Férfi NB I: Továbbra is veretlen a Falco és a PVSK
02
2019
2019. november 2.  |  22:15

Jászberényben növelte győzelmei számát a Kecskemét

Sorozatban két győzelemmel érkezett a KTE-Duna Aszfalt a még mindig nyeretlen JP Auto-Jászberényi KSE-hez a férfi A-csoport hatodik fordulójában.

A JKSE 4-0-lal indította a meccset, de Djeraszimovics tett róla, hogy pillanatok alatt egál legyen az állás (4-4). A házigazda még 6-4-nél és 8-6-nál vezetett, aztán a KTE átvette az irányítást: egészen 8-20-as állásig nem is engedett pontot ellenfelének, ekkor rukkolt elő Miller egy triplával. Ezt követően ismét csak a Kecskemét jegyzett pontot: 11-24-nél zárult az első negyed.

Most a KTE nyitott 4-0-lal, 28-11-re is vezettek már a lila-fehérek, 30-13-nál viszont ébresztőt fújt a Jászberény: 6-0-s hazai rohamra reagált – Wittmann révén – egy duplával a Kecskemét (19-32). Sokáig tartotta tíz pont körüli előnyét a KTE, de Reed büntetői után ismét elindult a házigazda, amely a félidő hajráját határozottan megnyomva négy pontra jött fel: 38-42 volt az állás a nagyszünetben.

KTE-, egész pontosan Wittmann-pontokkal kezdődött a második félidő, 46-38-ra lépett meg a vendég gárda. Kilenc egység is volt a csapatok között, Djuraszovics dobott triplát a majdnem tízpontos előnyért. A JKSE azonban hamar feljött öt pontra, amit tartott is a hajráig: Miller egykosárnyira hozta fel a Jászberényt, Djuraszovics kettese viszont 56-61-re módosította az állást az utolsó tíz perc előtt.

Brbaklic kettesével zárkózott a JKSE, de Thomas elsüllyesztett két büntetőt, majd héttel is ellépett a KTE. Ismét ötre jött fel a házigazda, Wittmann triplájára ezt követően Alekszandrov válaszolt kintről. Hat pontnál állandósult a különbség, Djeraszimovics triplájával viszont eldőlni látszott a meccs – öt és fél perc volt ekkor vissza. Karahodzsics kihagyott egy büntetőt, de így is tíz fölé nőtt a KTE előnye (69-80), ezt követően pedig már nem forgott veszélyben a vendég győzelem: 76-81-re még megközelítette ellenfelét a JKSE, de a hajrát 4-2-re megnyerte a KTE, így végül 85-78-as győzelmet aratott - írta a BB1.hu.

Jászberényi KSE – KTE-Duna Aszfalt 78-85 (11-24, 27-18, 18-19, 22-24)

Bajnokság, 6. forduló
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, szombat
V.: Papp P., Mészáros B. dr., Fodor A. (Farkas J.)

JKSE: Miller 20/3, Staten 12, Mészáros 6, Alekszandrov 16/6, Pantelics 9/3. Csere: Brbaklic 9/3, Reed 6, Ruják B. -.

KTE: Wittmann 21/6, Thomas 11/3, Djeraszimovics 20/6, Djuraszovics 7/3, Karahodzsics 17/6. Csere: Lewis 5/3, Révész 4, Vukcsevics -, Kucsera -.

Magabiztos Körmend-siker

Dávid és Góliát harcának ígérkezett a két csapat párharca. A Körmend a táblázat felső felében tanyázik, míg a szegediek csak a legutóbbi fordulóban tudták megszerezni első győzelmüket. Ennek ellenére a mérkőzés elején nem kezdett megilletődötten a vendég csapat. Fej-fej mellett haladtak, az egészen parádésan dobó piros-feketék nem tudtak meglógni, Andeljko Mandics csapata nagy harci kedvvel tartotta magát. Sőt a negyed végére a vezetést is átvették. 24-26.

Németh és Varnado gyors kosaraival folytatódott a találkozó, de Kerpel-Fronius Gáspár hintett egy triplát, így teljesen nyílt, és izgalmas volt a mérkőzés. Asbury jó napot fogott ki, nem ízlett a játéka a hazaiknak, állandósulni látszott a kétpontos szegedi vezetés. Ferencz Csaba kosarával fordított a Körmend a 15. percben, majd Durázi hozott egy duplát, és jött is a szegedi időkérés. A játék képe nem változott, felváltva születtek a kosarak, de Turner hajrában dobott triplája levegőhöz juttatta a hazaiakat. Öttel mentek a vasiak, erre tett rá még egy lapáttal Varnado az utolsó percben. 47-40.

Elrontott szegedi triplával kezdődött a második félidő, Miliszavljevics hibázott. Taylor hibáival mentek tovább a csapatok, míg Krapic hármast dobott, az látszott, hogy a vendégek nem adták fel a mérkőzést. Ennek ellenére az Egis Körmend fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását. A tíz pontot végül Edwards tette közé. Az olló egyre jobban nőtt. 74-60.

Az utolsó negyedre már nem maradt nyitott kérdés. Az Egis Körmend a második félidőben megtörte a derekasan küzdő vendégeket, és megérdemelten szerzett újabb győzelmet - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 96-84 (24-26, 23-14, 27-20, 22-24)

Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezető: Tőzsér D., Balog Gy., Györfy R. (Schäffer B.)

Egis Körmend: Turner 16/9, Edwards 11/9, Ferencz 9/9, Varnado 19/9, Taylor 15. Cserék: Kastrati 10/6, Németh 4, Kiss -, Durázi 7, Takács 5/3.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Miliszavljevics 15/6, Wirth 5/3, Balmazovics 4, Krapic 19/6, Asbury 21. Cserék: Kerpel-Fronius G. 11/3, Kerpel-Fronius B. 4, Olasz -, Vágvölgyi 3, Mayer 2, Balogh -, Polányi -.

Nagyon szoros meccsen verte a Szolnok a Kaposvárt

A Szolnoki Olajbányász KK három győzelemmel, a Kaposvári KK ugyanennyi vereséggel várta a hatodik fordulót a férfi A-csoportban – egymás ellen folytatták a felek a Tiszaligetben.

Norfleet hárompontosával kezdődött a meccs, ezt követően 4-3-ra fordított a Szolnok. A Kaposvár azonban nem adta az előnyt sokáig, sőt Davis triplájával már 11-6-ra is vezetett. A negyed első nyolc és fél perce a Kaposváré volt, Tóth Norbert duplájával azonban 16-15-nél ismét minimális előnyt harcolt ki a Szolnok. Az egypontos fór az első tíz perc végéig is megmaradt: 19-18-nál fordultak a második negyedre a csapatok.

Gyakorlatilag lemásolták az első negyedet a csapatok a második tíz percben, legalábbis az eredményt: 21-18-cal zárult a játékrész. Dramicsanin duplájával rögtön átvette a vezetést a Kaposvár, nem sokkal később viszont Kovács Péter triplájával visszaállt a szolnoki előny (24-22). Tucker is „rátett” egy hármast, 31-24-nél pedig addigi legnagyobb előnyét harcolta ki az Olajbányász. Jones triplájával már nyolc pont is volt közte, 38-36-nál viszont ismét egykosárnyi különbségre jött fel a Kaposvár. Smith büntetői zárták a félidőt, 40-36-tal mehettek pihenni a felek.

Hendlein révén kettő lett a felek között, majd egyenlített is a Kaposvár (42-42), Tucker triplájával viszont kicsit megnyugodhatott a Szolnok (47-42), sőt tíz pontra is ellépett (52-42). Tartotta előnyét az Olajbányász, tíz pont körül volt a különbség, de a hajrában ismét
kapcsolt a Kaposvár, s hozta első két negyedbeli formáját: ismét 18 pontot szerzett a negyedben, Davis triplájával 59-54-re jött fel.

Kovács triplája nehezítette a vendégek dolgát, majd két kaposvári pontra ismét hármassal válaszolt a Szolnok. Viszont Hendleinnek is elsült a keze távolról, majd Davis is kintről talált be – 67-64-nél nagyon közel került riválisához a Kaposvár. Juhos kettese csak egy rövid ideig volt megnyugtató a hazaiaknak: Krnjajski is triplával jelentkezett (69-67). Ponjavics bedobott két büntetőt, 69-69-nél „kezdődött elölről a meccs”. Morant büntetői nyitották a hajrát, melyben azonban már csak a Szolnok szerzett pontot: Morant és Krisztics találatai zárták a meccset, 75-69-re-nyert a házigazda - írta a BB1.hu.

Szolnoki Olajbányász KK – Kaposvári KK 75-69 (19-18, 21-18, 19-18, 16-15)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Tóth C., Minár László (Hartyáni Zs.)

Szolnok: Smith 11/3, Tucker 13/9, Rudner -, Juhos 6, Morant 15. Csere: Jones 13/3, Krisztics 7/3, Kovács P. 6/6, Tóth N. 4.

KKK: Davis 27/15, Norfleet 6/6, Ponjavics 8/3, Hendlein 9/3, Dramicsanin 6. Csere: Lalic 10, Krnjajski 3/3, Bogdán -.

Sopronban nyert másodszor az Oroszlány

Rizvic kosarával indult a találkozó, majd Jones talált be a hazaiaknál. Ekkor Illés és Zsiros is bevágott egy-egy hármast, a kettő között pedig Supola dobott egy ziccert. Abell duplája után ellépni látszottak a vendégek (5. perc: 6-14), de Thompson egymaga szerzett zsinórban 5 pontot. Ezután ugyanannyit dobott mindkét csapat, az OSE kezdte jobban az első negyedet 15-18).

A második játékrészt Mohácsi nyitotta egy hármassal, amire Jones válaszolt, majd Abell köszönt be. Fokozatosan lépett el az Oroszlány, majd Bozovics kosarának köszönhetően már 10 volt közte (17. perc: 19-29). A hazaiak főként Thompson játékára támaszkodtak, míg a vendégeknél mindig volt valaki, aki előre tudott lépni, így ezt a játékrészt 11 ponttal nyerte meg az OSE, a félidőre pedig 14 pontos fórral mehetett (31-45).

A fordulás után zsinórban 6 pontot dobott az Oroszlány, ami azt jelentette, hogy már 20 volt a különbség. A negyed derekáig egyik csapat sem mozdult el erről, majd Thompson kosaraival feljött 14-re a Sopron, Sebastjan Krasovec pedig időt kért (26. perc: 48-62). A kis pihenő után megszerezte első pontjait a friss szerzemény, Washington is. Több percig nem tudtak a gyűrűbe találni a felek, majd Supola zárta le a negyedet két büntetővel (52-65).

6-0-val kezdte a záró játékrészt a vendég csapat, majd 5-öt dobott zsinórban a hazai csapat, az Oroszlány pedig időt kért. Jót is tett a frissítő a piros-feketéknek, főleg Illésnek, aki először egy triplát, majd egy duplát is a helyére küldött. Ezúttal Sabáli Balázs volt kénytelen szünetet kérni (35. perc: 57-76). Carter nagyot küzdött a festékben, két kosarat is szerzett egymás után. A hátralevő perceket remekül kontrollálta az Oroszlány, amely megszerezte második győzelmét a bajnokságban - írta a BB1.hu.

Sopron KC - OSE Lions 61-82 (15-18, 16-27, 21-20, 9-17)

Sopron, Novomatic Aréna
V.: Földházi Tamás Péter, Török Róbert, Goda László (Bodrogváry Iván József)

Sopron: Pitts 8, Supola 13/3, Jones 4, Rivers 3/3, Carter 8. Csere: Thompson 21/3, Molnár 4, Takács -, Élő -, Fazekas -, Werner -, Scholl -.

OSE: Illés 16/6, Abell 12, Zsíros 3/3, Rizvic 19/6, Bozsovics 16. Csere: Washington 5, Demeter -, Mohácsi 9/9, Garamvölgyi -, Hayes 2, Kucsora -, Anda -.

Továbbra is veretlen a Szombathely

Villámrajtot vett a Falco, amely másfél perc alatt dobott 8 pontot, miközben egyet sem kapott. Ekkor Guyton szerezte meg az Alba első pontjait egy hármassal, sőt, két pontra fel is jöttek a hazaiak, de Perl és Hooker pontjaival ismét nagyobb előnyt dolgozott ki a Szombathely (5. perc: 8-15). Innentől felváltva estek a kosarak a negyed végéig, végül 5 pontos vendég előnnyel zárták az első 10 percet a felek.

A második felvonás ugyanúgy kezdődött, mint az első: Falco rohammal. Filipovity triplája után már 10 is volt közte, Ramírez pedig időt kért. Ez sem törte meg a sárga-feketék lendületét, előbb Curry zsákolt, majd Washington értékesített egy duplát (ő egyébként csapata legeredményesebbje volt a nagyszünetben a maga 11 pontjával). Guyton és Ljubicsics tartotta a lelket a hazaiakban, de ők sem tudták megállítani a szombathelyi hengert a félidőre (31-50).

A fordulás után Reddic talált be először, amivel a 20-at is átlépte a különbség. Úgy tűnt, hogy tovább nyílik az olló, majd Ljubicsics és Csupkovics vezérletével 13-ra jött fel az Alba (25. perc: 48-61). Hooker és Ljubicsics büntetőpárbaját Csupkovics törte meg egy hármassal, majd Molnár volt harcos a palánk alatt. Ezt a játékrészt az Alba bírta jobban, látványosan feljavult a hazaiak védekezése és támadójátéka is (57-68).

McDuffie duplája indította a záró felvonást, amivel tízen belülre jött a Fehérvár. Ezután Perl és Váradi pillanatai következtek, amivel újra kétszámjegyű lett a különbség, sőt, 18-nál időt is kellett kérnie a hazaiaknak. Ez sem állította meg azonban a vendégeket, akiknél öten is átlépték a tíz pontot és összességében megérdemelten nyertek - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-95 (15-20, 16-30, 26-18, 25-27)​

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Praksch P., Győrffy P. A., Ádám J. (dr. Páli K.)

Alba: Ljubicsics 16/6, Keller -, Guyton 20/9, Csupkovics 14/6, Molnár 4. Csere: Govens 14/3, McDuffie 12/3, Seyi -, Takács -, Csorvási 2.

Falco: Hooker 20/6, Perl 12/6, Benke 7/3, Krivacsevics -, Reddic 12. Csere: Váradi 7/3, Curry 6, Lake 4, Filipovity 12/6, Bíró -, Washington 15/6.

Remek meccsen győzött a Pécs

Már Costa nélkül állt fel a Debrecen, ahova feltehetőleg egy új irányító érkezik. Budimir pontjaival indult a találkozó, majd Tóth Ádám talált be a túloldalon, amire Aiken egy triplával válaszolt. Küzdelmesen indult a meccs, a Pécs pedig fokozatosan lépett el ellenfelétől. Smith volt elemében ebben az időszakban, 5 perc játék után 16-6 volt az eredményjelzőn, majd Budimir duplája után időt kért Kovács Adrián vezetőedző. A kétszámjegyű különbség megmaradt a továbbiakban is, gyengén támadott az első 10 percben a DEAC (26-15).

A második játékrészt is a hazaiak nyitották meg Budimir büntetőjével, majd Omenaka dobott egy kosarat Somogyi gólpasszából. A két fiatal egyébként jól szállt be a meccsbe, főleg Somogyi volt elemében, aki végül 13 ponttal és 7 gólpasszal zárt. Harrisont faultolták, aki mindkét szabaddobását a helyére küldte, így bejött 10 alá a Debrecen. Nem tartott sokáig az öröm, ugyanis Antóni hármassal válaszolt, majd Aiken zsákolt (33-19). Felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott érdemben ellépni erről a különbségről. Az egyik oldalon Smith, a másik oldalon Tóth Ádám volt nehezen tartható, a negyedet végül Ruják közelije zárta le (47-33).

A fordulás után Pongó volt eredményes, majd Boriszov szerzett 4 pontot zsinórban. A negyed felénél még 15-tel ment a PVSK, de ekkor védekezésben agresszívabbá vált a DEAC, amely Tóth és Somogyi kosaraira építve 5 pontra jött fel (64-59).

A záró játékrészt Manigat büntetői kezdték, amivel már csak egylabdás volt a különbség, majd Tóth közelije után 64-63 volt a táblán. Ekkor Csirics és Ruják is megrázta magát, Kovács Adriánnak pedig időt kellett kérnie. A kis pihenő után újfent Csirics talált be, majd Polyák zsákolt (70-65). Ruják tripláját követően nyílni látszott az olló, de Somogyi és Manigat tartotta még a Debrecent. Boriszov kosarával megint csak 4 volt közte, de innentől fokozatosan növelte előnyét a Pécs. A differencia már nem nagyon mozdult el a 10 körüliről a folytatásban, megőrizte veretlenségét a baranyai együttes, a Debrecen pedig 3 légióssal is helytállt - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA – DEAC 88-76 (26-15, 21-18, 17-26, 24-17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2500 néző
V.: Benczur Tamás, Csabai-Kaskötő Brigitta, Farkas Gábor (dr. Gincsai János Péter)

Pécs: Ruják 12/3, Pongó 4, Smith 24/6, Budimir 9, Aiken 9/3. Csere: Csirics 20/3, Antóni 5/3, Bíró -, Horti 5.

DEAC: Gáspár -, Harrison 4, Manigat 7/3, Boriszov 15/3, Tóth Á. 23. Csere: Somogyi 13/3, Tóth B. -, Polyák 10/6, Omenaka 4, Bognár -.