Férfi NB I B: Az MTK simán verte a tartalékos MAFC-ot
28
2019
2019. október 28.  |  09:45
A vereségekkel kezdő Nyíregyháza a Miskolc legyőzésével is igazolta: magára talált az NB I B piros csoportjában. A múlt hét vége legnagyobb meglepetése az MTK-MAFC mérkőzésen született, amelyen a hazaiak simán verték a két meghatározó játékosát nélkülöző MAFC-ot. A Veszprém nagy hajrával győzött Baján, a Vasas pedig 110-es "tempóban" kosarazva csaknem 20 pontot vert a Honvédra. A zöld csoportban az Újpest Sopronban vette el a SMAFC veretlenségét, így már csak a vásárhelyieket legyőző újonc Pécsi NKA együttese veretlen. Szolnokon győzött az Óbuda, és továbbra sem megy a piros csoportból kieső csapatoknak: a Békés Cegléden "szaladt bele" nagy verésbe, a Bonyhád pedig otthon kapott ki a Győrtől.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC-Miskolc 95-67

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, közel 30 pont különbségű győzelmet Bryton Hobbs (23/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Sitku Márton (15 pont, 7 lepattanó), Bus Iván (12 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 11 gólpassz), Tóth Gergely (12 pont, 3 gólpassz) és Bazsó Brúnó (10/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével a Nyíregyháza a légiósát, Austin Thorntont továbbra is nélkülöző miskolci gárda ellen. A vendégektől egyedül Kozák Márton (14/3 pont, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Homoki Donát (9 pont, 10 lepattanó) pedig egyetlen ponttal maradt el a dupla-duplától.

Nagykőrösi Sólymok KE - BKG-Príma SE 64-103

Egy híján 40 pont különbségű győzelmet aratott minden negyedet megnyerve, különösen szünet után nagy fölényben játszva Nagy Botond (31/18 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), Bán Tibor (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Nick Allen (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Benedek (12/6 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) és Laman Richárd (10/6 pont) eredményes játéka jóvoltából a BKG a Lakosa Ákos (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 gólpassz)-Molnár Miklós-Fehér Péter (11/9-11/9 pont, 3-3 lepattanó)-Mácsai Károly (10 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette Nagykőrös otthonában.

MTK-Elite Basket - MAFC 87-64

Nagyon megérezte a két Péter, Csapai és Tóth hiányát a MAFC, amely simán, minden negyedet elveszítve kapott ki a Takács András (24/3 pont, 7 lepattanó)-Jakab Péter (19/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 11 gólpassz)-Szatmári Zsombor (14/9 pont, 4 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) trió vezette, remekül játszó MTK-tól. A MAFC-ból ezúttal Misek Levente (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Ryan Richmond (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Katona Bence (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet) és Bordács Soma (10 pont 8 lepattanó, 3 eladott labda) voltak a legeredményesebbek.

Vasas Akadémia - Budapesti Honvéd SE 110-91

A Horváth Ákos (21/15 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz)-Pintér Dávid (17/9 pont, 3 szerzett labda)-Stefán Dávid (12 pont, 9 lepattanó) trió vezette vendég Honvéd 28 percig tartotta a lépést a Vasassal, akkor 66-62-re vezettek a hazaiak. Lényegében a harmadik negyed utolsó és a negyedik etap első 2 percében döntötte el a meccset a csapatként rendkívül egységes, Csík Richárd (19/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Andrássy Géza (19/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), az előző évadban éppen a Honvédban kosarazó Debreceni Dániel (14 pont, 9 lepattanó), Moravcsik Áron (13/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 12 gólpassz), Sólyom Botond (13 pont) és Kelenföldi Domonkos (11/3 pont, 8 lepattanó) kosaraira építő hazai gárda, amely az említett időszakban egy 17-4-es rohammal elhúzott, s végül simának látszó, csaknem 20 pontos győzelmet aratott.

Bajai Bácska FKE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 71-76

Ellentétes félidők mérkőzésén a különösen a második 10 percben hatékonyan játszó, elsősorban Pongó Martin (17 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Jakab Péter (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó), Milos Vukicsevics (11 pont, 5 lepattanó) és dr. Ágfalvi Bálint (10 pont, 7 lepattanó) találataira támaszkodó hazaiak szünetre 10 pont fölötti előnyt szereztek. 8 ebből a záró etapra is megmaradt, sőt a 39. percben is még 3-mal "ment" a Baja. A talán rutinosabb, ezúttal a Körtélyesi Gergely (16/6 pont, 4 lepattanó)-Kovács Ádám (14/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Szabó Péter (14/3 pont, 3 szerzett labda)-Völgyi Marcell (10 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette Veszprém az utolsó bő 1 percet 8-0-ra nyerve a maga javára fordította a találkozót. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát nagy fölénnyel, 51-31-re nyerték a hazaiak, ám hogy végül mégis alulmaradtak, annak oka a roppant gyenge (1/18, 5,55%) triplamutató volt, szemben a vendégek idegenben elfogadható (8/23, 34,8%) "találati arányával".

Salgótarjáni KSE - PVSK-Cargate 89-63

A Sömenek Martin (19 pont, 16 lepattanó, 3 gólpassz)-Dominik Herendic (15 pont, 3 gólpassz)-Piukovits Bálint (12/12 pont) és Kovács Martin (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kvartett vezetésével a hazaiak az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A pécsi fiatalok Popadic Miljan (13/6 pont, 6 lepattanó) és Veljko Dragasevic (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) pontjaira építve csak szünet után tudták kiegyenlítetté tenni a játékot.

Ceglédi KE - Omnia Pub&Food Békés 116-69

Az előző évadban még a piros csoportban szereplő, Danijel Krsztics (20/12 pont, 3 eladott labda)-Koma Dániel (19 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda)-Lógár Bence (10 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette vendég békésiek egy félidőn át tudták tartani a lépést az NB II-ből feljutó Cegléddel. Szünet után már nagy fölényben játszott az újonc, amely elsősorban Nárai Bence (26 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Darren Miller (22 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Berkics Máté (11/3 pont, 3 lepattanó) és Piukovics Patrik (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) kosarai révén végül csaknem 40 ponttal győzött. Csapatként sokkal hatékonyabb volt a Cegléd, amit az is mutat, hogy gólpasszok tekintetében 40-10-re verte a Békést.

Szolnoki Olajbányász U23 - Óbudai Kaszások 67-75

A 30-18-ra megnyert harmadik negyednek, valamint jórészt Steve Rosemond (23/12 pont, 9 lepattanó, 5-5 eladott és szerzett labda), Ondima Olivér (15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Vámos László (13/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) és Bencsik Barnabás (13/6) kosarainak köszönhetően tudott nyerni az Óbuda a mérkőzést megelőző napon az Olaj első csapatában a zalaegerszegi NB I-es siker alkalmával remeklő Rudner Gábort nélkülöző, távollétében Pallai Tamás (28/3 pont, 6 lepattanó), Taiwo Samuel (13 pont, 15 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 4 eladott labda) és Csák Bence (11/6) vezette szolnoki fiatalok otthonában.

SMAFC - Újpest-MT 70-94

A SMAFC nélkülözte sérült légiósát, Djordje Krajisnikot. Az újpest légiósa, Darion Rackley (31/12 pont, 4 eladott labda, 8 gólpassz), valamint dr. Franczva Ádám (17/6 pont, 4-4 lepattanó és blokk), Surmann Gábor (13/6 pont, 5 lepattanó) és Pollák Árpád (10/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) is rendkívül hatékonyan kosarazott, főleg az első félidőben, amikor 24 pontos előnyt szereztek a vendégek a veretlen soproniak otthonában. Térfélcsere után ugyan a hazaiak Soós Bence (18/12 pont, 4 eladott labda), Papp Barna (11/9 pont, 5 lepattanó) és Czukor Bence (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de az Újpest biztos győzelmét egy pillanatig sem volt esélyük kétségessé tenni.

Knipl Kft Bonyhádi KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 89-98

A kosarakban gazdag összecsapás első félidejében 10 pont fölötti előnyt szerzett a főleg Csaba György (22/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Rátvay Tamás (21/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Domsitz Márton (16 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Tamás (14/9 pont, 6 lepattanó) és Berneczei László (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építő vendég győri gárda. A harmadik negyed közepén 24-gyel "ment", s biztos győztesnek látszott a Győr, és elképzelhető, hogy játékosai is így gondolták. Nem úgy a bonyhádiak, akik a harmadik és a negyedik etap közepe között egy hatékony, pontos támadójátékkal, jórészt Gébert Attila (20 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Papp Péter (15/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Tömösváry Máté (15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Somogyfoki Szabolcs (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Baki Sándor (10 pont, 4 lepattanó) révén egy 29-9-es "száguldással" 4 pontra feljöttek. A hajrában aztán újítani tudtak a győriek, és győztek. Érdekesség, hogy a vendégek 51-36-ra nyerték a lepattanó csatát, sokkal jobban dobták a triplákat (2/21, ill. 10/26) és valamivel a büntetőket is (17/27, ill. 22/24) a hazaiaknál. Hogy mégis aránylag szoros lett a meccs, az elsősorban annak köszönhető, hogy az eladott labdák rovatában is a vendégek mellett állt a jóval nagyobb szám (8, ill. 23).

Tiszaújvárosi Phoenix KK - KTE-Duna Aszfalt 90-52

A tartalékos, gyenge dobóformát kifogó Molnár Dániel (14/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda), Plézer Gábor (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Orgona Gergő (11/3 pont, 5 lepattanó) vezette kecskemétiek csak a harmadik negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a leginkább az extra egyéni teljesítményt nyújtó légiós, Jake Martin (40/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Szabó Norbert (11 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaira alapozó borsodi gárdának.

Pécsi NKA - Vásárhelyi Kosársuli 81-63

A 24-11-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Meleg Gergő (28/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Vanja Vukas (13/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Aleksza Dobrijevics (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Scherer Bálint (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játékára alapozva szerezték meg újabb győzelmüket a pécsiek. A Molnár Bence (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Varga Zalán (10/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Hargitai Krisztián (10 pont, 3 lepattanó) trió vezette vásárhelyiek nem tudták kétségessé tenni a hazai győzelmet.