Férfi NB I B: Győzelmet ért a hibátlan büntetőzés
11
2019
2019. november 11.  |  10:25
Nincs már nyeretlen csapat a férfi második vonalban, hiszen a piros csoport mindkét olyan együttese nyert, amely a hétvége előtt győzelem nélkül állt, ráadásul idegenben: a Honvéd Baján, a PVSK-Cargate pedig hibátlan, 20/20-as büntetőzéssel a Vasas otthonában. A Nyíregyháza jelentős félidei hátrány után fordítva győzte le az MTK-t, a Veszprém pedig simán nyert a Miskolc ellen. Bár a harmadik negyedben a BKG "magára húzta" a Budafokot, újítani tudott, s végül 20 pont fölötti sikert ért el, a TF-BP pedig remek rajtjára építve múlta felül a Salgótarjánt. A zöld csoportban az Óbuda legyőzte az Újpestet, a Cegléd szoros első félidő után 35 ponttal bizonyult jobbnak a Vásárhelynél. Az ötös győzelmi sorozattal kezdő SMAFC zsinórban harmadik vereségét szenvedte el, ezúttal az extra napot kifogó Burai vezette Pápa győzte le a soproniakat. A kecskeméti fiatalok Békésen is diadalmaskodtak, a Bonyhád viszont nyerni tudott Szolnokon. Az északkeleti ütközetet jó hajrája révén a Tiszaújváros nyerte az Eger ellen, a debreceni fiatalok pedig "legyűrték" a Győrt.

Nagykőrösi Sólymok KE - MAFC 80-82

Az első negyed közepén egy 8-0-lal elléptek a Molnár Miklós (24/9 pont, 5 lepattanó), Fehér Péter (20/12 pont - 22 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), Bartos Bálint (14/3 pont, 6 lepattanó) és Lakosa Ákos (13/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) találataira alapozó hazaiak, akik a 18. percben már 11 ponttal vezettek. A vendégek a harmadik negyedben is futottak az eredmény és a nagykőrösi gárda után. Az eddig hullámzó teljesítményt nyújtó, de ezúttal egyértelműen vezéregyéniséggé előlépő Ryan Richmond (33/12 pont, 8 lepattanó) és a rutinos Harazin Tamás (16-16 pont és lepattanó) vezette MAFC - amelyből Bordács Soma érte még el a 10 pontot - rendre felzárkózott, a záró etapban pedig egy 9-0-lal fordított. A hazaiakat ez nem törte meg, volt, hogy visszavették a vezetést, de végül izgalmas végjátékban az utolsó szó Richmond révén a fővárosiaké volt.

Vasas Akadémia - PVSK-Cargate 92-94 hosszabbítás után

Hiába nyerte 46-33-ra a lepattanózást, s 7 ponttal az első negyedet a Moravcsik Áron (22/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz)-Andrássy Géza (15 pont, 7 lepattanó), Boros Márk (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Debreceni Dániel (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette Vasas, hosszabbítás után kikapott. Még a negyedik negyednek is 6 pontos hazai előnnyel vágtak neki a felek, ám a záró etap közepére a nagyrészt a Veljko Dragasevic (23/6 pont, 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Alekszej Carev (17/12 pont, 3 eladott labda), Bíró Levente (15/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 8 gólpassz), Riskó Dávid (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Kocsis Zalán (11/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) alkotta "ötösfogat" pontjai révén ledolgozták hátrányukat a vendégek, sőt fordítani is tudtak. A rendes játékidő végén Moravcsik 2+1-es akciójával a Vasas mentette hosszabbításra a találkozót. A ráadásban váltott vezetéssel, végig fej-fej mellett haladtak a felek, végül Dragasevic büntetőire már nem volt válasza a Vasasnak. Amivel jórészt kompenzálni tudták az elveszített lepattanócsatát a pécsi fiatalok, az a tökéletes (20/20) büntetőzés volt, szemben a hazai gárda ezen a szinten gyengének mondható (10/19, 52,63%) találati arányával a vonalról.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC-Miskolc 109-83

Az első három negyedben Völgyi Marcell (26 pont, 5 lepattanó), Medve Máté (22/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Madár András (21/15 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Mucza Tamás (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével egyértelműen kézben tartotta a játék irányítását, és a 30. perc végére 30 pont fölötti előnyt szerezve eldöntötte a meccset a Veszprém. A záró etapban az elsősorban Kozák Márton (20 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Homoki Donát (15 pont, 7 lepattanó), Kozák Bertalan (14/3 pont, 3 lepattanó), a hibátlanul dobó Asszú Áron (12/6 pont, 2/2 dupla, tripla és büntető), valamint Béres Dávid (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) kosaraira építő miskolciak kicsit "kozmetikáztak" vereségükön, de a sima hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

Bajai Bácska FKE - Budapesti Honvéd SE 84-87

Sokkal "élesebben", pontosabban kezdett, s a nyitó etap közepén 14-6-ra vezetett a Honvéd. A mérkőzés a folytatásban egy üldözőversenyre emlékeztetett, többnyire Kopácsi Ákos (20/12 pont), Horváth Ákos (18/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Tichov Dominik (14/9 pont, 3 lepattanó), Bea Bence (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Pintér Dávid (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) kosarai révén a Honvéd vezetett. A Baja azonban főleg Pongó Martin (24/3 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab Péter (24 pont, 5 lepattanó), Milos Vukcsevics (12 pont, 5 lepattanó) és Goldring József (10/3 pont,  5 lepattanó) jóvoltából rendre felzárkózott. A 39. perc elején Bea kosarával 6 ponttal "ment", s győztesnek tűnt a Honvéd. Innen még 1 pontra feljöttek, ám fordítani nem tudtak a hazaiak, így az eddig jól, mondhatni várakozáson felül szereplő újonc Baja otthonában szerezte meg első győzelmét a Honvéd.

TF-BP - Salgótarjáni KSE 79-70

Az élvonalból kieső és az újonc összecsapását a 22-13-ra megnyert első negyednek, valamint jórészt Timkó Norbert (21 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), Czura Attila (15 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Kerkai Ákos (11/3 pont, 5 lepattanó) eredményességének köszönhetően nyerte a TF-BP a játékot a második etaptól kiegyenlítetté tevő, a Dominik Herendic (17 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Sömenek Martin (14 pont, 9 lepattanó)-Berkics Bence (14/6 pont, 6 lepattanó) trió vezette Salgótarján ellen.

Hübner-Nyíregyháza BS - MTK-Elite Basket 89-70

Ellentétes félidők mérkőzésén a nevéhez méltón "elit" második negyedet produkáló MTK jórészt Horváth Barnabás (22/18 pont, 3 lepattanó), Szatmári Zsombor (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Jakab Péter (12/3 pont, 6 szerzett, 7 eladott labda, 11 gólpassz) jóvoltából 11 ponttal vezetett a félidőben. Térfélcsere után azonban az első félidőhöz képest egészen más felfogásban játszó Nyíregyháza jött ki a pályára, s a hazaiak a Bryton Hobbs (20/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Dancsecs András (13/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Sitku Márton (12/6 pont, 3 lepattanó)-Tóth Gergely (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Bus Iván (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) ötösfogat hatékony "együttműködése" révén egy "lehengerlő", 21 ponttal megnyert harmadik etapot produkálva fordítottak, s a záró etapban is lendületben maradva végül magabiztos győzelmet arattak.

BKG-Príma SE - Budafok 103-79

A kiegyenlített, döntetlennel végződő első 10 perc után egy parádés második etapnak köszönhetően több mint 20 pontos előnnyel térhettek pihenőre a Nagy Botond (27/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz)-Nick Allen (24 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) duó vezette vendéglátók. A nagy különbségű vezetés lehet, kissé el is altatta a BKG-t, ugyanis a magára találó Budafok az előző csapata ellen "izmos" dupla-duplával "jelentkező" Kovács Soma (33/12 pont, 12 lepattanó), valamint Lados Erik (14/3 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Varga Dániel (13 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve a harmadik negyed hajrájában 5 pontra megközelítette ellenfelét. A záró etapra 8 pontos hazai előnnyel fordultak a felek, s ennek elején úgy tűnt, a vendégek szinte összes erőtartalékát felemésztette az előző negyedben a felzárkózás. A szakasz első felében a BKG egy 19-2-vel szinte átrohant ellenfelén, ezzel eldöntötte az összecsapást a maga javára. A hazaiak úgy dobtak több mint 100 pontot, hogy csak két játékosuk jutott 10 pont fölé, de említsük meg azért, hogy Hegedűs Attila (9 pont, 7 lepattanó) és Bán Tibor (9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) is sokat tett a végül tekintélyes, 24 pont különbségű hazai sikerért.

Ceglédi KE - Vásárhelyi Kosársuli 102-67

A társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Varga Ákos (16/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) vezette vendég vásárhelyiek az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal, de a szünet után nagy fölénybe került, és Darren Miller (27 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Nárai Bence (22 pont, 10 lepattanó), Hegedűs Gergely (16/12 pont, 4 szerzett labda), Tóth Zoltán (12/6 pont, 3 gólpassz) és Kovács Bálint (12 pont., 9 lepattanó) vezérletével simán győzött a Cegléd együttese.

SMAFC - Concordia Motax KC Pápa 66-81

A két meghatározó palánk alatti játékosát, Panta Istvánt és Djordje Krajisnikot nélkülöző soproniak Kovács Benedek (16 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk), Bakk Krisztián (15/9 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Soós Bence (13/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) eredményessége, valamint Czukor Bence (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 7 gólpassz) mezőnymunkája révén három negyeden át tartották a lépést a vendégekkel. A záró etap 1 pontos SMAFC-vezetésről indult, de az utolsó 10 percet sokkal jobban bírták a vendégek, akik az extra napot kifogó Burai Róbert (35/9 pont - 3/3 tripla -, 6 lepattanó), Murai Gábor (14/3 pont) és Sonyák Béla (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével, Hódi Patrik (5/3 pont, 14 lepattanó) hathatós segítségével végül 15 ponttal nyertek.

Szolnoki Olajbányász U23 - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 72-76

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetre Dorogi Gergő (20 pont, 6 lepattanó), Pupp Bence (12 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) és Gébert Attila (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), valamint Tömösváry Máté (9/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) hatékony játékával közel 20 pontos előnyt szerzett a vendég Bonyhád. A kiegyenlített harmadik etap után a záró szakaszban nagyot hajráztak az újfent Rudner nélkül felálló szolnoki fiatalok, akik Pallai Tamás (22/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Frank Áron (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 szerzett, 8 eladott labda) és Taiwo Samuel (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk) vezérletével az utolsó percben 2 pontra feljöttek, megfordítani azonban nem tudták a találkozót.

Óbudai Kaszások - Újpest-MT 79-70

A vendég újpestiek kezdték jobban a két, a Duna két oldalán gyakorlatilag egymással szemben "székelő" csapat összecsapását, a 7. percben 15-9-re vezettek. Ezt követően azonban a hazaiak egy 10-0-t repesztve fordítottak, a félidőben pedig 7-tel "ment" a Vámos László (26/12 pont, 5 lepattanó)-Steve Rosemond (20/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Ondima Olivér (10/3 pont, 4 eladott labda) trió vezette Óbuda. Térfélcsere után összekapta magát az elsősorban Darion Rackley (21/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz szerzett és eladott labda, 2 blokk) és Joó Tamás (13 pont, 6 lepattanó) találataira építve az Újpest, amely a harmadik etap végére ledolgozta hátrányát. A szakasz azonban annak a mezőnyből 8 alkalommal kísérletező Vígh Marcellnek a triplájával zárult, akinek ez az egy volt a sikeres kísérlete - nem mellesleg 11 lepattanót is leszedett -, s így 3 pontos Kaszás előnyről indult a záró etap, amelyben egy 5 és 10 pont közötti vezetést állandósítva nyerte meg a mérkőzést az Óbuda.

DEAC U23 - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 74-68

Bár a nyitó etapot 20-17-re elveszítette, a záró etap közepén 13 ponttal, 65-52-re vezetve már-már biztos győztesnek tűnt a Pollák Balázs (17/15 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Asszú Ádám (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Opre Roland (10/6 pont)-Fábián Szabolcs (9 pont, 10 lepattanó) kvartett vezette hazai gárda. Ezt követően azonban egy 14-2-es két és fél percet "repesztve" 1 pontra feljött Rátvay Tamás (21/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Csaba György (13/3 pont, 7 lepattanó) és Nagy Tamás (11/6 pont) találatai révén a Győr. A hajrában újítani tudott, s egy 7-2-vel zárva a meccset győzött a DEAC U23-as együttese.

Omnia Pub&Food Békés - KTE-Duna Aszfalt 76-83

A kecskeméti fiatalok Molnár Dániel (24/12 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Chester Lewis (21/3 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Lukács Döme (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Kucsera Dániel (11 pont, 3 lepattanó) vezetésével 6-5-ös hazai vezetés után egy 17-2-es roham formájában "döntő csapást" mértek a hazaiakra. A folytatásban ugyan magára talált a Békés, amely nagyrészt Koma Dániel (27/3 pont, 4 lepattanó), Danijel Krsztics (20/12 pont - 20 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda), Kertész Dániel (12/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 12 gólpassz) és Balog Gábor (11/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából a záró etapban 5 pontra feljött, de a hamar összeszedett nagy hátrányát nem tudta ledolgozni.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - EKE Eger KOK 86-73

Érdekes, fordulatos mérkőzésen az első negyed után 12 pontos előnyt szereztek a Jake Martin (31/3 pont, 16 lepattanó, 3 gólpassz)-Kiss Balázs (17/6 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Molnár Bence (12// pont) trió vezette hazaiak, szünetben azonban 1 ponttal már a leginkább Máté Balázs (19/6 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Szicsák Bence (15 pont) és Papp Bendegúz (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) pontjaira támaszkodó vendég egriek álltak jobban. Szünet után sokáig szűk hazai vezetés mellett zajlott a játék. A mérkőzés a záró etap közepén dőlt el, amikor a vendéglátó borsodiak egy 9-2-vel lerázták magukról a szívósan küzdő egri gárdát.