (12 pont), Völgyi Marcell (11 pont) és Füzi Róbert (10/3 pont) vezette Veszprém, amely mind támadásban, mind védekezésben remek harmadik negyedet produkálva eldöntötte a maga javára ezt a látványos, kosarakban igen gazdag, összesen 24 hárompontos találatot hozó találkozót.

Omnia Pub&Food Békés - EKE Eger KOK 99-72

Egységes csapatjátékkal, három negyedet megnyerve, a harmadik 10 percet pedig döntetlenre adva aratott magabiztos győzelmet a remek dobóformát kifogó Vass Dominik (24/24 pont - 8/11 tripla -, 4 lepattanó), továbbá Szabó Norbert (20/3 pont, 10 lepattanó), Lógár Bence (16 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Koma Dániel (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Kertész Dániel (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a Békés a Papp Bendegúz (17/6 pont, 3 lepattanó)-Szicsák Bence (14 pont, 5 lepattanó)-Illés Balázs (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Szabó Martin (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette egri legénység ellen.

Óbudai Kaszások - Concordia Motax KC Pápa 79-59

A 31-14-re megnyert harmadik negyedre, továbbá nagyrészt Steve Rosemond (28/15 pont - 5/5 tripla -, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Bencsik Barnabás (15/9 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Vígh Marcell (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére alapozva aratott kerek 20 pontos győzelmet az Óbuda a Burai Róbert (22/6 pont, 7 eladott labda)-Sonyák Béla (14 pont, 4 lepattanó) duó vezette pápaiak ellen.

Szolnoki Olajbányász U23 - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 51-81

Végig irányítva a játékot győzött Rátvay Tamás (30/15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Csaba György (24/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Geiger Bálint (12/12 pont - 4/5 tripla -, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a Győr a gyenge dobóformát (5/26, 19% tripla) kifogó, Frank Áron (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Csák Bence (10/6 pont, 3 gólpassz) kettős vezette szolnoki fiatalok otthonában.

Újpest-MT - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 82-73

A 22-9-re megnyert harmadik negyed és jórészt Darion Rackley (27/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Joó Tamás (17 pont, 11 lepattanó), dr. Franczva Ádám (14 pont, 9 lepattanó) és Nagy Krisztián (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményessége vezetett a sérült Surmann Gábort nélkülöző Újpest győzelméhez a Patrik Maskaljevic (17/3 pont, 5 lepattanó), Pupp Bence (14 pont, 7 eladott labda, 6 gólpassz) és Somogyfoki Szabolcs (13/3 pont, 5 lepattanó) vezette bonyhádiak ellen.

KTE-Duna Aszfalt - Vásárhelyi Kosársuli 69-65

Egy negyed után 10 ponttal "mentek" a vendéglátó kecskeméti fiatalok. Szünetre ugyan 4 pontra feljött a Vásárhely, de a záró etap közepén már 13 pontos volt a Kucsera Dániel (20/6 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda), Molnár Dániel (13/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Chester Lewis (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Plézer Gábor (11 pont) kosaraira hagyatkozó hazai gárda előnye. Ekkor talán el is hitték a kecskemétiek, hogy megvan a meccs, a Perák Denis (13 pont, 4 lepattanó)-Pavlovic Vuk (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) kettős vezette vendégek azonban nem adták föl, s egy 12-1-es rohammal nem sokkal a befejezés előtt 2 pontra feljöttek. A meccs azonban Molnár 2 sikeres büntetőjével, s 4 pontos kecskeméti győzelemmel zárult. A KTE 43-34-re nyerte a lepattanócsatát, ám hogy a végén mégis szoros lett a találkozó, az többek között annak volt köszönhető, hogy gólpasszok tekintetében a Vásárhely 24-14-re felülmúlta a vendéglátókat. Hogy mégis a hazaiak örülhettek, abban jelentős szerepe volt a látogató alakulat igen gyenge (2/22, 9,09%) triplamutatójának, s bár a hazaiaké sem volt túl fényes (6/25, 24%), ezúttal ez is elég volt nekik a sikerhez.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - DEAC U23 55-57

A küzdelmes összecsapáson nagyobb, 10 pont fölötti előnyt egyik csapat sem tudott felépíteni magának, így nem meglepő, hogy a végjátékban dőlt el az északkeleti ütközet, amelyet az utolsó másfél percet 5-1-gyel "lehozva" az Asszú Ádám (17/9 pont, 8 lepattanó)-Kalassai Martin (9/9 pont - 12 mezőnykísérlet)-Sólyom Bence (9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette debreceni fiatalok nyertek meg a nagyrészt Tóth Viktor (16 pont, 7 eladott labda), Lajsz Gergely (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Jake Martin (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó) pontjaira építő Tiszaújváros otthonában.

SMAFC - Pécsi NKA 77-89

A páratlan negyedekben jobban, pontosabban kosarazva tudott nyerni Meleg Gergő (22/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Vanja Vukas (15/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) és Scherer Bálint (10/6 pont, 3 gólpassz) vezérletével az éllovas pécsi együttes a csapatként egységes, elsősorban Kovács Benedek (20 pont, 3 lepattanó), Bakk Krisztián (17/6 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda), Soós Bence (13/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Panta István (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Czukor Bence (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó soproni együttes otthonában.