Női Európa-Kupa: A DVTK nyerte a magyar párharcot
09
2019
2019. november 9.  |  11:00

A DVTK nyerte a magyar párharcot

Az Európa Kupa negyedik fordulójának magyar párharcában az Aluinvent DVTK 77-60-as győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

A magyar csapatok nemzetközi összecsapásán az Aluinvent DVTK továbbra sem számíthatott Medgyessy Dóra játékára. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 11-11 után a PEAC került lépéselőnybe. Az öt pontot is elérte a hazai előny, melyből három a játékrész végére megmaradt. A második etapnak 20-17-ről vágtak neki a felek. Ebben a negyedben sem változott a játék képe, továbbra is fej-fej mellett haladt a két gárda. Egyik oldalra sem alakult ki 2-3 pontnál nagyobb differencia. 28-28 után a félidő hajrájában Maja Skoric négy pontjával került lépéselőnybe a DVTK, de a PEAC még a nagyszünet előtt egyenlített.

A 32-32-es félidőben azt láthattuk a statisztikán, hogy hazai oldalon Taisiia Udodenko járt 7 pontnál, míg a DVTK-nál Szücs Réka 9-nél. A fontos mutatókban nagy különbség nem alakult ki a felek között. A PEAC dobott valamivel jobban mezőnyből és rendelkezett több szerzett labdával, de a lepattanókban, a gólpasszokban a DVTK járt előrébb. A harmadik negyed első felében sem alakult ki nagy különbség. Öt perc játék után 44-41-re vezetett a DVTK. A döntő fordulat ezt követően érkezett el. Innen ugyanis Cziczás László együttese 11-4-es sorozattal zárta a játékrészt. A harmadik szakasz Cyesha Goree remeklését hozta, aki egymaga 11 pontot szerzett. Az utolsó 10 percnek a miskolciak 55-45-ös előnyéről vágtak neki a csapatok. Shatori Walker-Kimbrough sorozatban szerzett 6 pontjával 65-48-ra módosult az állás öt perccel a vége előtt. Innen magabiztosan menedzselte előnyét a DVTK, mely végül 77-60-ra nyert és ezzel megszerezte második sikerét a sorozatban, életben tartva továbbjutási esélyeit.

PEAC-Pécs – Aluinvent DVTK 60-77 (20-17, 12-15, 13-23, 15-22)

Legjobb dobók:

PEAC-Pécs: Bintou Diémé 13/3, Cierra Bravard 13, Taisiia Udodenko 11/6, Kaposi Pálma 10.

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 21/6, Cyesha Goree 17/3, Ziomara Morrison 12, Szücs Réka 12/3

Először kapott ki a nemzetközi kupában a Szekszárd

Az Európa Kupa negyedik fordulójában elszenvedte idei első vereségét nemzetközi porondon az Atomerőmű KSC Szekszárd. A Basket Hema SKW otthonában 67-48-ra maradtak alul a szekszárdiak.

Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a csapatok között. A két csapat 14-14-ig fej-fej mellett haladt, majd az első szakasz hajrájában került lépéselőnybe a belga gárda. 10 perc után 18-14-re mentek. A második etapban öt és fél percig mindössze egy duplát jegyzett a KSC és ez idő alatt 25-16-ra léptek el a belgák. Végül ezt a szakaszt 13-4-re nyerték és így a félidőben 31-18-ra vezettek.

A félidőben 25%-os mezőnymutatóval rendelkezett a KSC és erről nem sikerült elmozdulni a harmadik etap első felében sem. A hazaiak 42-21-nél már kétszer annyi pontnál tartottak, mint a mieink. A záró szakasznak 49-30-ről vágtak neki a felek. Itt még 58-43-ra visszajött a KSC, de a Basket Hema SKW nem engedte ki a kezéből a sikert.

Basket Hema SKW – Atomerőmű KSC Szekszárd 67-48 (18-14, 13-4, 18-12, 18-18)

Basket Hema SKW: Eline Maesschalck Cornand 19/12, Lut De Meyer 17, Becky Massey 15/3.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 15, Studer Ágnes 9/9, Ivana Dojkic 9.

Simán verte a Valencia a Ceglédet

Az VBW CEKK Cegléd az erőviszonyoknak megfelelően 93-49-re alulmaradt Valenciában az Európa Kupa negyedik fordulójában.

Öt perc játék után a Cegléd még 9-8-ra vezetett Valenciában, innen azonban a hazaiak 24-13-ra elléptek az első szakasz végére. A második szakasz is hasonló forgatókönyv szerint alakult. A CEKK 31-23-ra felzárkózott, a folytatás azonban a hazaiak sikerült jobban. A félidőben 51-31-re mentek.

A Valenciának az első 20 percben 37 mezőnykísérletéből 21 sikeres lett. Ugyanez ceglédi oldalon 29-ből 11 volt. A harmadik etapban 20 egység felett állt be a különbség. Sok apró pontatlanság csúszott be a ceglédi játékba, végül 22 eladott labdával zártak a mieink. Az utolsó etapnak 69-42-ről futottak neki a felek és itt már nem volt kérdés a győztes kiléte. A mérkőzés végére alakult ki a legnagyobb differencia, ami 44 egység volt.

Valencia – VBW CEKK Cegléd 93-49 (24-13, 27-18, 18-11, 24-7)

Valencia: Julia Reisingerova 15/3, Maria Pina 12/12, Queralt Casas 11/3.

VBW CEKK Cegléd: Renata Brezinova 16/9, Kristina Higgins 14, Gorjanácz Ágnes 9/3.

Magabiztos győri siker Portugáliában

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT 64-57-es győzelmet aratott az Olivais F. C. otthonában az Európa Kupa negyedik fordulójában.

A továbbjutási esélyek életben tartása szempontjából az UNI Győr – MÉLY-ÚT kulcsfontosságú meccset vívott Portugáliában. Ennek megfelelő hozzáállással kezdtek a mieink és az első negyedben 13-4-re léptek el. A játékrész végére ugyan felzárkóztak a hazaiak, de 10 perc után így is 16-12-re ment a Győr. A második szakaszban 3-5 egység között mozgott a differencia. A félidő hajrája a magyar csapatnak sikerült jobban, végül 29-21-re vezetett a Győr.

Sandra Ygueravide ihletett formában játszott. A spanyol irányító már 20 perc után 11 pontnál, 4 gólpassznál és 3 lepattanónál járt. A döntést 29-26 után a harmadik negyed hozta el. Ekkor a Győr 16-2-es futással szakította le riválisát. Erre építve ezen etap végére 51-31-re léptek el Czank Tímeáék. A záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást a Győr és megérdemelten szerezte meg második sikerét.

Olivais F.C. – UNI Győr – MÉLY-ÚT 47-64 (12-16, 9-13, 10-22, 16-13)

Olivais F.C.: Latinka Dusanic 12, Ana Radovic 11/3, Ana Carolina Rodrigues 9.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Sandra Ygueravide 26/18, Zofia Hruscakova 16, Dombai Réka 9/3.