Női NB I: A Cegléd legyőzte a DVTK-t
04
2019
2019. november 4.  |  09:25
A 7. forduló első vasárnapi mérkőzésén a Sopron Basket 87-64-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában. A harmadik negyed közepétől 51-45 után tudta jelentősen növelni előnyét a hiányos összeállításban pályára lépő címvédő.

Két kulcsjátékosa nélkül, hiányos összeállításban lépett pályára a címvédő Sopron Basket Zalaegerszegen. Briann January és Jelena Brooks nem tudta vállalni a játékot, de Határ Bernadett sem érezte jól magát. Ennek ellenére jól kezdett a soproni csapat és az első szakasz közepére 12-4-es előnyt épített fel. 10 perc játékot követően pedig 25-20-ra vezetett. Aleksandra Crvendakic teljesítményét kell kiemelni, aki úgy szerzett 11 pontot, hogy egyetlen dobást sem hibázott. Három triplája és egy duplája talált utat a gyűrűbe. A második etap első találatát még a Sopron szerezte, de ezt követően 27-26-ra felzárkózott a ZTE és innentől nem alakult nagy differencia a felek között. A félidőben 36-32-re ment a Sopron.

A harmadik negyed elején sem változott a játék képe. Fordulatos küzdelem zajlott, ahol 51-45-ig a Sopron minden olyan kísérletére tudott válaszolni a ZTE, amikor a címvédő megpróbálta növelni az előnyét. A harmadik szakasz második felében azonban megmutatkozott a két gárda közötti különbség. A játékrészt ugyanis 12-3-as sorozattal zárta Gáspár Dávid együttese és így 63-48-ra lépett el. Az utolsó 10 percben már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Sopron a lélektani 20 egység fölé növelte a differenciát és végül 87-64-es sikert aratott.

ZTE NKK – Sopron Basket 64-87 (20-25, 12-11, 16-27, 16-24)

Legjobb dobók

ZTE NKK: Keyona Hayes 26, Janis Ndiba 9, Horti Dóra 9/3.

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 21/15, Határ Bernadett 16, Dubai Debóra 13/9.

A 7. forduló záró mérkőzésén az VBW CEKK Cegléd 84-82-re legyőzte az Aluinvent DVTK-t.

Mindkét csapat nehéz Európa Kupa mérkőzés után készült erre a találkozóra. A DVTK kapta el jobban a fonalat és amikor Pusztai Petra triplája célt ért, négy perc után már 12-4-re léptek el Cziczás László tanítványai. Nem véletlen, hogy ekkor időt is kért Cegléd, de a DVTK ezt követően is őrizte 6-8 pontos előnyét. Az első szakasz végén 26-18 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején a lélektani 10 egységet is elérte a differencia a felek között, de 30-20 után Gorjanácz Ágnes két hárompontosával felzárkózásba kezdett a CEKK. Sőt, 32-31-nél már a házigazda járt előrébb. Erre a 12-2-es futásra építve a félidőben is vezettek a ceglédiek.

A 43-38-as nagyszünetben hazai oldalon Gorjanácz már 13 egységnél járt. A kezdő irányítóját Medgyessy Dórát nélkülöző DVTK-nál pedig Cyesha Goree statisztikai lapján szerepelt 11 pont és 4 lepattanó. A harmadik negyedben jó dobóformával tartotta előnyét a Cegléd. Ebben az etapban ugyanis 14-ből 7 mezőnykísérletük sikeres lett a hazaiaknak és a játékrész végén már 13 támadó-lepattanónál tartottak. A differencia a 7 pontot is elérte 60-53-nál. Innen azonban a negyed végére 62-61-re visszajött a DVTK. Óriási izgalmakra volt kilátás a jó ritmusú, kifejezetten szórakoztató összecsapáson. Kányási és Szücs triplájával, illetve Morrison villanásával 69-62-re fordított a DVTK a záró szakasz elején. Ceglédi részről azonban Gorjanácz és Brezinova válaszolt távolról. 71-65 után végül 11-0-s futást láthattunk a hazaiaktól és innen már végig a CEKK járt előrébb. Shatori Walker-Kimbrough a hajrában kétszer felhozta egy pontra a DVTK-t, de fordítani már nem tudtak a vendégek.

VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 84-82 (18-26, 25-12, 19-23, 22-21)

VBW CEKK Cegléd: Gorjanácz Ágnes 29/18, Kristina Higgins 19/3, Renata Brezinova 15/3.

Aluinvent DVTK: Cyesha Goree 17, Shatori Walker-Kimbrough 17/9, Szücs Réka 13/3.